Close
Mobil Menu Bars

İleri Seviye İşaret Dili Kursu

15 Kasım 2019, 2353 defa okundu.
İleri Seviye İşaret Dili Kursu
işaret dili kursu, işaret dili, online eğitim, sertifika, iş imkanı

İşaret dili, işitme engelli bireylerin konuştuğu dili ifade eder. Her insan bir engelli aday adayıdır. Bunu unutmadan çevresine karşı duyarlı olmalıdır. İşitme engelli bireyler bizim konuştuğumuz dili öğrenemezler. Ama bizler, onların dilini rahatlıkla öğrenebiliriz.

Dünya üzerinde milyonlarca işitme engelli birey vardır. Çalıştığımız iş yerinde, günlük hayatta, sosyal yaşamda yani hayatımızın her yerinde işitme engeli olan kişiler ile karşılaşırız. İşaret dili, işitme engeli olmayan bireyler ile engeli olan bireyler arasındaki iletişim köprüsüdür. Onlarla en iyi şekilde ve sağlıklı bir biçimde iletişim kurabilmek, onları anlamak ve onlara yardımcı olmak adına işaret dili öğrenmek önem arz eder. 

işaret dili kursu, işaret dili, online eğitim, sertifika, iş imkanı

İşaret Dili Kursu

İşaret dili kursu insanın kendini geliştirmesi ve yeni bir dil öğrenmesi için çok güzel bir imkandır. Genel olarak kendi konuştuğumuz dil olarak değerlendirmemek gerekmektedir. Dil yapısı tamamen farklıdır. İşaret dili, kendine özgü bir alfabeye ve dil bilgisine sahiptir. Bu gibi bazı kuralları öğrenebilmek için işaret dili kursundan faydalanabilirsiniz.

Günümüzde önemli ölçüde gereklilik arz eden işaret dili tercümanları, oldukça az sayıdadır. Hastanede, mahkemede, devlet kurumlarında ve diğer yerlerde işitme engelli bireyleri anlamak ve onlar ile anlaşabilmek için işaret dili öğrenmek gerekmektedir.

Etrafınıza baktığınız zaman onlarca işitme engelli bireyleri görebilirsiniz. Onlara fayda sağlamak için eğitimler aracılığı ile işaret dili kursu alınabilir. Ayrıca, hepimizin bir işitme engelli adayı olduğumuzu düşünürsek, işaret dili öğrenmek ve çevremizin de öğrenmesi için teşvikte bulunmak gerekir. 

Online İşaret Dili Kursu Nedir?

Türk işaret dilini doğru ve düzgün kullanarak, işitme engelli insanlara yardımcı olabilmek için dili çok iyi öğrenmek gerekmektedir. Dili öğrenebilmek için ise işaret dili kursu eğitimi almak gerekir. Başta da belirtildiği gibi her insan bir işitme engelli aday adayıdır. Bunu düşünerek bir şeyler yapmalı ve işaret dilini öğrenmeliyiz.

İşaret dili kursu için artık evden çıkmanıza bile gerek kalmıyor. Online işaret dili kursu sayesinde, evinizden, iş yerinizden ya da dilediğiniz yerden işaret dili kursu almak mümkün. Nasıl mı?

Enstitü sayesinde verilen online işaret dili kursu, size konforlu bir eğitim imkanı sunuyor. Ücretsiz verilen online işaret dili kursu ile 7 günlük bir eğitim sürecinden geçeceksiniz. Eğitimler canlı ders şeklinde yapılmaktadır. Canlı dersten kastımız nedir? Eğitmeni ders anlatırken görüntülü olarak görebilirsiniz. 

Canlı ders esnasında konu ile ilgili kafanıza takılan soruları sorabilir, eğitimi en iyi biçimde öğrenebilirsiniz. Canlı dersler, belirli saatlerde yapılmaktadır. Ancak, canlı dersi kaçıranlar için de harika bir imkan mevcut. Canlı dersler, eğitim esnasında üyelik profilinizde kaydolmaktadır. Canlı dersi kaçırsanız da derslerim sayfasından erişim sağlayabilir, videonuzu izleyebilirsiniz. Eğitimi kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler, eğitim süreci boyunca ders videolarına erişim sağlayabiliyor.

işaret dili kursu, işaret dili, online eğitim, sertifika, iş imkanı

İşaret dili kursu sonrasında pratik bir sınava tabi tutulursunuz. Sınavdan yeterli notu aldığınız taktirde, isminize özel sertifika almaya hak kazanırsınız.

Alınan temel işaret dili eğitiminin ardından bu alanda uzmanlaşmak, daha iyi bir gelişim sergilemek ve iş bulma şansınızı artırmak için İleri Seviye İşaret Dili Eğitimi de almanız gerekir. 

İleri seviye işaret dili eğitimi, Türk işaret diline kusursuz şekilde hakim olabilmek için bilmeniz gereken her şeye hakim olmanıza olanak sağlayacaktır. İşaret dili eğitmeni ve tercümanı olan Asuman Çalışkan, geliştirdiği öğretme teknikleriyle bu dili en iyi şekilde size öğretecektir. 

Bu eğitimde canlı dersler, videolar ve tekrar yapabilmeniz için ders notları bulunmaktadır. Ayrıca deneme sınavlarıyla da öğrendiklerinizi tekrar edip pekiştirebileceksiniz. Bu uzun dönem eğitim programını tamamladıktan sonra işitme engellilerle kolayca iletişim kurabileceksiniz.

İleri Seviye İşaret Dili Kursu Çalışma Alanları Neler?

Türk işaret dili kursuna katılarak sertifika alan bireyler, özel rehabilitasyon merkezleri başta olmak üzere hastane, mahkeme, noter gibi birçok alanda işaret dili tercümanı olarak çalışma imkanına sahip olabilirler.

Sertifika almak ve bu alanda uzmanlaşmak için yapmanız gereken Enstitü sayfasından kayıt/giriş yaparak eğitimlere katılmak.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde içerik editörü olarak görev almaktadır. Kişisel gelişimle ilgili blog içerikleri ve tanıtım yazıları yazıyor.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!