Close
Mobil Menu Bars

İngilizce Kursu ile Hedeflerinize Yaklaşın

05 Aralık 2019, 3690 defa okundu.
İngilizce Kursu ile Hedeflerinize Yaklaşın
ingilizce kursu, ingilizce eğitimi, ingilizce bilmek, online eğitim, yabancı dil,

Bugün eğitim ya da iş hayatında neyi hedeflerseniz hedefleyin genel olarak yolunuz İngilizceye çıkıyor. Günümüzde iş ilanları bile artık İngilizce olarak yer alıyor kariyer sitelerinde. Hatta mülakatlar bile İngilizce yapılabiliyor. İngilizce evrensel bir dil olduğu için eğitim ya da kariyer hayatınızda sadece İngilizce yeterli olmayabiliyor. Yanında bir başka dil de isteniyor. İlkokul 4.sınıftan beri öğrenmeye başladığımız İngilizce, aslında o yaşlarda bize temelden verilip kademe kademe öğretilerek aslında İngilizcenin ne kadar önemli ve gerekli bir dil olduğu gösteriliyor.

Kariyer İçin İngilizce Kursu

Kariyer basamaklarını tırmandığınız zaman dilimlerinde özellikle üniversitede iken belki bir Erasmus ya da Work and Travel yapmak isteyebilirsiniz. Düşünsenize bu iki önemli faktörün birleşimi sonucunda İngilizcenin eğitiminize olan katkısını… Mezun olduğunuzda Erasmus ve Work And Travel yapmanız sizi bir adım öne çıkaracağı gibi kariyerinize de önemli bir artısı olacak. Mezuniyetin ardından kariyerinize hız kesmeden bir master veya yüksek lisansla ivme kazandırabilirsiniz. Hele bir de bunu yurt dışında yaparsanız değmeyin kariyer hedefinizin keyfine :)

Yaşadığınız yerden farklı bir yerde ve kilometrelerce uzakta eğitim görmek güzel şey. Bu zaman zarfında farklı kültürler öğrenebilir, arkadaşlıklar edinebilir, aynı zamanda hem yüksek lisans yapıp hem de seyahat edebilirsiniz. Yüksek lisans sonrası yurtdışında yaşama isteğiniz de doğabilir. Şartlar el veriyorsa neden olmasın. Tabii ki bunların gerçekleşebilmesi için İngilizce öğrenmeniz şart. İngilizce bilmek sadece eğitim hayatında çıkmıyor karşınıza. Çünkü İngilizce herkes için İngilizce hayatın bir parçası artık. Varsayalım ki, kariyerinizi e-ticarete yönlendireceksiniz. Bir girişimci olarak e- ticarete adım attığınızda yine lazım olan bir dildir İngilizce. İnternet üzerinde ne iş yaparsanız yapın dünya sizi görüyor. Tıpkı sizin de tüm dünyayı görebildiğiniz gibi :)

E- ticaret sitenize veya e- ticaret yapacağınız platformlara ürünlerinizi koyarken yapacağınız ürün tanıtımı açıklamasını evrensel dil olan İngilizce ile yapmanız gerekir ki insanlara ulaşabilesiniz. Sınırlarınızı ülke çapında tutsanız dahi internet dünyasının sınırları yok ve size dünya üzerinden ulaşmak isteyenlerle de iletişim kurmanız gerekebilir. En basit fotoğrafçılıkla  ilgili bir bloğunuz olduğunu düşünelim. Harika fotoğraflarınızı sosyal medyada tüm dünya ile paylaşıyorsunuz.

Bu demektir ki her an sizinle yabancı bir ülkeden birileri iletişim kurabilir. İnternet üzerinde dünyanın ortak dili İngilizceyi bilmek size bambaşka ufuklar açabilir. İnternetin mevcut iş dünyasının iletişim ağını da evrensel boyuta taşımasıyla artık sadece yurt dışında çalışmak için değil hangi işte çalışırsanız çalışın İngilizce bilmek anadiliniz kadar önemli. İşte bütün bu hedeflerin ortak noktası yine İngilizcede birleşiyor. Geriye size hedeflerinize ulaşmak kalıyor.

İngilizce Kursu Tek Başına Yeterli Midir?

İngilizce kursu, hedeflerinizi gerçekleştirmek için doğru bir başlangıçtır. Çünkü İngilizce sistemli öğrenilmesi gereken bir dildir. Dolayısıyla kaynak kitaplar ya da internet üzerindeki bilgilere dayalı tek başınıza bir şeyler yapmak doğru bir çaba değildir. Nerden başlayıp nasıl ilerleyeceğinizi bilmek, doğru bir yol izlemek için ilk adımınız İngilizce kursu olmalıdır. Ancak elbette sadece kurs görmekle işiniz bitmiyor.

Hiç İngilizce bilmiyorsanız bile sıfırdan başlayarak zamanla İngilizceyi ana diliniz seviyesinde öğrenebilirsiniz. Bunun için elbette biraz yol kat etmeniz gerekiyor. İngilizce öğrenmek zor değildir. Sadece belli bir çalışma düzeni ister. İngilizce, ana dilin yanında ikinci bir dil olmasından dolayı pratik yapılmadığında unutulabilecek bir dildir. Nasıl ki ilkokulda alfabeyi öğretirken önce öğretmen okur sonra siz okursunuz ya da yazma ve okuma alışkanlığı kazanmak için pratik yapmanız gerekirse İngilizcede de size öğretilenleri tekrar etmeniz önemlidir. İngilizce kursu aldığınız yerde İngilizcenin gramer yapısından tutun da en ince ayrıntısına kadar her şey öğretiliyor. Fakat İngilizce kursunda öğretilenlerle bir yere kadar gidebilirsiniz. Daha fazla gelişmek için kursta öğrendiklerinizin üzerine bir şeyler katmanız gerekir.

Tabii ki bunu kurstan edindiğiniz bilgilere bağlı kalarak yapmalısınız. Şöyle ki, kurs sonrası arkadaşlarınızla bir kafede oturup içeceğinizi yudumlarken İngilizce sohbet etmeyi deneyebilirsiniz. Bu yöntem İngilizce konuşma pratiğinizi ve kelime dağarcığınızı geliştirmek konusunda etkilidir. Ya da İngilizce kursunda derslerin yanında Speaking uygulamaları da yapılır. Her seviyeden olan öğrenciler toplanır ve birbirlerini anlamaya ve kendilerini anlatmaya çalışırlar. Bunun katkısı İngilizce öğrenmenin yanında sosyalleşmektir aynı zamanda. İngilizceyi öğrenip konuşmaya başladıkça İngilizce düşünebilmeyi de öğreniyorsunuz. Böylelikle bir yabancı dil bilmenin zekânıza ve yaratıcılığınıza olan olumlu katkısı yadsınamaz. Uzun lafın kısası, İngilizce kursu size gerçekten çok şey katar.

İngilizce Kursu İçin Doğru Adres

İngilizceyi gözünüzde büyütmenize hiç gerek yok. Önemli olan İngilizceyi nasıl ve kimden öğrendiğinizdir. İngilizceyi alanında profesyonel, öğrencinin isteklerine cevap verebilen bir sistemden ve eğitmenlerden almak doğru bir tercih olacaktır. Bir eğitmenin İngilizceyi öğretirken farklı yaklaşımlarda bulunması ve öğrenciyi sıkmaması gerekir. Yani aslında iletişimin temel bir ihtiyaç olduğunun ve bu iletişimin evrenselleştirilmesi gerektiğinin bilincine vararak hareket etmelidir. Enstitü bu konuda tüm ihtiyaçları karşılar nitelikte olan bir kurumdur. Enstitü bünyesinde eğer İngilizce bilmiyorsanız A1-A2  kurslarını, yeterli düzeyde olmasa bile İngilizcenizi geliştirmek istiyorsanız ise B1-B2  ve C1-C2 eğitimlerini alabilirsiniz.

Enstitü İngilizce kursu canlı ders olarak ve interaktif şekilde veriliyor. Canlı ders sırasında eğitmen konuyu anlatırken minik sorular sorabiliyor ve öğrencinin cevaplamasını sağlıyor. Böylelikle öğrencinin öğrendiklerini pekiştirmesini sağlıyor. Eğitim sonunda öğrendiklerinizin ölçümü için sınava tabi tutuluyorsunuz. Sertifika sınavından önce eğitim sürecinde sınava hazırlık ve kendinizi denemeniz açısından deneme sınavları da bulunuyor. Ayrıca eğitim için açılan forum ve tartışma panellerinde bir konu hakkında yapacağınız İngilizce tartışma ya da blog kısmına yazacağınız essayler sayesinde kendi gelişiminizi görebileceğiniz gibi bilginin gücünü de hissedeceksiniz.

Siz de İngilizceyi güvenilir ve iyi bir yerden öğrenmek istiyorsanız ücretsiz olarak kurslara kaydolabilir, Enstitü’nün her yerde geçerli sertifikalarını alarak kendinizi geliştirebilir, hedeflerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Herkes İçin Ücretsiz İngilizce Kursu

Ücretsiz ve online İngilizce kursu size gerekli tüm koşulları sunar. İhtiyacınız olan tek şey başaracağınıza inanmak, internet bağlantısı, telefon ya da bilgisayar.

  • Sınavlara hazırlanan öğrenciler
  • Ücretsiz kurs ile bilgilerini tazelemek isteyenler
  • Zamandan tasarruf yaparak konfor içinde eğitim almak isteyenler
  • İngilizce temeli iyi olup, dilbilgisine hâkimiyet sağlamak ve dilbilgisini daha çok geliştirmek isteyenler
  • TOEFL, IELTS gibi sınavlarla kariyerini farklı yönlere çevirmek isteyenler
  • Eğitim veya iş sebebiyle yurtdışında bulunmak isteyenler
  • İş mülakatlarında fark yaratarak aranan yüz olmak isteyenler
  • Kendini geliştirmek için İngilizce öğrenmek isteyenler

Kısaca İngilizce öğrenmek isteyen herkes ücretsiz İngilizce kursu için kayıt olabilir.

İngilizceyi hayatımın her alanında kullanacak mıyım? 

Günümüzde İngilizceyi eğitim yaşamınızdan iş ve kişisel yaşamınıza kadar her anınızda kullanıyorsunuz. Dolayısıyla bu kullanım alanı size öğrendiklerinizi pekiştirmek ve İngilizcenizi unutmadan geliştirmek şansına sunuyor.

İngilizcenin bana kazandırdığı şeyler neler? 

İngilizce farklı kültürler öğrenmeyi, sosyalleşmeyi ve farklı kültürlere sahip arkadaşlar edinmeyi, hedeflerinize yaklaşmayı ve yaratıcı düşünmeyi kazandırır.

İngilizce söylenileni anlıyorum fakat konuşamıyorum ne yapmam gerekir? 

Alacağınız farklı kurlarda İngilizce kursu sayesinde hem İngilizce söylenileni anlamayı hem de İngilizce düşünerek konuşmayı öğreneceksiniz. 

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde içerik editörü olarak görev almaktadır. Kişisel gelişim ve eğitimlerle ilgili içerik hazırlıyor.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!