Close
Mobil Menu Bars

Hobi Edinmek

06 Eylül 2019, 1840 defa okundu.
Hobi Edinmek
hobi, fotoğrafçılık, hobi edinmek, fotoğraf çekmek, fotoğraf, fotoğrafçı

Okul hayatı, iş hayatı, gündelik sorunlar derken kendimizi bazen boğulacak gibi hissederiz. Tüm bu koşturmacalar zihnimizi de bedenimizi de zaman zaman yorabiliyor. Biraz dinlenmek, kendimize ve sevdiğimiz işlere vakit ayırmak isteyebiliriz. Her şeyden biraz olsun uzaklaşmak, zihnimizi arındırmak ve dinlenmek için severek yapacağımız bir hobi edinmek iyi gelecektir. Son zamanlarda en çok tercih edilen hobilerin başında fotoğrafçılık gelmektedir. 

Fotoğrafçılığı Hobi Edinmek Neden Önemli?

Fotoğrafçılık bazı insanlarda tutku, bazılarında meslek bazılarında ise hobi. Fotoğraf çekmenin birden fazla sebebi de olabilir ancak fotoğrafçılığı hobi edinmek neden önemli? 

Fotoğrafçılık, bakmak ve görmek arasındaki farktır. Fotoğrafçılık bakarken görebilmektir. Herkesin baktığı bir şeyde farklı şeyler görmek, o anı yakalamak ve karelerle ölümsüzleştirmektir. Estetik anlamda da bir şeyler anlatıyorsa, sanat eseri olarak kabul görebilir. Fotoğraf çekerken odaklanmanızı ve dikkatinizi toplamayı öğrenirsiniz. Zamanla farklı bakış açıları kazanmaya başlarsınız. Bunlar da gerek iş gerek eğitim gerekse günlük yaşamda size olumlu katkılar sağlar. Olayları da farklı yönleriyle ele almaya başlar, farklı açılardan değerlendirmelerde bulunma yetisi kazanırsınız. 

hobi, fotoğrafçılık, hobi edinmek, fotoğraf çekmek, fotoğraf, fotoğrafçı

Fotoğrafçılıktan Maddi Kazanç Sağlayabilir miyim?

Doğru ışık, doğru açı sağlandığında güzel kareler elde etmeniz mümkündür. Denklanşöre her bastığınızda bir anı daha ölümsüzleştirirsiniz. Unutulmaz zamanları, en özel günleri, gezdiğiniz yerleri fotoğraflamaktan daha keyif verici ne olabilir! Fotoğrafçılığı hobi edinmek zamanla tutkuya da dönüşebilir. Gerçekten başarılı olmaya başladığınız ve profesyonelleştiğiniz anda bu hobinizden maddi gelir dahi elde etme imkanına sahip olursunuz. Çektiklerinizi fotoğraf paylaşım sitelerine yükleyebilir, kriterlerini sağladığınız takdirde hobinizi kazanca dönüştürebilirsiniz.

hobi, fotoğrafçılık, hobi edinmek, fotoğraf çekmek, fotoğraf, fotoğrafçı

Fotoğrafçılığı Öğrenmek Zor mu?

Fotoğraf çekmeyi öğrenmek ne göründüğü kadar kolay ne de sanıldığı kadar zordur. Fotoğraf çekmeyi öğrenmek ve hobi edinmek için biraz zamana ihtiyacınız olacaktır. Fotoğrafçılık eğitimi almanın yanı sıra deneme yanılma yöntemi ile günden güne gelişim göstereceksiniz. Önemli olan sabır ve azimle fotoğraf çekmeye, fotoğrafçılığı daha iyi öğrenmeye devam etmenizdir. 

Fotoğrafçılığı Nasıl Öğrenebilirim?

İyi fotoğraflar çekebilmek ve edindiğiniz hobinin hakkını verebilmek için iyi eğitim almanız gerekmektedir. Kursa gitmeye vaktim ya da bütçem yok diyenleriniz için de çözüm var. Siz yeter ki öğrenmek isteyin :)  İnternette yer alan ücretsiz online eğitimler aracılığıyla zaman ve mekandan bağımsız olarak fotoğraf çekme videolarını izleyebilirsiniz. Eğitimlerde öğreneceğiniz fotoğraf çekme, fotoğraf çekim teknikleri, ışık ve açıyı doğru ayarlama, fotoğraf çekiminde yapılan hatalar gibi konular ile ilerleme kaydedeceksiniz. İstanbul İşletme Enstitüsü Fotoğrafçılık Eğitimi konusunda ücretsiz online eğitimler vermekte. Üstelik sınavınızda başarılı olmanız durumunda sertifika elde edebiliyorsunuz. Fotoğrafçılığı bilen fakat alanında profesyonelleşmek, daha başarılı sonuçlar elde etmek isteyenler de online eğitimlerden faydalanabilir.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde içerik editörü olarak görev almaktadır. Kişisel gelişimle ilgili blog içerikleri ve tanıtım yazıları yazıyor.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!