Close
Mobil Menu Bars

İngilizce Öğrenme Yöntemi

09 Ekim 2019, 2586 defa okundu.
İngilizce Öğrenme Yöntemi
kolay ingilizce, ingilizce eğitimi, ingilizce, online eğitim, sertifika,

Tıpkı iki yaşındaki bir bebeğin konuşmayı öğrenmesi gibi yetişkin insanlar da diyalog ile başka bir dili öğrenebilir. Kısa sürede dil öğrenmek terapi yöntemiyle de gerçekleşebilir. 

Terapi Yöntemi Nedir?

Terapi yönteminde öğrenci ile öğretmen sadece İngilizce konuşur. Öğretmen basit kelimelerle diyaloğa başlar ve öğrencinin duyduğu kelimelerle cümle kurması sağlanır. Bu yöntem insanın tabi yapısında bulunan yeteneğin harekete geçirilmesidir. Kolay İngilizce öğrenme yöntemi olarak bilinen bu terapi yöntemi kısa zamanda konuşmayı öğrenmek isteyenler için etkili bir yöntemdir.

Dil eğitimi pratikle başlar. Günlük yaşantıda dilin kullanımı kısa sürede İngilizce öğrenmeyi kolaylaştırır. İletişim diliniz İngilizce olursa kısa sürede bu dili öğrenebilirsiniz.

Kolay İngilizce Öğrenme Yöntemi Nedir?

Kolay İngilizce öğrenme yöntemi insan beyninin dil öğrenme yeteneğine uygun şekilde hazırlanmaktadır. Tüme varım veya tümden gelim gibi kavramların dışında dili konuşarak öğrenmeye dayalı bu sistem başarılı sonuç veriyor. Kolay İngilizce öğrenme yöntemi sayesinde kursiyer İngilizceye aşina oluyor ve konuşmaya başlıyor. İlk derslerde öğrenci sorun yaşayabilir. Adaptasyon bir hafta sürüyor. Bir hafta sonra tabiri caizse ‘bülbül gibi’ İngilizce konuşuluyor. Günlük kullanılan dil çok çabuk öğrenilir. Bu nedenle yedi günlük terapi derslerine katılın ve sizde dilinizdeki bağı çözün.

Dil Eğitiminde Adaptasyon Önemlidir

Kolay İngilizce öğrenme tam anlamıyla motivasyon yöntemidir. Motive edilen öğrenci kısa sürede konuşmaya başlıyor. İnsan beyni dil eğitimini karşılıklı konuşarak ilerletiyor. İnsan beyni, ezbere veya yazıya dayalı dil eğitimine yabancıdır. Daha çok günlük yaşantıda kullanılan ve konuşulan dil çabuk öğreniliyor. 

İngilizce kelime ezberlediği halde konuşamayan kursiyerler bu yöntem sayesinde kısa sürede konuşmaya başlıyor. İngilizceye konuşma ile başlamak yolu yarılamak demektir. Online eğitim programı sayesinde zaman ve mekan sınırlamasıyla uğraşmadan kolaylıkla bu dili öğrenebilirsiniz. Ezbere ve yazıya dayalı eğitim görenler cümle kurmak için zihnindeki kelimeleri tek tek seçmek zorundadır. 

İngilizce Eğitiminin Hayatımızdaki Yeri Nedir?

Dil iletişimde en önemli yapı taşıdır. Ana dilimizde yalnızca sınırlı sayıda insan ile iletişim kurabiliyorken farklı diller bilmek farklı insanlar ile iletişime geçmemizi sağlamaktadır. Bir dili bilmek o dili konuşan ülkelerin kültürlerini bilmemizi sağlamaktadır. Bilgisayar oyunları, sosyal medya, restoran menüleri, işletme tabelaları günümüzde çoğunlukla İngilizce dilindedir.

Bunların hepsi sosyal yaşantılarımızın içinde öylesine çok ki istemesek de bu dili öğreniriz. Artık çoğu restoran menüsü İngilizcedir. Yiyeceğimiz şeye karar vermek için bile az da olsa bu dili bilmemiz gerekmektedir. Üniversitelerde öğretilen derslerin teknik kısımlarının çoğu İngilizcedir. Biz yalnızca Türkçeleştirilmiş okunuşlarını öğrenmekteyiz.

Online Eğitim İçeriği

Online eğitim seçenekleriyle bu kategoride istediğiniz etkili İngilizce eğitimi programını tercih edebilirsiniz. Eğitim içeriğimiz çeşitli temel konulardan oluştuğundan kısıtlı süre içinde pek çok konuya hakim olmak için bireysel çalışma çok önemlidir. Eğitim içeriği yol gösterici ve açıklayıcı özellikler taşır ancak kişilere özel olarak konular üzerinde gereğinden fazla zaman harcanması mümkün değil. 

Kursiyer öğrendiği gramer bilgilerini analiz etmek de aynı şekilde zaman alır. Bu durumda konuşmak neredeyse imkansız hale gelir. Bir İngiliz kadar gramer bilgisine sahip olan ancak cümle kurma yeteneği olmayan kişiler İngilizce eğitimine katılmalıdır. Bu eğitimdeki amaç bir bebeğin öğrendiği gibi dil öğrenmektir. Eğitim programı sonunda sertifika verilmektedir. Sertifika imkanı sunan eğitim katılımcının da istekleri ve çabaları doğrultusunda dil öğrenmesine olanak sağlanmaktadır.
 

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde içerik editörü olarak görev almaktadır. Kişisel gelişimle ilgili blog içerikleri ve tanıtım yazıları yazıyor.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!