Published on: 23 Kasım 2014 Konuk Yazar 3 Yorum

Büyümek ve daha güçlü olmak isteyen firmalar bünyelerine alacakları personelleri çok iyi seçmelidir. İlerlemek için çalışkan ve alanında başarılı personellere her şeyden çok ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden bu firmaların çok iyi yetiştirilmiş insan kaynakları departmanına ihtiyaçları vardır. İnsan kaynakları eğitimleri verilerek öncelikle bu departman çalışanları çok iyi şekilde yetiştirilmeli.

İletişim Önemlidir.

İnsan kaynakları departmanında çalışan insanların kendilerini çok iyi ifade edebilmeleri gerekmektedir. Düzgün bir diksiyona, düzgün hitabete ve anlaşılır konuşmaya ihtiyaçları vardır.  Bunlarla birlikte görüşmeye gelen adayları iyi analiz edebilmeli, onlarla iletişim kurarken aynı zamanda onları iyi gözlemleyebilmelidir. Aynı anda birçok işi birlikte yapabilmeli bu nedenle önce kendi kişisel gelişimlerini tamamlamaları önemlidir. Ayrıca görüşme sırasında davranışlarına önem göstermeli görüşmeye gelen aday özelliklerine göre konuşmayı yönlendirebilme kabiliyetine sahip olmalıdırlar.

İnsan kaynakları eğitimleri firmalar tarafından çalışanları için topluca alınabileceği gibi kendini bu alanda geliştirmek isteyenler eğitimlere bireysel olarak alıp katılım sağlayabilirler. Bu eğitimlere farklı disiplinlerden katılmak isteyenler de olabilir. Onlar için naçizane tavsiyemiz eğitimi almadan önce uzmanlarımızla iletişime geçerek bu eğitimden beklentilerini anlatmaları ve bu eğitimin ihtiyaçlarına uygun olup olmadığını öğrenmeleridir.

  • ik ,
  • ik eğitimleri ,
  • ik kursları ,
  • İnsan Kaynakları ,
  • insan kaynakları eğitimleri ,
  • blog

Yorumlar(3)

Öğrenci Geri Bildirimi

4,3
Ortalama Değerlendirme
%66
%0
%33
%0
%0
Değerlendirmeler

Hatice KOCA

13.Ağustos.2018

hepsine katılamıyoruz bildiğime göre 2 tane seçebiliyoruz eğer kazanırsak sertfika alırsak iki tane daha seçebiliyoruz

Hatice KOCA

13.Ağustos.2018

güzel bir fırsat herkez değerlendirmeli bence

Harun Eşkil

16.Mayıs.2018

yönelmek istediğim alanla ilgili birçok eğitim mevcut mutlaka hepsine katılıcam.

Blog Yazarı