Close
Mobil Menu Bars

İş Hayatında Yıldız Gibi Parlamanızı Sağlayan Eğitimler

20 Mayıs 2019, 1470 defa okundu.
İş Hayatında Yıldız Gibi Parlamanızı Sağlayan Eğitimler
iş hayatı, online eğitimler, sertifika, sosyal medya uzmanlığı, dijital pazarlama, etkili iletişim, iletişim eğitimleri, iş yerinde yükselmek, liderlik

Artık büyük şirketlerle çalışabilmek için yalnızca üniversite mezunu olmak yetmiyor. Üniversiteden mezun olanların sayısının çoğalmasıyla birlikte şirketler de yeni personel alırken adayların ayırt edici özelliklerine yoğunlaşıyor. Bu nedenle nitelikli kurumlardan aldığınız sertifikalarla, eğitim programlarıyla, yabancı dil bilginizle üniversite diplomanızı desteklemeniz gerekiyor.

Bir iş ilanına deneyimli veya deneyimsiz yüzlerce adayın başvuru yaptığı düşünülürse okuduğu okul haricinde eğitimler almış ve kendine yeni beceriler katmış bir adayın şansı çok daha fazladır. Sadece iş bulma aşamasında değil, çalıştığınız şirkette ilerleme ve yükselme aşamalarında da bu eğitimler size büyük katkı sağlıyor. İş hayatında yıldız gibi parlamanızı sağlayacak eğitim programlarından bazılarını inceleyelim.

Dijital Pazarlama Eğitimi

Çağımız dijital medya çağı, şirketler de bunu bildikleri için dijital medyayı aktif kullanmak istiyorlar. Bu yüzden birçok şirket dijital pazarlama dilini bilen, sosyal medyaya hakim çalışanlar arıyor. Bu nedenle günümüzde sosyal medya uzmanlığı, içerik editörlüğü, dijital pazarlama uzmanlığı gibi meslekler oldukça rağbet görüyor. Birçok şirket artık ürünlerini sosyal medya mecraları veya diğer dijital ortamlarda tanıtıyor ve satışını gerçekleştiriyor. Bunun için de iyi ve nitelikli bir dijital pazarlama eğitimi sertifikası sizi iş hayatında rakiplerinizden bir adım öteye taşıyor.

İnsan Kaynakları Eğitimleri

Çalışma hayatının en büyük kaynaklarından biri insan gücüdür. Büyük şirketler de bu gücü en etkili ve ideal şekilde kullanmak istiyorlar. Bu yüzden İnsan kaynakları departmanlarını kurarak en uygun kişilere ulaşmaya çalışıyorlar. Bunun için de en iyi insan kaynakları uzmanlarını, insan kaynakları eğitimleri almış sertifika sahibi kişileri bünyelerinde barındırmak istiyorlar. 

İletişim Eğitimleri

Sosyalleşmenin, karşınızdaki kişiyi etkilemenin en önemli yolu etkili bir konuşma tarzına sahip olmanızdır. Sık sık söylendiği gibi, tatlı dilin açamayacağı kapı yok. Bu yüzden; etkili ve güzel konuşmayı öğrenmek, ana dili güzel ve doğru kullanmak önemli.Bu nedenle birçok şirket iletişim eğitimleri almış yani etkili iletişim stratejileri ve beden dili kullanımını bilen, diksiyon eğitimi veya ikna teknikleri eğitimi gibi eğitimleri almış uzman kişileri tercih ediyor.

Liderlik Eğitimi

Liderlik deyince akla hemen; insanlarla etkili konuşmak, onları yönlendirmek geliyor ama bu meslek, bunun çok daha ötesinde. Liderler öncelikle insanların hayatlarında bir hedef belirlemesinde ve bu hedefe ulaşmasında yardımcı oluyor. "Neden"den çok "Nasıl" sorusunu çözüme kavuşturmaya çalışıyor. Şirketler de kriz dönemlerinden en az zararla çıkabilmek için liderlik eğitimi almış ve bu özellikleri taşıyan kişileri önemli noktalara getiriyor.

Yeni bir start-up kurma fikri olanların, çalıştıkları şirkette yönetici kadrosuna oynayanların, insanlarla direkt olarak etkileşim halinde ve yöneten statüsünde olanların kesinlikle alması gereken eğitimlerden bazıları bunlar. Unutmayın, kendinizi sürekli olarak geliştirmediğiniz takdirde iş hayatında fazla ilerleyemez ve işe ilk başladığınız noktada sayar durursunuz.

Bu nedenle bulduğunuz her fırsatta yeni bir şeyler öğrenmeli, online eğitimlere katılmalı ve bunları belgelendirmelisiniz. Online eğitimler ile hem çalışıp hem de evinizin rahatlığında ders alabilirsiniz. Canlı derslere katılabilir ya da işlenen derslerin tekrarlarını müsait olduğunuz zamanlarda izleyebilirsiniz. 

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!