Close
Mobil Menu Bars

İngilizce Kursu Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

20 Aralık 2019, 1964 defa okundu.
İngilizce Kursu Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler
İngilizce kursu, İngilizce kursu seçerken dikkat etmeniz gerekenler, İngilizce kursu seçimi, Online İngilizce kursu, online eğitim,

Enstitü İngilizce kursu size kaliteli İngilizce konuşma  okuma, yazma ve anlama becerilerini kazandıran bir öğretim sürecidir. Dolayısıyla seçim yaparken eğitim programının size tüm bu konularda beceri kazandıracak bir sistemler hazırlanmış olması önemlidir. Sadece ezbere dayalı sistemler artık günümüzde geçerliliğini yitirmiştir. Çünkü sadece ezber yoluyla yabancı dil öğrenmek bir süre sonra bilgilerin körelmesine ve unutulmasına sebep olmaktadır. Bunu benim gibi deneyimleyenleriniz mutlaka vardır. İngilizce örgün eğitimde ilköğretimden itibaren verilen ancak yine de zamanla körelebilen bu sebeple de çoğu insanda ben öğrenemiyorum kaygısı yaratır.

Bu sebeple ertelenen, en sona bırakılan, uzun vakit ayırılması gereken bir eğitim gibi görülüyor. Ancak İngilizce yabancı bir dil olmanın ötesinde dünyanın konuştuğu dil olarak tanımlanıyor. Dünya iletişiminin internetle birlikte güçlendiği günümüzde İngilizce artık hayatımızın bir parçası ve bu bilinçle İngilizce öğrenmek isteyenlerin sayısı da giderek artıyor. İngilizce kurslarına olan talebin artmasına bağlı olarak kurs alternatifleri de bir o kadar fazla. Peki bu durumda ne yapacağız, nasıl seçim yapmalıyız? İngilizce kursu seçerken dikkat etmeniz gerekenler neler?

 İngilizce kursu seçimi, Online İngilizce kursu, online eğitim,

  • Zaman ve maddiyat sizin için ne kadar önemli? Zamandan ve maddiyattan bağımsız olarak ancak bir dershane ortamındaki gibi yabancı dil eğitimleri veren bir kurs mu arıyorsunuz? Çünkü alıştığımız bir örgün eğitim modeli var. Eğer öğrenme sürecinizde bir sınıf ortamı sizin için önemliyse bunu bir kriter olarak almalısınız.
  • Ücretsiz bir kurs arıyorsanız, eğitimdeki tüm materyaller ücretsiz mi, bunun detaylarını araştırmayı unutmayın.
  • Eğitmenlerin özgeçmişi ve deneyimi nedir?
  • Kullanılan metotlar sadece ezbere mi dayalı? Program günlük yaşamda kullanabileceğiniz ve pratik yapabileceğiniz içeriklerden mi hazırlanıyor.
  • İngilizceyi temelden mi öğrenmek istiyorsunuz yoksa IELTS gibi sınavlara mı hazırlanıyorsunuz? Kurs programlarında size baştan sona kur kur eğitim sunan bir sistem var mı?
  • Kaçırdığınız bir dersin telafisi var mı?
  • Aynı zamanda kendinizi eğitim süresince test edebileceğiniz imkânlar sunuluyor mu?
  • eknolojiyi ne kadar kullanan bir kurum olduğu da günümüz koşullarında önemli bir diğer ayrıntı.

İngilizce kursu seçerken dikkat etmeniz gerekenler sizin belirlediğiniz kriterlere uygunluğu ve kursun program içeriğinin güncelliği olmalıdır.

İngilizce Kursu Seçimi Neden Önemli

Her sistem en iyisinin kendisi olduğundan bahseder. Bu durumda kafa karışıklığına sebep olabilir. Ne istediğinizi bilmek en iyi seçimi yapmanıza, kendinizi en rahat hissedeceğiniz koşullarda İngilizce öğrenmek başarılı olmanızı da beraberinde getirecektir. Çünkü sizi zora sokacak herhangi bir programda tam anlamıyla bir şeyler öğrenebilmeniz çok da mümkün olmayacaktır. Doğru bir seçim İngilizceyi kabusunuz olmaktan çıkarır. Dolayısıyla İngilizcede başarılı olabilmek için ilk adım nasıl bir İngilizce kursu ile yola çıkacağınızdır. İyi bir İngilizce kursu sizi sadece ezbere değil, anlayarak öğrenmeye, İngilizce düşünmeye sevk eden bir programdan oluşmalıdır.

Bu durumda uzun süreli bir kurs almam gerekiyor gibi bir yanılgıya da düşmemelisiniz. Çünkü önemli olan süre değil size öğretilen yöntem ve bilginin niteliğidir. İngilizce kursu size İngilizce öğrenme sistemi sunar. Bundan sonrası elbette sizin bu sistemi ne kadar aktif kullandığınıza bağlı olarak gelişir. Dolayısıyla iyi bir sistem seçimi size sıkılmadan, severek İngilizce öğrenme olanağı sunar. Bu sebeple İngilizce kursu seçimi önemlidir.

İngilizce kursu, İngilizce kursu seçerken dikkat etmeniz gerekenler, İngilizce kursu seçimi,

Online İngilizce Kursu Nedir?

Online eğitim diğer bir adıyla uzaktan eğitim artık üniversite programlarında bile uygulanmaktadır. Enstitü’nün uyguladığı online eğitim programları üniversitelerdeki uzaktan eğitim modeline benzer nitelikte, sanal sınıf ortamlarında gerçekleştirilmektedir. Online İngilizce kursu, akıllı tablet, telefon ve bilgisayarlarla günün her saatinde ve istediğiniz her yerde İngilizce öğrenmek isteyeceğiniz yöntemlerden birisidir. Online İngilizce kurslarında temel İngilizce seviyesinden başlayıp en üst seviyeye kadar İngilizce konuşabilmeyi, düşünebilmeyi ve karşı tarafla rahat bir şekilde diyaloğa girmeyi öğreniyorsunuz. Eğer İngilizce’ye sıfırdan başlamak istiyorsanız,

Enstitü’nün İngilizce Eğitimi (A1-A2) programı ile doğru bir başlangıç yapabilirsiniz. Online İngilizce kursu, kendi rahatlığınızda öğrenmeyi ve interaktif olarak verilen canlı derslerden keyif alarak ve verimli bir şekilde dil eğitiminizi tamamlamanızı sağlayan eğitim programıdır. Online olarak verilen İngilizce kurslarındaki sistem ilerleyişi normal kurslarda verilenlerden oldukça farklıdır.

Online İngilizce eğitiminde, alanında profesyonel eğitmenle birebir diyalog kurulabildiği gibi ders sırasında soru-cevap tartışmaları da yapılabilir. Herkesin öğrenme şekli farklıdır. Kimi yazılı kaynaklardan kimi birebir bir eğitmenin sözlü anlatımından dinleyerek, kimi tek başına çalışmayı, kimi bir sınıf ortamında soru sorarak daha kolay öğrenir. Online İngilizce kursu size bu çeşitliliği ve eğitimde fırsat eşitliğini sunabilecek nitelikte olmalıdır. Yani online İngilizce kursu, kendi kendine İngilizce öğrenmek anlamına gelmemelidir. Dolayısıyla her online eğitim için de iyi bir sistemdir diyemeyiz.

Nasıl ki klasik kurslarda farklı metotlar var ise online İngilizce kursları içerisinde de sistemi en verimli şekilde sizin yararınıza kullanan bir kurs seçmeniz gerekir. Bu sebeple hem fiyatı uygun online İngilizce kursu hem de size tüm öğrenme şekillerinde fırsat sunan bir sistemin olmasına dikkat edin. Yani canlı ders verilmesi, eğitmenin özgeçmişi, tekrar tekrar izleyebileceğiniz ders videoları, yazılı ders notları ve kendinizi deneyebileceğiniz sınav sistemleri ile hazırlanmış, herkesi ve her öğrenme biçimini kapsayan bir program olması önemlidir.  Bu sistemle İngilizce öğrenmek stresten uzak ve keyifli bir hale gelecek, kendinizi rahat hissettiğiniz için öğrenme süreciniz kolaylaşacaktır.

İngilizce kursu, İngilizce kursu seçerken dikkat etmeniz gerekenler, İngilizce kursu seçimi, Online İngilizce kursu, online eğitim,

Online İngilizce Kursu Avantajları Nelerdir?

Teknolojinin getirdiği avantajlar ile İngilizce kursu, bir örgün eğitim kalitesinde ücretsiz olarak size sunulabilmektedir. İngilizce kursuna gidecek maddi gücünüz veya zamanınız yoksa online İngilizce kursu ile yabancı dil eğitiminizi alabilirsiniz. Üstelik ücretsiz olarak doğru bir sistemle İngilizce öğrenebiliyorsanız, aynı zamanda iyi bir tasarruf da yapmış olmaz mısınız? Eğitim almak istediğiniz zamanı kendiniz belirleme özgürlüğüne sahipsiniz. Online eğitim, ders kaçırma kaygısını ortadan kaldırır. Bir canlı derse giremeseniz bile dersin kayıtlı halini vaktiniz olduğunda izleme avantajına sahipsiniz. Aynı şekilde tekrar etmek istediğiniz dersleri de dilediğiniz kadar izleme ve kendi öğrenme hızınıza göre ilerleme avantajını online İngilizce kursu ile yakalarsınız. İş hayatınız ya da farklı sebeplere bağlı kursa gidememe zorunluluklarınız online eğitim ile ortadan kalkar.

Enstitü İngilizce kursu sizi yormadan, sıkmadan keyif alarak İngilizce öğreneceğiniz bir sistem üzerine kurulmuştur. Maddi kaygı taşımadan, zaman ve mekân problemi çekmeden teknolojinin sağladığı avantajların yanı sıra katılım sağlayabileceğiniz canlı dersler ile sanal bir sınıf ortamında oluşturulan eğitim koşulları motivasyonunuzu yükseltir. Bunun yanı sıra günlük hayatta en sık kullanılan cümle kalıpları ve İngilizce kelime üzerinden hazırlanan eğitim içeriği İngilizceye kolay adapte olabilmenize ve sıkılmadan öğrenmenize yardımcı olur. Öğreneceğiniz sistem ve edineceğiniz bilgileri birleştirerek İngilizce öğrenmede kısa sürede yol kat edip hayatınızı kolaylaştırabilir, İngilizceyi bir engel olmaktan çıkarabilirsiniz.

İngilizce kursu seçerken dikkat edilmesi gereken en temel kriterler ne olmalıdır?

Sıkılmadan öğrenebileceğiniz bir sistemden oluşması önemlidir. Sizi zora sokacak maddiyata ve zamana bağlı koşullardan uzak, modernize edilmiş günlük hayatta da kullanabileceğiniz kalıplar, anlayarak öğrenebilmeyi sağlayacak bir sistem olması ve beklentilerinizi karşılaması önemlidir.

İngilizce kursu seçimi neden önemlidir?

Doğru bir İngilizce kursu seçimi ile başarılı bir öğrenim sağlarsınız. Yanlış bir seçim sizden kaynaklı olmasa da İngilizce öğrenmenizi zora sokar ve öğrenemiyorum algısına kapılabilirsiniz. Oysa ki İngilizce öğrenmek günümüz teknolojileriyle zor değil oldukça kolaydır.

Online İngilizce kursu nasıl olmalıdır?

Her klasik kurs aynı standartta olmadığı gibi her online İngilizce kursu da aynı standartta değildir. Online eğitim bir kendi kendine öğrenme modeli değildir. Dolayısıyla online İngilizce kursu seçerken de ilk dikkat etmeniz gereken sanal sınıflarda canlı ders imkanı olan bir sistemi seçmeniz önemlidir.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde içerik editörü olarak görev almaktadır. Kişisel gelişim ve eğitimlerle ilgili içerik hazırlıyor.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!