Close
Mobil Menu Bars

İngilizce Speaking Geliştirmek İçin 3 Tavsiye 

22 Nisan 2020, 3273 defa okundu.
İngilizce Speaking Geliştirmek İçin 3 Tavsiye 
ingilizce speaking, ingilizce konuşma, ingilizce speaking kursu, ingilizce konuşma kursu, work and travel,sosyal medya

Dil öğrenme aşamasında hemen hemen herkesin karşılaştığı sorunlardan biri konuşmaktır. Söylenen her şeyi anlıyor olmasına rağmen konuşamayan birçok insan vardır. Genellikle geç yaşlarda İngilizce öğrenmek isteyenlerin yaşadığı bu sorununun altında, hata yapma ve insanların gözünde küçük düşme kaygısı bulunur. Hata yapmadan öğrenmek imkânsız denecek kadar zordur. Nasıl ki doğar doğmaz yürüyemediğimiz gibi, bir şey öğrenmekte zaman ve emek ister. Konuşma pratikleri yaparak gelişecek ve zamanla daha hızlı ve doğal konuşabildiğinizi fark edeceksiniz.

Daha iyi İngilizce konuşabilmek, konuşma sırasında daha az hata yapmak, akıcı ve düzgün İngilizce konuşmak birçok insanın hayalidir. Bunun için 3 etkili tavsiyede bulunabiliriz. Bunlardan ilki eğer imkânınız varsa öğrenmek istediğiniz dili konuşabileceğiniz bir ülkede bir süre yaşamaktır. İkincisi yine çok etkili bir yöntem olan online eğitimlerdir. Online eğitimler sayesinde native öğretmenlerle konuşma şansı yakalarsınız. Son olarak da sosyal medya imkanların faydalanmak ve İngilizce konuşan insanlarla iletişim kurmak, günlük diyaloglarınızın içine dahil etmektir.

ingilizce speaking, ingilizce konuşma, ingilizce speaking kursu, ingilizce konuşma kursu, work and travel,sosyal medya

İngilizce Speaking için Yurtdışı Alternatifleri

Yıllarca öğrenmek için uğraştığınız dili bir türlü konuşamıyorsanız, en iyi yollardan biri o dili konuşabileceğiniz bir ülkede bir süre yaşamaktır. Kişiler, bütçesine, kültürüne ve kişiliğine göre ülke tercihi yapar. Eğer yaşam yeri konusunda doğru bir karar verirlerse verimli ve istedikleri sonuçları alarak geri dönerler. Yurt dışında İngilizce öğrenmek için yapabileceğiniz farklı uygulamalar var. Bunlar;

 • Yurt dışında çalışmak; eğitiminizi tamamladıktan sonra iş yaşamınızda yapmakta olduğunuz işin gereği, yurt dışı seçeneği karşınıza çıkabileceği gibi, başvurularınızı yurt dışında çalışabilecek seçeneklere göre de yapabilirsiniz. Aynı zamanda üniversitede eğitim alırken bile yaz aylarınızı değerlendirebilirsiniz. Work And Travel aracılığı ile farklı ülke ve farklı işlerde çalışabilirsiniz. Hem İngilizce konuşmanız gelişmiş hem yeni bir kültür tanımış hem de para kazanmış olursunuz.

ingilizce speaking, ingilizce konuşma, ingilizce speaking kursu, ingilizce konuşma kursu, work and travel,sosyal medya

 • Seminerlere katılmak; okuduğunuz bölüme veya yapmakta olduğunuz mesleğe uygun olan seminerleri araştırabilirsiniz. Kendinizde uygun, ilginizi çekecek bir seminer programı muhakkak karşınıza çıkacaktır. Yapmanız gerekenler oldukça basit. İnternet aracılığı ile yapacağınız araştırmalar, programlar keşfetmenize yardımcı olur. Yine internet aracılığı ile online başvuru yapabilirsiniz. Kabul edilmeniz durumunda harika bir deneyim ve konuşmanızı geliştirmeniz için bulunmaz bir fırsat sizi bekliyor olacak.
 • Sosyal sorumluluk projeleri; dünya üzerinde yaşanan birçok problem var. Bunlar, yeşil alanların giderek kaybolması, hayvanların katledilmesi, çevre kirliliği, eğitim eksiklikleri, açlık yaşayan insanlar olabilir. Sizin için en büyük sorun olarak gözüken hangi ise, ona yönelik çözümün bir parçası olmanın yine sizin elinizde olduğunu unutmamalısınız. AIESEC gibi çeşitli ülkelerde bulunan, üniversite eğitimine devam etmekte olan veya mezun olan öğrencilere, aynı proje kapsamında çalışma olanağı veren öğrenci topluluğuna katılabilirsiniz. Onlarla birlikte dünyanın birçok yerinde görev alabilirsiniz. Veya kısa süreli de olsa çeşitli gönüllük esasına dayanan hizmetlerde, yardıma ihtiyaç duyan herkese yardımcı olma şansı yakalayabilirsiniz. Tüm bunlar yaşanırken farklı insanlarla tanışıp bol bol konuşma fırsatı elde edeceğinizi unutmamalısınız.
 • Dil okulları; yurt dışında İngilizce öğrenmek ve daha iyi konuşabilmek için dil okullarına gitmeniz faydalı olacaktır. Ülkemizde eğitim veren dil kurslarından çok farklı olmasa da ikisi arasında önemli bir ayrım var. Yabancı bir ülkede olduğunuz için her ihtiyacınızı karşılamak için İngilizce konuşmak durumunda kalacaksınız. Yeni insanlar, yeni kelimeler ve farklı aksanlar kaçınılmaz olacak. Eğitim alırken farklı bir kültürü tanımış farklı bir ülkeyi keşfetmiş olacaksınız.

Online Eğitim ile İngilizce Konuşun

ingilizce speaking, ingilizce konuşma, ingilizce speaking kursu, ingilizce konuşma kursu, work and travel,sosyal medya

Zaman hepimiz için çok değerli. İş hayatımızda ve eğitim hayatımızda bazı ihtiyaçlarımıza zaman ayırmakta zorlanırız. İşte tam da bu nokta da online eğitimler imdadımıza yetişir. Bir yere yetişme kaygısı olmadan, internet olan her ortamda eğitim almaya devam edebiliriz. Enstitü İngilizce konuşma kursu (Speaking); İngilizce iletişim kurulan, bol pratik yapmayı sağlayan bir ortamda İngilizce konuşmanın mümkün olacağına inanmaktadır. Bunun yanı sıra katılımcılarına özgüven vermek ve kendilerini keşfetmeleri sağlamak için fırsat yaratır. Online eğitime katılmak için; akıllı telefon, tablet veya bilgisayara, internet bağlantısına ve mikrofona sahip olmanız yeterlidir.  İngilizce konuşma kursu (Speaking) detaylarını inceleyelim.

 • Eğitime kayıt olmanız durumunda 1 yıl boyunca erişim sağlayabiliyorsunuz.
 • 1 yıl boyunca forum aboneliğine sahip olabilirsiniz.
 • Eğitim boyunca yılda 3 dönem canlı dersler verilmektedir. Kayıt olmanız durumunda yılda 1 dönem canlı derse katılma hakkı elde edersiniz. Videoların erişimi süresizdir.
 • Eğitim tamamlandıktan sonra sınav uygulanmaktadır. Sınav değerlendirmesi, ödev takibi ve eğitmen değerlendirilmesi neticesinde başarılı olan öğrenciler dijital sertifika alma hakkı kazanır.

İngilizce konuşma kursu (Speaking) online eğitimine en az B1-B2 seviyede İngilizce yeterliliğine sahip olanların katılması uygundur.

İngilizce Konuşmak için Sosyal Medya Nasıl Kullanılır?

İngilizce öğrenmenin en hızlı yollarından biri de anadili İngilizce olan insanlarla sohbet etmek. Sosyal medya ve içinde bulunduğumuz dijital dünyada bize herkese ulaşabilmeyi sunuyor. Sosyal medya ve disiplinli çalışma ile İngilizce öğrenmek ve akıcı konuşmak çok kolay olamaya başladı. İngilizce speaking için katkıları büyük olan dijital araçları inceleyelim.

ingilizce speaking, ingilizce konuşma, ingilizce speaking kursu, ingilizce konuşma kursu, work and travel,sosyal medya

 • Facebook; dünyanın en büyük sosyal paylaşımı olan sitelerinden biridir. Bu kadar büyük bir kullanıcı kitlesine sahip sosyal medya platformunu, İngilizce konuşmak için kullanabilirsiniz. Dünyanın her bir yanından küçükten büyüğe milyonlarca insanın paylaşımda bulunduğu sitede, insanlarla tanışıp sohbet etme imkânı sağlayabilirsiniz.
 • Podcastler; mobil cihazlar aracılığı ile de erişebileceğiniz, kullanımı kolay olan podcastler sadece sesli kaynaklardan meydana gelen radyo yayınlarıdır. Spotify, iTunes gibi sağlayıcılar ile dilediğiniz dili öğrenme podcastine ulaşabilirsiniz. Sürekli tekrarlar yaparak aksanınızı geliştirebilirsiniz.
 • Youtube; son yılların en popüler sosyal medya platformlarındandır. Yemek tariflerinden, filmlere, eleştirilere kadar çok çeşit içerik oluşturan kullanıcılara yayın yapma şansı verir. Konuşmaları, belgeselleri izlerken kelimelerin kullanım alanlarını, farklı anlamlarını öğrenip pratik yapma imkanına erişirsiniz.
 • Skype; Bir dili öğrenmenin en önemli yolu o dili düzenli olarak konuşmaktır. Sosyal medya platformları aracılığı ile ulaştığınız İngilizce konuşabileceğiniz arkadaşlarınızı Skype aracılığı ile arayabilirsiniz. Ücretsiz olan bir sesli arama aracıdır. Günlük konuşmanızın içine İngilizceyi almanız için bulunmaz bir fırsat olacaktır.

İngilizce speaking geliştirmek için neler yapılmalıdır?

İngilizce speaking geliştirmek için, öğrenmek istediğiniz dili konuşabileceğiniz bir ülkede bir süre yaşamaktır. İkincisi yine çok etkili bir yöntem olan online eğitimlerdir. Son olarak ta sosyal medya imkanların faydalanmak ve İngilizce konuşan insanlarla iletişim kurmak, günlük diyaloglarınızın içine dahil etmektir.

İngilizce speaking geliştirmek için online eğitim ne sağlar?

Enstitü İngilizce konuşma kursu (Speaking); İngilizce iletişim kurulan, bol pratik yapmayı sağlayan bir ortamda İngilizce konuşmanın mümkün olacağına inanmaktadır. Bunun yanı sıra katılımcılarına özgüven verir. Kendilerini keşfetmeleri sağlamak için fırsat yaratır.

İngilizce speaking kursuna katılmak için nelere ihtiyaç vardır?

Online eğitime katılmak için; akıllı telefon, tablet veya bilgisayara, internet bağlantısına ihtiyaç vardır. Aynı zamanda mikrofona sahip olmanız yeterlidir.  İngilizce konuşma kursu (Speaking) online eğitimine en az B1-B2 seviyede İngilizce yeterliliğine sahip olanların katılması uygundur.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İşletme Eğitimimi tamamladıktan sonra uzun yıllar eğitim sektöründe hizmet verdim. Eğitim alanında çalışmalara devam ederek, her alanda içerik üreterek, kendimi geliştirmeye devam ediyorum.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!