Close
Mobil Menu Bars

İngilizce Öğrenmeniz İçin 6 Sebep

14 Ocak 2019, 2257 defa okundu.
İngilizce Öğrenmeniz İçin 6 Sebep
İngilizce Öğrenmeniz İçin 6 Sebep

Hepimiz İngilizce'nin çok önemli olduğunu biliyoruz. Hani okullarda hocalar der ya "İngilizce ilerde çok işinize yarayacak" diye. Gerçekten de öyle. Eğer ilkokul ya da lise okuyorsanız bunun farkında olmayabilirsiniz. Çünkü bunun ne kadar önemli olduğunu yaşayarak daha iyi anlarsınız.

İngilizce'nin ne kadar önemli olduğu tartışmasız kabul edilir bir hale gelmiştir. İş hayatı, sosyal hayat, kariyer için önemi herkes tarafından bilinmektedir. Bunlar dışında İngilizce'nin bir dünya dili olması, Yabancı ülkelerde Çince'den sonra en çok konuşulan dil olması bile bize ne kadar önemli olduğunu gösterir.

Bir iş ilanında bile aranan en önemli kriterlerden birinin İngilizce olduğunu hepimiz biliyoruz. Yine iş görüşmelerinde İngilizce bilenlerin daha önde olduğu bir gerçektir.

Neden İngilizce Öğrenmelisiniz?

londra, ingilizce öğrenmek, ingiltere

İngilizce size yeni iş kapıları açar. Birçok işverenin aradığı kriterlerin basında İngilizce gelir. Rekabet ortamının arttığı ve herkesin kendini geliştirdiği bu çağda diğer insanların önüne geçmek için İngilizce öğrenmek şart. Artık iş başvurularında "İngilizce biliyor musunuz?" diye bir soru yöneltmiyorlar. "İngilizceniz ne düzeyde, İngilizce dışında hangi dilleri biliyorsunuz?" şeklinde sorular yöneltiliyor. Yani anlayacağınız İngilizce bilmemek bir eksiklik olarak görülüyor bu da kariyer için yabancı bilmenin önemi konusuna vurgu yapıyor.

İyi Bir Eğitim almak istiyorsanız İngilizce Bilmek Şart

oxford, ingiltere

Dünyanın en iyi üniversitelerinde kim okumak istemez ki? Bu saygın üniversitelere kabul edilebilmeniz için İngilizce bilme şartı koşarlar. Öyle ki bazı durumlarda İngilizce bildiğiniz için maaşınızın daha fazla olduğu durumlar da olabiliyor.

Türkiye'de okuduğunuz üniversitelerde bile eğitim hayatınız boyunca İngilizce size lazım olacaktır. Kendimden örnek vermem gerekirse üniversitede verilen ödevler için makale araştırmam gerekiyor. Ancak ödevimle ilgili makaleyi veya resimleri Türkçe olarak aradığım zaman çok kısıtlı bilgiler veya resimler bulabiliyorum. O yüzden araştırmalarımı İngilizce olarak yapıyorum. Ödevi de İngilizce sunamayacağım için bir de makaleyi Türkçe'ye çeviriyorum. Yani İngilizce her yerde lazım.

Kariyer Yapmak İstiyorsanız İngilizce Bilmeniz Gerekiyor

Artık ülkemizde birçok ülkede yüksek lisans programları açıldı. Çünkü rağbet arttı. Yüksek lisans yapabilmeniz içinde Yabancı Dil Sınavı'na (YDS) girmeniz gerekiyor. Kariyer yapmak ve statü atlatmak istiyorsanız İngilizce öğrenmek size yardımcı olacaktır.

Yabancı Bir Ülkede Yaşamak ya da Yabancı Bir Ülkeye Seyahat Planlıyorsanız

ingiltere, londra, seyahat

İngilizce birçok ülkede konuşulan ve öne çıkan bir dil olduğu için İngilizce bilmek gideceğiniz birçok yerde size avantajlar sağlayacaktır. En basitinden bir restoran ya da bir otele gittiğinizde görevlilerle anlaşabilmenizi sağlar.
Yine yabancı ülkelere gittiğiniz zaman İngilizce sayesinde onların kültürünü daha iyi öğrenebilirsiniz. Bu da sizin için bir mutluluk kaynağı olacaktır.

Birçok Film, Makale ve Şarkı İngilizce

müzik dinleme, ingilizce müzik

Makale, Roman veya bir şiir kitabını orijinal diliyle okumak ne kadar güzel. İngilizce şarkılar hepimiz dinleriz. Ve şarkı sözlerinin anlamını da bilmek isteriz. hatta bazı insanlar İngilizcesini geliştirmek için müzik dinlerler. Bir de filmler var tabi. Çoğumuz Hollywood filmlerinin hayranıyızdır. Bu filmleri aktörlerin kendi diliyle izlemek ve daha iyi anlayabilmek için İngilizce şart.

Yabancı Dil Öğrenmek Hafızamıza Nasıl Katkı Sağlar?

Sağlıkçı biri olarak gördüğüm derslerden ve araştırmalarımdan şunu söyleyebilirim ki alzheimer ve demansın görülme oranı gittikçe artıyor. İngilizce öğrenerek hafızanızı geliştirebilir, dikkatinizi arttırabilirsiniz. Ayrıca yabancı dil öğrenmenin zeka gelişimi üzerine çok önemli katkıları olduğu yine yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır.

Nereden İngilizce Eğitim Alabilirim?

İngilizce öğrenmek için imkanlarınız olmayabilir. Ama fırsat eşitliği sağlayan online eğitimler almanız sizin için çok iyi olacaktır. Size bu konuda önerim, İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından verilen online İngilizce eğitimler olacaktır. Özellikle hocaların kelimeleri telaffuzuna dikkat edin.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

Bitlis Eren Üniversitesi Hemşirelik Bölümü mezunudur. İstanbul İşletme Enstitüsünden aldığı birçok sertifikası bulunmakta.

Devamı
Yorumlar(4)
Ortalama Değerlendirme 3,3

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Onur Bustan
Onur Bustan
13 Temmuz 2019
5.0

bır whatsapp grubu olustursak soyle bırbırımız arasında grammer yapıcak sekılde bılmedıgımız seylerı bırbırııze aktarma seklınde nasıl olur sızce

Aynur Parlak
17 Ocak 2019
5.0

istediğimiz kadar ayak diretelim ingilizce suan dünyada en cok konusulan dıller arasında. istesek de istemesek de öğrenmek gerekli.

Melisa Parlak
16 Ocak 2019
.0

İngilizce öğrenmek o kadar kolay sanki

Ali Eymen Olcay
15 Ocak 2019
3.0

İngilizce öğrenmek konusu heryerde ama ya Türkçe'yi doğru kullanmayanları ne yapacağız.

Tüm Yorumlar