Close
Mobil Menu Bars

İş İngilizcesi Nedir, Ne Fayda Sağlar?

20 Eylül 2019, 1553 defa okundu.
İş İngilizcesi Nedir, Ne Fayda Sağlar?
iş hayatı, iş ingilizcesi, kariyer, iş, sertifika, online eğitim

İngilizce, artık hayatımızın her yerinde desek yanılmış olmayız. Tercih ettiğimiz yabancı film ve dizilerde, oynadığımız oyunlarda, dinlediğimiz şarkılarda yani kısacası her yerde. Temel düzeyde İngilizce bilmek belki günlük iletişim için yeterli olabilir ancak bir konuda farklı olmak önemli: İş hayatında İngilizceyi aktif kullanabilme becerisine sahip olmak. İş ingilizcesi daha farklıdır. Nasıl mı? Detaylar yazımızın devamında…

İş İngilizcesi Nedir?

İş ingilizcesi günlük kullanılan dilden biraz daha ayrıdır. Özellikle uluslararası bir firmada çalışıyor ya da çalışmak istiyorsanız iş hayatındaki İngilizceyi öğrenmeniz şart. İş hayatında profesyonel şekilde yer alan çalışanlar için son derece gerekli bir içeriktir. İş arama süreçlerinizde de sizi bir adım öne çıkartacak bir içeriktir. 

İş İngilizcesi Nerelerde Kullanılır?

İş ingilizcesi ile resmi ortamlarda kendinizi daha iyi ifade edebilirsiniz. İş ingilizcesi, yabancı müşterileriniz ile sağlıklı bir iletişim kurmanızı sağlar. Mail şablonlarından tutun da kullandığınız üsluba kadar iş süreçlerinizde kullanılır. Yurtdışı firmalarla yazışmalar, konuşmalar yapabilir ve daha iyi anlaşabilirsiniz.

İngilizce bir mülakatınız olduğunda nasıl karşılık vermeniz gerektiğini, soru ve cevap kalıplarını bilmeniz gerekir. Bunun için de daha profesyonel olan iş ingilizcesini öğrenmeniz faydanıza olacaktır. 

Yabancı firmalara ya da uluslararası çalışan kurumlara başvuruda bulunduğunuzda sizden İngilizce CV hazırlamanız da istenir. Etkili bir özgeçmiş hazırlamanın yolu, iş ingilizcesinin iyi hazırlanmasından geçer. 

İşiniz ile ilgili çizelge ve grafikleri daha iyi yorumlamanıza yardımcı olur. Farklı iş kültürlerini tanıma ve anlama imkanına sahip olursunuz. 

Öte yandan devlet memuruysanız da, terfi almanız ve maaşınızın yükselmesi söz konusu olur. 

Kendi mesleğiniz ile alakalı dünyada neler oluyor, yabancı meslektaşlarınız neler yapıyor, alanınızda uluslararası düzeyde bilgi ve fikir sahibi olursunuz. 

iş hayatı, iş ingilizcesi, kariyer, iş, sertifika, online eğitim

İş İngilizcesi Eğitimine Kimler Katılmalıdır?

  • Seviye olarak en az orta seviyede İngilizce bilenler
  • Uluslararası resmi bir kurum ya da kuruluşta çalışan ya da çalışmak isteyen adaylar İş İngilizcesi Eğitimine katılabilir. 

Eğitimin Konu Başlıkları Neler?

  • Mülakata hazırlık aşamaları
  • Cv Letter hazırlama
  • E-mail süreçleri 
  • Kısaltmaların kullanımı
  • Kalıplar
  • Alansal Terimler gibi başlıklarda eğitim alabilirsiniz.

İş İngilizcesi Eğitimini Nereden Alabilirim?

İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından verilen sertifikalı online eğitimlere katılabilirsiniz. Online İş İngilizcesi eğitimi dilediğiniz yerden ders dinlemenize olanak sağlar. İhtiyacınız olan yalnızca internet erişimi olan bir elektronik cihazınız. 

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde içerik editörü olarak görev almaktadır. Kişisel gelişimle ilgili blog içerikleri ve tanıtım yazıları yazıyor.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!