Close
Mobil Menu Bars

İş İngilizcesi Neden Gereklidir?

18 Kasım 2019, 1493 defa okundu.
İş İngilizcesi Neden Gereklidir?
İş İngilizcesi Neden Gereklidir?

İngilizce birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Bu alanlardan biri de iş dünyasıdır. Günlük konuşma dilinden daha farklı olan iş İngilizcesi, ancak profesyonel bir eğitimle kazanılabilir. Bu eğitim iş dünyasının genel ihtiyaçlarını karşılamayı içermektedir. Ve bununla birlikte bazı özel iş alanlarında kullanılması zorunlu olan kalıplara sahiptir. 

İş İngilizcesi Kursu 

Günümüzde dünya giderek global bir hal alıyor. Bunun yansımaları olarak ülkeler arasındaki iletişim daha da güçlenmektedir. Bu iletişim, çoğu zaman iş dünyasında da kendisini hissettirir. Artık uluslararası şirketlerin birbirleriyle iletişimleri, dünyanın ekonomik faaliyetlerini yükseltmektedir. Buradan yola çıkılarak uluslararası iletişim dili olan İngilizceyi öğrenmek çok önemlidir. Bu konuda başarılı bir performans sergilemek için yalnızca İngilizce öğrenmek yetmez. Bu dili iş dünyasının ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde öğrenmek gerekecektir. 

İş İngilizcesi Kursu İçeriği Nedir?

İş İngilizcesi kursu iş dünyasında karşılaşılacak tüm konularda rahatça kendini ifade etmeyi hedeflemektedir. Bu süreçte kullanılan kalıplar yazışmalarda gerekli olan üslup gibi detaylar kursun içeriğidir. Bu kursta bir diğer detay da iş alanlarının gerektirdiği terim ve kalıplara hakim olmaktır. Her çalışma alanının belli bir jargonu bulunmaktadır. Buna göre finansal alanda hizmet veren bir işletme ve ticaret sektöründe hizmet sunan işletmeler farklı jargonu kullanırlar. İngilizce eğitiminde ihtiyaç duyulan bu jargona sahip olmak sağlanmaktadır. 

Kurslarda, CV hazırlama ve mülakat konusunda da bilgiler verilmektedir. Bu sayede yurt dışında çalışmak isteyen kimseler de kendileri için fayda sağlayabilirler. İş İngilizcesinde kısaltmalar, terimler oldukça önemlidir. Ayrıca e mail yazma, yazılan e maillere cevap vermek gibi becerilerin de kazanılması hedeflenmektedir. 

İş İngilizcesi Kursuna Kimler Katılabilir?

İş İngilizcesi öğrenmek için belli bir İngilizce bilgisine sahip olmak gerekmektedir. Zira bu online eğitim var olan temel bilgilerin üzerine inşa edilecektir. Temel kavramları bilmeyen veya bu konuda zorlanan kimseler, iş İngilizcesi kursu yerine önce temel eğitimlere katılmalıdır. Enstitü sizlere bu konuda da online eğitimler vermektedir. İngilizcesi başlangıç seviyesinde olanların iş İngilizcesinden önce bu kurslara katılması zorunludur. Aksi halde eğitimden bir verim almak mümkün olmaz. 

Bu eğitime katılacak olan kimselerin en az orta düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmaları beklenmektedir. Bu kimsenin temel ifadeler ile cümle kurabilme yetisine sahip olması şarttır. Ayrıca kişinin kendisini İngilizce olarak yavaş da olsa ifade edebilmesi büyük değer taşır. Bu kriterlere sahip olan kimseler, iş İngilizcesi kurslarına rahatlıkla katılabilirler. 

İş İngilizcesi Kurslarının Faydaları Nelerdir?

Çağımızda İngilizce öğrenmek kişisel bir tercih olmaktan çıkmıştır. Dünyanın hemen her ülkesinde temel iletişim dili olan İngilizce, mutlaka bilinmelidir. Bu durum sosyal yaşamdan iş dünyasına kadar pek çok alanda etkili olmaktadır. İş İngilizcesine sahip olmak size mükemmel bir kariyerin kapılarını aralar. CV'nizde ekli olan bir İş İngilizcesi bilgisi, hayalinizdeki işi bulmanıza yardımcı olur. İş verenler İngilizceye bu alanda sahip olan kimseleri özellikle tercih etmektedir. 

İş İngilizcesi size kendi kurduğunuz veya kurmayı planladığınız işlerde de yardımcı olacaktır. Çalışmalarınızı uluslararası platforma taşımak, ancak iş İngilizcesine hakim olmakla sağlanabilir. Bunun yanı sıra yapacağınız yurt dışı gezilerinde İngilizceye bu boyutta sahip olmak, sizi bir adım öne çıkaracaktır. Bu bilgilerden hareket ile iyi bir kariyer hedefi olan herkes, İş İngilizcesi eğitimlerine katılmalıdır. 

Online İş İngilizcesi Eğitimleri

Sizlere yıllardır online eğitimler sunan Enstitü, iş İngilizcesi hususunda da en kaliteli eğitimi sunmaktadır. Eğitim bitiminde alacağınız sertifika size dijital kod olarak verilecektir. Bu dijital kod enstitü tabanına kaydedilecektir. CV'nize bu kodu eklemeniz halinde kod iş verenler tarafından enstitü üzerinden kontrol edilebilir. Ayrıca talep etmeniz halinde sertifikanızı elden de basılı olarak teslim almanız sağlanmaktadır. 

Profesyonel eğitmenler eşliğinde sunulan derslere katılmak için tek ihtiyacınız internet bağlantısıdır. Bilgisayarlar, akıllı telefon veya tabletler sayesinde derse, bulunduğunuz yerden katılabilirsiniz. Eğitim bitiminde bir sınava tabi tutulursunuz. Sınavı geçtiğiniz halde Enstitüden bir sertifika almaya hak kazanırsınız. İş İngilizcesi eğitimleri yılda üç kez tekrarlanmaktadır. Ders içerikleri, ihtiyaçlara göre güncellenmektedir. 
 

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde içerik editörü olarak görev almaktadır. Kişisel gelişimle ilgili blog içerikleri ve tanıtım yazıları yazıyor.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!