Close
Mobil Menu Bars

İngilizce Eğitimi Neden Önemlidir?

09 Ekim 2018, 5546 defa okundu.
İngilizce Eğitimi Neden Önemlidir?
ingilizce eğitimi, ingilizce kursu

Dünyanın en çok konuşulan dili olarak bilinse de Çince ve İspanyolcadan sonra konuşulan üçüncü dildir. Üçüncü sırada olmasına rağmen etkisi çok daha fazladır. Çoğu ülke ana dillerinin yanında İngilizceyi ikinci dil olarak kullanılmaktadır. İngilizlerin sömürge anlayışı bu dilin yayılmasında etkili bir faktördür. Endüstri Devrimi sonrasında firmaların dış dünyaya açılmaları da yayılmanın etkileri arasındadır. Farklı ülkeler gelişmeleri, devrimleri takip etmek amacı ile bu dili öğrenmek durumunda kalmıştır.

İngilizce Eğitiminin Hayatımızdaki Yeri Nedir?

Dil, iletişimde en önemli yapı taşıdır. Ana dilimizde yalnızca sınırlı sayıda insan ile iletişim kurabiliyorken farklı diller bilmek farklı insanlar ile iletişime geçmemizi sağlamaktadır. Bir dili bilmek o dili konuşan ülkelerin kültürlerini bilmemizi sağlamaktadır.

Bilgisayar oyunları, sosyal medya, restoran menüleri, işletme tabelaları günümüzde çoğunlukla İngilizce dilindedir. Bunların hepsi sosyal yaşantılarımızın içinde öylesine çok ki istemesek de bu dili öğreniriz. Artık çoğu restoran menüsü İngilizcedir. Yiyeceğimiz şeye karar vermek için bile az d olsa bu dili bilmemiz gerekmektedir. Üniversitelerde öğretilen derslerin teknik kısımlarının çoğu İngilizcedir. Biz yalnızca Türkçeleştirilmiş okunuşlarını öğrenmekteyiz.

ingilizce eğitimi, ingilizce kursu

Ayrıca üniversitelerin bir artısı olarak Erasmus Programı ile farklı ülkelerde eğitim alabilir ve çok farklı kültürden, dilden insanlar ile tanışabiliriz. Bütün bu kültürler bir araya geldiklerinde İngilizce konuşmaktadır. Kimse bir başkasının dilini bilmediği için ortak dil kullanılması gerekmektedir. İnternet üzerinde kullandığımız uygulamalar, alışveriş siteleri yabancı dil de komutlar, kodlar ile çalışmaktadır.

Personel Alımları Nasıldır?

Yurt dışı ile iletişim halinde olan, alım ve satım yapan firmalar personel alırken ana diliniz dışında farklı bir dil bilip bilmediğinizi sormaktadırlar. Geçmişteki endüstriyel başarılarından dolayı dillerini dünyaya yaymış olan İngilizler, iletişimde önem taşıyan bir rol oynamaktadır. Farklı diller konuşan ülkeler ortak yazışma, konuşma dili olarak bu dili seçmişlerdir. Uluslararası şirketler alım yaparken dil bilen kişileri çok daha önde tutmakta ve tercih etmektedirler.

Nasıl Öğrenirim?

Bir dili en iyi öğrenme şekli, o dilin konuşulduğu ülkeye gitmektir. Dilin günlük konuşmadaki yerini ve kalıplarını ancak bu şekilde gerçekten öğrenebiliriz. Neden bu zamana kadar öğrenemedik? Yalnızca ders kitaplarından öğrenilen dil bilgisi kuralları ile konuşmamız pek mümkün değildir. Yazı yazmayı öğrenirken okumayı da öğreniriz. Çünkü bir dili öğrenmek için yalnızca yazmak yetmemektedir. O dili konuşmak gerekir. Ülke dışına çıkacak zaman yok ise İngilizcenin konuşularak öğretildiği dil okullarını tercih etmemiz bize büyük artı sağlayacaktır.

Şimdi hemen İngilizce eğitimi sertifika programına ücretsiz katılarak İngilizce öğrenebilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsü blog bölümünde içerik üretmektedir. İş hayatı, başarı, kariyer planlama, doğru özgeçmiş düzenlemeleri gibi birçok alanda yazılar yazıyor.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!