Close
Mobil Menu Bars

İnsan Kaynakları Yönetimi Dersleri

13 Aralık 2014, 2183 defa okundu.
İnsan Kaynakları Yönetimi Dersleri
İnsan Kaynakları Yönetimi Dersleri

Uzaktan Eğitim, hiç şüphesiz özellikle halen çalışan, bir başka şehirde geçici ikamete ekonomik imkanı bulunmayan, sağlık, yalnızlık gibi nedenlerle birlikte yaşamak zorunda olduğu kişilerden ayrılamayan, bedensel özrü nedeniyle dışarı çıkması imkansız ya da zor olan vb. bir çok nedenden dolayı, bir çok insan için önemli bir fırsattır.

En Çok Tercih Edilen Eğitim Hangisi?

İnsan Kaynakları Yönetimi programı, Online Sertifika Eğitimi Programları içerisinden sıklıkla tercih edilmektedir. Bu eğitimi ile iş yerinde üretim için satın alınan malzemelerin satışını yapanlardan başlayarak, ürün ya da hizmetinizi kullanan son tüketiciye kadar var olan tüm insanlar için kullanılabilen bir sistemdir. Ancak yoğunluğu işyerinde personel seçimi, eğitimi, ödüllendirilmesi, işine son verilmesi, performans değerlendirmesi yapılması, bu değerlendirmelerin yorumlanması gibi alanlardır.

Ücretsiz Online İnsan Kaynakları Yönetimi Sertifika Eğitimi kapsamında; İK Fonksiyonu ve AES, Sendikalar, 360 Performans Değerlendirme, Performans Yönetimi, Ücretlendirmeye Genel Bakış, Ücretlendirme Sistemleri Tasarımı, Kar Amacı Gütmeyenler gibi ana konularda eğitim verilmektedir.

İnsan Kaynakları Yönetimi Dersleri Neden Önemli?

Bu konular ise insan kaynakları yönetimi anlamında kişilere müzakerelerde başarılı olmayı ve insan kaynakları ile personel yönetimi arasındaki farklılıkların fark edilmesini sağlar. İnsan kaynakları yönetimi ile beraber iş sürecini detaylı analiz etmeyi ve bu süreçte planlama yapılmasının önemini fark edilir kılar.  

İnsan kaynaklarının performans yönetimi konusundaki yönlendirmesi ışığında işe alım süreci performansın değerlendirilmesi, iş yeri nezdinde ihtiyaca yönelik iş gücünün aranması ve bu iş gücünün gerekli olan yerlere yerleştirilmesi süreçlerinde önemli rol oynar. Bu süreç içerisinde mülakatlar ve karar verme işlevlerini yerine getirir. Bu süreçlere dair teorik bilginin ve uygulamaya dökebilme kabiliyetinin kazandırılması online eğitimin amaçlarındandır.

İnsan kaynakları yönetimi genel anlamıyla kurumun verimliliğini ve başarılı etkinliklerini artırmak gayesi ile çalışan insana bağlı kapasitenin ve çalışma anlamında güdülemenin artırılması yönünde çalışarak bu amaçları gerçekleştirirken de insanı ve insan gücünü ilk sırada tutar. İnsan kaynakları yönetiminin çalıştığı kurum ve iş yeri vizyonu, stratejileri, gayeleri ve hedefleri doğrultusunda verimliliği artırarak insan motivasyonunu etkiler. 

İnsan kaynakları yönetimi ücretlendirme sistemi konusunda da işin değerlendirilerek daha sonraki ücretin yönetimi hakkında bilgi veren kazanımların gerçekleşmesini sağlar. Performansa göre değişen farklı iş değerlendirilmesi ve yine performans üzerinden ödüllendirmenin sağlanacağı süreç hakkında yeterlilik kazandırılır. İşin değerlendirilmesi konusunda çalışan esaslı ölçütlerin önemine dair kazanımlar sağlanır. Sendika ve yönetime dair ilişkiler iş gücünün yönünden ele alınarak eğitim ile kazandırılır.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!