Close
Mobil Menu Bars

İngilizce Kursu ile Dünyanın Ortak Dilini Öğrenin

20 Kasım 2019, 2418 defa okundu.
İngilizce Kursu ile Dünyanın Ortak Dilini Öğrenin
İngilizce Kursu ile Dünyanın Ortak Dilini Öğrenin

İngilizce öğrenmek artık sadece yurtdışına gitmek ya da turizm sektöründe çalışmak gibi belirli bir amaca ya da mesleğe bağlı bir ihtiyaç olmaktan çıktı. Şöyle bir düşünün İngilizce bilmemek sizi hangi konularda kısıtlıyor? Hemen hemen her yerde İngilizce bir şekilde karşımıza çıkıyor. İnternet çağının iletişimdeki gücü ile gerek sosyal hayatta gerek iş hayatında artık her şeyin dünya üzerinde internet aracılığıyla yapılması İngilizceyi herkes için bir ihtiyaç haline getirdi. 

En basit örnekle, dünyanın herhangi bir yerinden kişisel ihtiyaçlarınızla ilgili bir alışveriş yaparken ya da online bağlantı ile dünya üzerindeki iş ortaklarınızla toplantı yaparken İngilizceyi kullanmanız gerekir. Kariyeriniz ya da kişisel gelişiminiz için İngilizce kursu ile dünyanın ortak dilini öğrenebilirsiniz. Üstelik İngilizce öğrenmek konusunda internet sayesinde çok daha hızlı yöntemler varken neden bunu değerlendirmeyesiniz? 

İngilizce Kursu İçin En Hızlı Yöntem 

İngilizcenin hayatımızın içindeki yerinin bu kadar gelişmesi İngilizce kursu ile ilgili farklı alternatiflerini de beraberinde getiriyor. Aylarca ve yüksek ücretlerle bir derslikte İngilizce öğrenmek herkes için çok da mümkün değil. Koşullarınızı buna göre ayarlamak ve ekstra zaman ayırmak konusunda önünüzde oluşan engeller sürekli bir ertelemeye sebep olabiliyor. Ama internet çağının getirdiği bu koşullara alternatif çözüm odaklı online İngilizce kursu size hızlı bir öğrenim sistemi sunuyor. İngilizce hemen öğrenilebilecek bir dil mi? 

Aslında bu tamamen İngilizce kursunun doğru programlanması ve sizin öğrendiklerinizi uygulamanızla ilgili bir durum. İster aylarca eğitim alın, ister bir haftalık bir sürede İngilizcenin teknik yapısını öğrenin sonuç değişmez. Okul yıllarından itibaren İngilizce eğitimi aslında hep hayatımızda var. Ancak öğrenim hayatı boyunca ders olarak gördüğümüz İngilizceyi öğrenme ve hayatımıza adapte etme konusunda çoğumuzun başarı hikâyesi hep yarım kalmıştır. Dolayısıyla seviyenize bağlı olarak sadece 1 haftalık bir İngilizce kursu ile çok şey öğrenebilirsiniz. 

Enstitünün ücretsiz online İngilizce kursu temelden en üst kura kadar farklı seviyeler için hazırlanmış 1’er haftalık programdan oluşur. İngilizceyi sıfırdan öğrenmek, daha ileri seviyeye taşımak ya da bilgilerinizi güncellemek için Enstitü’nün ücretsiz İngilizce kursu programından faydalanabilir, sıkılmadan hızlı ve verimli bir şekilde İngilizce öğrenebilirsiniz. 

Canlı dersler ile birebir etkileşim kurabildiğiniz bir ortamda uzman eğitmeninizin denetiminde İngilizceyi kolaylıkla kavrayabilirsiniz. Kurs sonunda yapılan sınav sonucuna göre başarı belgeniz olarak hak kazanacağınız sertifikanızı da özgeçmişinize İngilizce referansınız olarak ekleyebilirsiniz. 

İngilizce Kursuna İlk Adım: Önyargılarınızı Kırın

İngilizce kursuna başlamadan önce ilk yapmanız gereken şey İngilizce öğrenmenin zor olduğu yönündeki önyargıdan kurtulmaktır. Yaşadığımız çağın getirdiği kolaylıkları düşünürsek artık İngilizce öğrenmenin de çok daha pratik olabileceğini görebiliriz. En somut örnek olarak İngilizce konuşabilmek için artık illa ki yurt dışına gidip birkaç ay kalmanız gerekmiyor. İnternet üzerinden tek bir bağlantıyla bunu gerçekleştirebiliyoruz. İnternet ve teknoloji çağı hayatımızın her alanına pek çok kolaylık getiriyor. Bilgiye ulaşmak çok daha kolay olduğu gibi, iyi analiz ederek doğru bilgiye ulaşabilmek gibi bir avantajımız da var. 

İngilizce kursu için dahi sadece bir internet bağlantınız olması yeterli. Telefon, tablet ya da bilgisayardan bağlanarak canlı ders sistemiyle İngilizce öğrenme şansınız var. Üstelik kurs içeriği sizi sıkmadan, yormadan İngilizceyi kavramanız, ihtiyacınız dışında detaylara boğmadan hazırlanmışsa yapmanız gereken tek şey başaracağınıza inanmak. 

İnternet üzerinden alacağınız ücretsiz İngilizce kursu sonrası ise öğrendiklerinizi kullanmak için akıllı telefonlarınız ve yine internet ile sayısız imkâna sahipsiniz. Hem öğrenme hem öğrendiklerinizi pekiştirme açısından internetin getirdiği olanaklarla İngilizce öğrenmek artık çok daha kolay. O halde ilk adım olarak başaracağınıza inanın ve yüksek motivasyonla İngilizce kursuna iyi bir başlangıç yapın.

Online İngilizce Kursu Size Ne Öğretir? 

Enstitü’nün Online İngilizce kursu size İngilizcenin dilbilgisini öğretmenin yanı sıra günlük hayatta en sık kullanılabilecek kalıpları ve sözcükleri öğretir. Böylece sınavlar ve yazışmalar için gerekli dilbilgisini öğrenirken bir yandan da pratikte en sık kullanacağınız kelimelerle başlayacağınız eğitimle İngilizceyi konuşmak ve anlamak konusunda da iyi bir temel oluşturursunuz. 

İngilizceye hâkim olabilmenin 2 kuralı sözcük dağarcığınızı geliştirmek ve dilbilgisi kurallarını iyi kavramaktır. Online İngilizce kursu içeriği bu iki kural üzerinde durur ve sizi İngilizceyi kullanım alanınıza göre hazırlar. Kurs sonrası öğrendiklerinizi İngilizce öğrenme teknikleriyle birleştirerek çalışmanıza bağlı olarak hedeflediğiniz sürede istediğiniz seviyeye gelebilirsiniz. 

İngilizce kursuna hangi seviyeden başlamalıyım?

Bu seçimi tamamen kendi İngilizce bilginizi ölçerek yapmalısınız. Temel seviyede bir İngilizceniz varsa vakit kaybetmeden ikinci seviyeden başlayabileceğiniz gibi, daha önce eğitim almış olsanız da bilgilerinizi tazelemeye ihtiyaç duyuyorsanız en temelden de başlayabilirsiniz. 

Yabancı bir dil öğrenmeyi ve ilerletmeyi düşünüyorsanız öğrendiklerinizi uygulamak ve pratik yapmak zorundasınız. İngilizce kursu sizi bu pratiklere hazırlar. Online İngilizce kursu aynı zamanda kariyeriniz için hazırlanacağınız TOEFL ve IELTS gibi sınavlarda da başarılı olabilmeniz için size sistemli bir öğrenme ve çalışma ortamı sunar. Online İngilizce kursuyla İngilizceyi evinizde sıkılmadan keyifle öğrenebilir, hayatınızın her alanında karşınıza çıkan İngilizceyi bir engel olmaktan çıkarabilirsiniz.

İngilizce Öğrenmek Size Ne Kazandırır? 

İngilizce öğrenmek sosyal yaşam, eğitim hayatı ve iş hayatınızda sınırlarınızı ortadan kaldırır ve imkânlarınızı genişletir. Bir öğrenciyseniz ve eğitim hayatınıza yurt dışında devam etmek istiyorsanız İngilizce bilmeniz aranan ön koşullardan biridir. Lisans, yüksek lisans ve MBA  eğitim süreçlerinde hazırlamanız gereken İngilizce tezler ve ödevler için iyi derecede İngilizce bilmeniz yine bir gerekliliktir. 

İngilizce öğrenmek için bir kurs programı almam neden gerekli?

Kurs programı size İngilizceyi sistemli bir şekilde öğretir. Ayrıca belli bir programa bağlı kalmak sizi disipline eder. Kendi kendinize öğrenmeye çalışmak doğru sıralama yapmak ve düzenli bir program oluşturmak konusunda sizi sıkıntıya sokabilir. Bu durumda öğrenmenizi zorlaştırabilir. 

İnternet sayesinde dünyanın her yerindeki bilgiye ulaşabiliyor olmak aynı zamanda eğitim hayatınızda yabancı bilgi kaynaklarından da verimli bir şekilde yararlanmanızı sağlar. Globalleşen iş dünyasında artık tüm dünyanın bir arada olduğunu ve yurt dışı bağlantılarının ne kadar yaygınlaştığını düşünürsek, çalıştığınız firmada İngilizce bilenler grubunda olmanız kariyerinizi olumlu yönde etkileyecektir. İngilizce öğrenmek size aynı zamanda yurt dışında çalışmanın da kapılarını açarak alternatiflerinizi çoğaltma olanağı sağlar. 

Enstitü’nün İngilizce kurs programı kaç kurdan oluşuyor? 

3 farklı kurdan oluşur. A1-A2, B1-B2  ve C1-C2 olmak üzere temelden ileri seviyeye kadar dilediğiniz kuru alabilirsiniz. Dünyanın bir ucundan diğer ucuna iletişim için teknolojinin yanında ortak dil İngilizceyi bilmek de gereklidir. İnternet üzerinde sadece Türkçe sitelerle sınırlı kalmadan bilgi edinmek, alışveriş yapmak ya da sosyal medya platformlarında daha aktif olabilmek için İngilizce öğrenmeniz kişisel olarak çok işinize yarayacaktır. Ayrıca boş vaktinizi İngilizce kursu ile değerlendirip İngilizce öğrenerek kişisel gelişiminiz açısından da verimli bir alternatif oluşturabilirsiniz. 

Belki bu sayede İnternet dünyasında yeni bir iş fikriyle uluslararası alanda iyi bir girişimci bile olabilirsiniz. Yabancı şarkıları anlayarak dinleyebilmek, bir kitap, bir filmi İngilizce olarak okumak ve izlemek size kazandıracağı keyifli anlardır. Hedeflerinize giden yolda İngilizce öğrenmek herkes için iyi bir araç olacaktır. Ayrıca İngilizce öğrenmek hafıza ve dil becerilerinizi geliştirmeye yardımcı olur. İngilizce öğrenerek geliştireceğiniz bu potansiyel ile ikinci bir yabancı dil öğreniminiz de çok daha kolaylaşacaktır. İngilizce kursu ile Dünyanın ortak diline siz de katılın, hedefleriniz için sınırları ortadan kaldırın. 
 

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde içerik editörü olarak görev almaktadır. Kişisel gelişim ve eğitimlerle ilgili içerik hazırlıyor.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!