Close
Mobil Menu Bars

İngilizce Kurs Fiyatları

19 Aralık 2019, 2687 defa okundu.
İngilizce Kurs Fiyatları
İngilizce kurs fiyatları, İngilizce kursu fiyatları, İngilizce kursu, 2020 İngilizce kursu fiyatları, online İngilizce kursu, İngilizce öğrenmek, İngilizce konuşma kursu, iş İngilizcesi, online eğitim,

İngilizce öğrenmek için araştırma yapılırken dikkat edilen kriterlerden bir tanesi de ücretlerdir. İngilizce kurs fiyatları konusunda çok fazla alternatif olması da biraz kafa karıştırıcı olabiliyor. Çünkü İngilizce kursu fiyatları eğitim dışı maliyetlere göre değişir. Yurt dışında İngilizce kursu fiyatları ciddi bütçelere ulaşabiliyor. Örneğin Amerika’da bir dil okulunda İngilizce öğrenme yöntemi için haftalık ortalama 350 dolar gibi bir bütçeyi göze almanız gerekiyor. Kaldı ki en az 1 aylık bir program almanız gerektiğini düşündüğünüzde ve bunu Türk lirası olarak değerlendirdiğinizde sadece bir dil eğitimi için yapacağınız masraf çok yüksek rakamlara çıkıyor.

Yurt dışında İngilizce kursunun daha uygun fiyatlı olduğu ülkelerde dahi bir aile yanında kalmayı kabul ettiğiniz programlar bile aylık en iyi ihtimalle ortalama 1200 Euro’yu buluyor. Bugün iş hayatında iyi bir yer edinebilmek için kişisel gelişim hatta iş hayatının inceliklerine ve yabancı dile kadar kendinizi pek çok konuda diplomanız harici geliştirmeniz gerekiyor. Dolayısıyla hem donanımlı olmalı hem de bunu uygun bütçelerle ama kaliteli eğitimlerle yapabilme şansını yakalamalısınız. Üstelik hiçbir kurs size tek başına yüzde yüz öğrenme garantisi veremez. Çünkü eğitim sürecinde öğrendiklerinizi uygulamadığınız ve sistemli çalışmadığınız sürece kullanılmayan bilgi er geç unutulmaya mahkûmdur. 

İngilizce Kursu Fiyatları 2020'de Ne Kadar Olabilir?

İngilizce konuşma kursu, iş İngilizcesi, online eğitim,

İngilizce kursu için en pahalı eğitim en iyisidir ya da düşük bütçeli eğitimler iyi değildir gibi bir ayrım yapmak da bizi doğru sonuca götürecek bir seçim değildir. Çünkü İngilizce kurs fiyatları çok fazla etkene göre değişkenlik gösterir. Örneğin kursun bulunduğu binanın semti, konumu, büyüklüğü, konforu dahi kurs fiyatlarını etkiler. Aynı durum yurt dışındaki dil kursları içinde geçerlidir. Kalınacak yer, yolculuk masrafları yani eğitim harici ücret ödemeniz gereken bir takım dış faktörler bulunur. İngilizce kursu fiyatları değişkenlerinden bir tanesi de her yıl gösterdiği artıştır.

Yeni bir yıla yaklaşırken İngilizce kursu fiyatları da pek çok şeye gelecek zam ile paralel olarak daha yüksek fiyatlara ulaşacaktır. Kira giderlerindeki, ulaşım masraflarındaki artışlar, döviz kurlarındaki değişimler ister istemez 2020 İngilizce kursu fiyatları için de etkili olacaktır. Fiyatlardaki değişim belki de bir süre daha İngilizce öğrenme sürecinizi erteleme sebebiniz olabilir. Oysaki İngilizce öğrenmek, limitlerinizi zorlayan ve ertelemenizi gerektiren sebeplerle size engel teşkil etmemelidir.

Dolayısıyla yüksek ücret demek daha kaliteli İngilizce kursu anlamına gelmez. Herhangi bir konuda alışveriş yaparken de temel amacımız en uygun bütçeye en kaliteli ve işimize yarayacak olanı seçmek değil midir? O halde ne yapmalıyız?  Öncelikle İngilizce kursu araştırırken sadece fiyatları değil tüm değişkenleri inceleyip ona göre değerlendirmeliyiz.

İngilizce Kursunu Nasıl Seçmeliyiz?

Başarılı bir iş yaşamı, sosyal yaşamda güçlü bir iletişim, iş hayatında İngilizce yazışmalar, işe girerken İngilizce mülakatlar İngilizce öğrenmeyi acil bir gereksinim haline getirmişken öncelikle erteleme sebeplerinizi ortadan kaldıracak eğitimleri tercih etmeliyiz. Hızlı yol almamız için bizi yavaşlatan sebeplerin başında bütçe ayarlamak ve vakit ayırmak gelir. Bugünün teknolojileri hayatımıza pek çok kolaylık sunarken eğitim alanında sağladığı kolaylıklardan neden faydalanmayalım? Daha düşük bütçelerle kurs almak için bir yerden bir yere gitmeye gerek kalmadan kaliteli İngilizce öğrenmek için online İngilizce kursları ertelemeden, beklemeden tercih edebileceğimiz faydalı sistemlerdir. O halde İngilizce kursu seçerken ilk dikkat etmemiz gereken bizi zora sokmayacak, kolaylık sağlayacak bir sistem olmasıdır.

İngilizce kurs fiyatları, İngilizce kursu fiyatları, İngilizce kursu, 2020 İngilizce kursu fiyatları, online İngilizce kursu, İngilizce öğrenmek, İngilizce konuşma kursu, iş İngilizcesi,

Online İngilizce kursu seçiminde düşünmeniz gereken bir diğer nokta nasıl ders alacağınızdır. İngilizceyi iyi kavramak için teorik bilgilerin size uzman bir eğitmen tarafından anlatılması önemlidir. Aynı zamanda anlamadığınız noktaları sorabileceğiniz interaktif bir ortam da öğrenme sürecinizi olumlu anlamda etkiler. Bu sebeple dikkat etmeniz gereken, İngilizce kursu size canlı ders imkânı sunuyor mu? Sanal bir sınıf ortamında ders alma imkânınız var mı? Dersleri kaçırdığınız zaman ders kayıtlarını izleme şansınız bulunuyor mu?

Tüm bu soruları sorma sebebiniz sizi yavaşlatan ya da engel teşkil eden tüm kriterlerden uzak sadece doğru bir şekilde İngilizce öğrenmeye odaklanabileceğiniz bir kurs seçebilmenizdir. Bu aşamadan sonra yapacağımız son değerlendirme kursun ders içerikleri, eğitmeni, kurumsal kimliği ve sertifikanızın geçerliliğidir. Ders içerikleri sizi hem teorik bilgiye hem günlük hayatta kullanacağınız cümle kalıpları ve kelimeler üzerine hazırlanmış modern bir yapıda olmalıdır. Eğitmeniniz ve kurum hakkında detaylı bilgi bulacağınız şeffaf bir yapıda olması değerlendirebilmeniz açısından önemlidir. Ayrıca kurs sonunda edineceğiniz sertifikanın da yurt içi ve yurt dışında geçerliliği olabilmesi dikkat etmeniz gereken bir diğer detaydır.

Tüm bunlara dikkat ederek her ihtiyacınıza cevap verecek bir kurs seçimiyle İngilizceyi hayatınızın bir parçası haline getirebilirsiniz. Her ihtiyacınıza cevap verecek kurs ne demektir?

İngilizceye Niçin İhtiyacımız Var?

  • Hiç İngilizce bilmiyor ve öğrenmek istiyorsak,
  • Temel seviyede İngilizce biliyor ama bunu bir üst seviyeye taşımak istiyorsak,
  • Kariyerimiz için gerekli olan TOEFL, IELTS gibi sınavlara hazırlanmamız gerekiyorsa, ileri düzey İngilizceye ihtiyacımız varsa,
  • Gramerimiz iyi ama İngilizce konuşma bozuk ise, ,
  • İngilizce yazışmalar konusunda eksiğimiz varsa,
  • İngilizce iş ya da yüksek lisans mülakatına hazırlanıyorsak,
  • Yurt dışındaki iş imkânlarımızı değerlendirmek istiyorsak,
  • Çalıştığımız iş gereği İş İngilizcesi bilmemiz gerekiyorsa,
  • Bu zamana dek farklı sebeplerden dolayı İngilizce öğrenmeyi ertelemiş ama bugünün imkânlarıyla değerlendirmek istiyorsak,

İngilizce kurs fiyatları, İngilizce kursu fiyatları, İngilizce kursu, 2020 İngilizce kursu fiyatları, online İngilizce kursu,  iş İngilizcesi, online eğitim,

Eğitim alacağınız kurum sizin ihtiyacınıza yönelik farklı programlardan oluşmalıdır. Örneğin İngilizce B1-B2 seviyesi bilginiz var ve konuşma konusunda ilerlemeye ve tekniklere ihtiyaç duyuyorsanız sadece bununla ilgili ayrı bir İngilizce konuşma kursu olması sizi hızlı ve etkili bir sonuca ulaştırır. Ya da en temelden başladığınız İngilizceyi aynı sistem üzerinde sonuna kadar ve ihtiyaçlarınıza göre devam ettirebilmeniz de önemli bir diğer ayrıntıdır. Çünkü İngilizce konuşmayı öğrenmek için farklı sistemler bulunur. Aynı sistem üzerinde devam edebilmek daha programlı bir öğrenme imkânı sağlar. İngilizceye tam olarak hâkim olmak demek iyi bir gramer ile yazışabilmek, anlayarak okuyabilmek, doğru bir telaffuzla konuşabilmek ve tüm bunları yaparken de İngilizce düşünebilmek demektir.

Bugünün iş dünyasına baktığımızda sizden beklenen İngilizce de tam anlamıyla budur. Bu sebeple en düşük maliyetle en kısa sürede ve düzenli bir eğitim sistemiyle tek bir kurum üzerinden eğitim almak size iş hayatında ciddi bir ivme kazandıracaktır. Tek bir kurluk eğitimin bile maliyetlerini göz önüne aldığımızda online İngilizce kursu ile öğrenmek çok anlamlı. İngilizce öğrenmekte çıtayı yükseltmek için de çok düşük maliyetlerle çok şey başarabilirsiniz.

Enstitü online İngilizce kurs programları düşük bütçelerle canlı ders olanaklarıyla sizi zora sokmadan tam tersi öğrenmenizi kolaylaştıracak bir yapıdan oluşur. Ayrıca kendinizi eksik hissettiğiniz noktaları ayrı eğitim programlarıyla alabilme imkânına sahipsiniz. Yani ihtiyacınız olan zorlu bir mülakat ise Enstitü  İngilizce Mülakata Hazırlık eğitiminden faydalanabilirsiniz. Bildiklerinizi unuttuğunuzu düşünüyor ya da yeni bir sistemle baştan başlamak istiyorsanız Enstitü  İngilizce A1-A2 Eğitimi ile evinizden internet bağlantısı ile keyifle İngilizce öğrenebilirsiniz. İnternet ve teknoloji çağında İngilizce kurs fiyatları pek çok ek maliyetin devre dışı kaldığı düşük bütçelerden oluşuyor. Değişen dünyaya adapte olabilmek için online eğitim avantajlarıyla İngilizcenizi ihtiyacınız doğrultusunda ertelemeden geliştirebilir, siz de dünyanın ortak dilini vakit kaybetmeden öğrenebilirsiniz.

İngilizce kurs fiyatları neye göre değişir?

İngilizce kurs fiyatlarını asıl belirleyen eğitim dışı maliyetlerdir. Bina kirası ve giderleri, yurt dışı dil eğitimi için barınma masraflarında tercih edilen konfor gibi ek maliyetler ile kurs fiyatları değişkendir. Ancak fiyatlar İngilizce kursu için kaliteli olduğuna dair bir kriter değildir.

İngilizce kursu seçerken neyi ön planda tutmalıyız?

İhtiyacınıza cevap verebilecek eğitim çeşitliliğin olması önemlidir. Eğer gramer bilginiz iyi ancak konuşma konusunda bir sorununuz varsa, sadece konuşma üzerine bir eğitim de alabilmelisiniz. Ayrıca İngilizce eğitim almanızı ertelemenizi gerektirecek unsurları ortadan kaldıran bir dil kursu seçmeye de dikkat etmelisiniz.

Enstitü’nün Online İngilizce Kurs Programları Nelerdir?

Başlangıç seviyesi (a1-a2), Orta düzey (b1-b2), İleri düzey (c1-c2), İngilizce konuşma kursu (speaking), İş İngilizcesi kursu başlıca İngilizce kurs programlarıdır.  Ayrıca İngilizce mülakata hazırlık eğitimi ile İngilizce CV hazırlama, İngilizce mülakat soru ve cevapları ve İngilizce yazışma teknikleri gibi konuları içeren özel bir eğitimden de faydalanarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde içerik editörü olarak görev almaktadır. Kişisel gelişim ve eğitimlerle ilgili içerik hazırlıyor.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!