Close
Mobil Menu Bars

İş Hayatı Eğitimleri

01 Nisan 2020, 1351 defa okundu.
İş Hayatı Eğitimleri
İş hayatı, iş hayatı eğitimleri, iş hayatında yükselmek için öneriler, eğitimler, sertifika

İş hayatı, eğitim dönemimizi tamamladıktan sonra yaşamımızda çok önemli bir yere sahiptir. Sahip olduğumuz iş, bizim mesleki kariyerimizi, aile hayatımızı, hatta sosyal hayatımızı bile etkiler. Bütün okul hayatınız boyunca, hayalini kurduğunuz işe yerleştikten sonra iş yerinde öne çıkmak ve kariyer basamaklarını tırmanmak istersiniz. Bunun içinde kendinizi sürekli geliştirmek zorundasınız. Ama iş hayatını sadece para kazanmak için gidip geldiğiniz bir yer olarak görüyorsanız hiçbir başarı amacınız yok demektir. Fakat başarılı bir kariyer yönetimi istiyorsanız bunun için çaba göstermeli ve özverili olmalısınız.

İş hayatında sürekli bir rekabet ortamı vardır. Bireyler sürekli rekabet ortamında öne çıkmak için birbirleriyle yarışırlar. Rakiplerinize fark atmak ve öne çıkmak için kendinizi kanıtlamanız gerekmektedir. Bunun için de kendinizi geliştirmeye ve eğitiminize önem vermelisiniz. Ne kadar donanımlı olursanız kariyer basamaklarını o kadar hızlı çıkarsınız.

İş hayatı, iş hayatı eğitimleri, iş hayatında yükselmek için öneriler, eğitimler, sertifika

İş dünyasında, iyi bir yerden başlamak ve yükselmek için akademik alanda veya sizi öne çıkaracak alanlarda uzmanlaşmalı. Bu alanlarda iş dünyası için popüler sertifikalar alarak bunları belgelemelisiniz. Online sertifika programlarına katılarak kaliteli eğitimler alabilirsiniz.

İş Hayatı Eğitimleri ile Kariyer Fırsatları Yakalayın

Özellikle iş hayatı alanında alınacak sertifika ve eğitimler sizi birkaç adım öne taşıyacaktır. Bu alanda ne kadar donanımlı ve bilgi sahibi olursanız o kadar avantaj elde edersiniz. İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından birçoğu ücretsiz veya düşük bütçeli olarak katılabileceğiniz faydalı online eğitimler bulunmaktadır. Bu eğitimlere katılabilir, eğitim sonunda sınavda başarılı olursanız sertifika alabilirsiniz. Aşağıda seçmiş olduğumuz iş hayatı eğitimleri içerisinden biri mutlaka size göre.

Dış Ticaret Eğitimi

Ticaret, bir ülke için çok önemli bir kaynaktır. Mevcut bütünlük ve varlıklarını korumak için ülkeler üretim yapmak zorundadır.

İş hayatı, iş hayatı eğitimleri, iş hayatında yükselmek için öneriler, eğitimler, sertifika

Ancak ülkeler bazı durumlarda dış ticaret yaparak destek alabilirler. Kendilerinde olmayan malları ithal ederler. Dış ticaret eğitimi sertifika programına katılarak dış ticaret işlemleri ile ilgili tüm bilgileri öğrenebilirsiniz. Dış ticarette kullanılan bilgi ve belgeler hakkında detaylı bilgi sahibi olursunuz. Belgeler mevzuata uygun mu? Mevzuata nasıl uygunluk sağlanır? gibi sorulara cevaplar bulabilirsiniz. Bu eğitimle dış ticaretin çeşitlerini, standartlarını, politikalarını ve pazarlama stratejilerini öğrenebilirsiniz.

Eğiticinin Eğitimi

Eğitimci olma yolunda ilerleyip bu eğitim sayesinde daha nitelikli bir eğitimci olabileceğinize emin olun. Bu eğitimin temel amacı eğitim veren veya eğitmen olacak adaylara bilgi, beceri ve farklı bakış açısı kazandırmaktır. Nitelikli her eğitim sizi daha ileriye taşıyacaktır. Eğiticilik ve eğitim yöntemleri hakkında bilgiler alıp uygulayabileceksiniz. Eğiticinin eğitimi programı ile eğitim ihtiyacını analiz edip, etkin bir eğitim sürecinin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Eğitimde nelere dikkat edilmesi gerektiğini, zor öğrencilerle nasıl başa çıkılacağı hakkında bilgi sahibi olacaklardır. Yetişkin eğitiminin tüm aşamalarını öğreneceklerdir.   Eğitimini tamamlayan adaylar ders sonunda girecekleri sertifika sınavından başarılı olduklarında, belge almaya hak kazanacaklardır.

İş Hayatında Yazışma Teknikleri Eğitimi

İş hayatı, iş hayatı eğitimleri, iş hayatında yükselmek için öneriler, eğitimler, sertifika

İş hayatında işlerin sağlıklı ilerleyebilmesi için bir takım resmi ve özel kuruluşlarla yazışmalar yapmak gerekebilir. Bu yazışmalarda üslup ve kullanılan teknik çok önemlidir. İş hayatında yazışma teknikleri eğitimi ile yazı dilini etkin ve doğru kullanacaksınız. İletmek istediğiniz mesajı net ve doğru ileteceksiniz. İş hayatında doğru yazışma tekniklerini öğreneceksiniz.

Yaratıcı Düşünme Teknikleri ve İnovasyon Eğitimi

Bu eğitimle yaratıcılık becerilerinizi geliştirebilir, farklı düşünme teknikleri öğrenebilir ve değişik bakış açıları kazanabilirsiniz. Yaratıcı düşünme teknikleri ve inovasyon eğitimi ile yaratıcılık becerilerini geliştirebilir, iş hayatında yeni fikirler üretebilirsiniz. Bilinçli düşünme teknikleri ve yeni fikirleri nasıl üreteceğiniz hakkında da bilgi sahibi olursunuz.

Mobbing Eğitimi

İş yerinizde psikolojik şiddete maruz kalıyor olabilirsiniz. Bu durumda işe girmek istemezsiniz. Mobbing iş yerinde yaşadığınız fiziksel ve ruhsal şiddettir. Bir çeşit yıldırma politikasıdır. Mobbing eğitimi ile, gerek kendileri, gerekse çalışma arkadaşlarının psikolojik şiddete maruz kaldığında neler yapması gerektiği, hangi davranışların mobbing olduğu öğrenilir. Bu durumda, bireysel ve kurumsal olarak neler yapılması gerektiği hukuk karşısındaki haklarınızı öğreneceksiniz.

Girişimcilik ve Değer Yaratma Stratejileri Eğitimi

İş hayatı, iş hayatı eğitimleri, iş hayatında yükselmek için öneriler, eğitimler, sertifika

İş dünyasında başarılı olmak için, değerlere dayalı bir anlayış benimsemelisiniz. Girişimcilik ve değer yaratma stratejileri eğitimi ile temel girişimcilik becerilerini öğrenecek, yaratıcı iş modelleri ortaya çıkaracaksınız. Günümüzde birçok şirketin başarısı inovasyon ve değer yaratma kapasitesinin yüksekliğine bağlıdır. Girişimciler, potansiyel girişimciler, yönetici ve çalışanların alması gerekli bir eğitimdir. Enstitü tarafından uzun dönem kurs programı olup, minumum ücret ödeyerek katılıp sertifika alabileceğiniz çok faydalı bir eğitimdir. 

İş Hayatında Yükselmek İçin Öneriler

Kariyer basamaklarında ilerlemek ve iş hayatında yükselmek için öncelikle ne istediğinizi belirlemeniz gerekir. Ne istediğini bilen insan amacına sistemli bir şekilde ulaşır. Kararlı ve disiplinli bir insanın ulaşamayacağı başarı yoktur. Başarıya hızlı bir şekilde ulaşmanız için önerilerimize göz atabilirsiniz.

İş hayatı, iş hayatı eğitimleri, iş hayatında yükselmek için öneriler, eğitimler, sertifika

  • Hedefinizi Belirleyin: Hedefinizi belirleyerek başlayın iş hayatında nereye ulaşmak istediğinize karar verin. Planlı ve disiplinli olarak ilerleyin. Kendinize küçük hedefler koyarak başlayın ve sonrasında daha büyük hedefler belirleyin. Hedefiniz ulaşılabilir, açık ve net olduğundan emin olun.
  • Motivasyonunuzu Yükseltin: İşinize severek ve isteyerek gidiyorsanız zaten motivasyonunuz tavan demektir. Ancak hafta sonlarını iple çekiyorsanız ve oflayarak gidiyorsanız acilen motivasyonunuzu yükseltmeniz gerekir. Motivasyon için ipuçları ile kendinizi en iyi siz tanırsınız ve ne şekilde bunun üstesinden geleceğinizi bulmalısınız. 
  • Yeni Şeyler Öğrenmek İçin Hevesli Olun: Teknoloji hızlı bir şekilde gelişiyor ve zaman ilerliyor. Bütün meslek grupları da gelişime ayak uyduruyor. Sizde kendinizi sürekli geliştirmeli ve yeni şeyler öğrenmek için hevesli olmalısınız. Mesleki alanda kendinizi geliştirip, farklı alanlarda da yeni şeyler öğrenin.

İş hayatı, iş hayatı eğitimleri, iş hayatında yükselmek için öneriler, eğitimler, sertifika

  • Zamanınızı ve İşlerinizi Planlayın: Yoğun iş temposunda işleri aksatmamak ve zamanında tamamlamak için bir program dahilinde ilerleyin. Plan yapıp hatta bir checklist tutarsanız işlerinizi sistemli bir şekilde tamamlayabilirsiniz. İyi bir zaman yönetimi ile işleri planlarsanız gün içerisinde planlı bir şekilde çalışabilirsiniz.
  • Gelişime ve Değişime Açık Olun: İş hayatında yükselmek için kendinizi güncel tutmalısınız. Sürekli olarak kendinizi geliştirmeli ve değişimlere açık olmalısınız. Bu sizi hedeflerinize daha çok yaklaştıracaktır. İş yerinizde de farklı projeler deneyerek gelişime ayak uydurun. Kendinizi kanıtlayın.
  • Empati Yapın: Anlayışlı ve çözüm odaklı bir yaklaşım tarzı ile yöneticilerinize ve çalışma arkadaşlarınıza yaklaşmanız başarıya giden yolda ilerlemenizi sağlayacaktır. Empati yaparak sizden beklenenleri daha iyi anlayabilirsiniz.

İş hayatı eğitimleri nelerdir?

İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından iş hayatı eğitimleri ile ilgili olarak verilen bir çok faydalı kurs imkanı vardır. Dış ticaret, iş hayatında yazışma teknikleri, mobbing, yaratıcı düşünme teknikleri ve inovasyon, girişimcilik, eğitimcinin eğitimi gibi eğitimler bulunmaktadır. Bu eğitimler  iş hayatı için kişilere avantajlar sağlamaktadır.

İş hayatı eğitimleri neden önemlidir?

İş hayatı sürekli gelişen ve rekabetçi bir ortama sahiptir. Bu durumda çalışan, kariyerinde ilerlemek için kendini sürekli kanıtlamak durumundadır. Bu nedenle iş hayatı eğitimleri bireylerin kendisini geliştirmeleri ve bildiklerini kanıtlayabilmeleri için önemlidir.

İş hayatında alınan sertifikalar ne işe yarar?

İş hayatı sürekli bir rekabet ortamı içerisindedir. Bu süreç işe girdiğiniz andan itibaren başlar. Eğitimler sonucunda aldığınız sertifikalar sizi bir çok adayın önüne geçirerek kariyerinizde ilerlemenizi sağlar.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

Özel bir şirkette, finans sektöründe 14 yıl boyunca Kıdemli Şef olarak çalıştım. Sermaye Piyasaları ile ilgili her türlü takas ve operasyon işlemleri yaptım.

Kendimi geliştirmek adına İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından aldığım "İçerik Editörlüğü" eğitimi ile hobi olarak başladığım yazma tutkumu geliştirdim. Ardından Enstitü bünyesinde İçerik Yazarı olarak çalışmaya başladım.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!