AnasayfaBlogHacker Nasıl Olunur?
Nasıl Yapılır?

Hacker Nasıl Olunur?

17 Kasım 2021
Hacker Nasıl Olunur?

Hack alanında çok fazla potansiyel var. Sonsuza kadar öğrenmeye devam edebilir ve asla sıkılmazsınız. Ancak "Hacker Nasıl Olunur" sorusunu cevabından önce, kendinize "Neden Hacking" diye sormalısınız. Bu sorunun cevabı size mutlaka bir yol gösterecektir. Öncelikle Her bilgisayar korsanının benzersiz olduğunu ve kendi beceri setine sahip olduğunu bilmelisiniz.

Bir bilgisayar korsanı olarak, pek çok yeni sorun bulacaksınız ama pek fazla yanıt bulamazsınız. Bu aynı zamanda bir lütuf ve bir lanettir. Bir lanet çünkü her zaman cevapları bulmana yardım edecek birine sahip olmayacaksınız. Bir nimet çünkü biraz alışılmışın dışında bir düşünce ile biraz takip etme şansına sahip olacaksınız. Bu, çok fazla yaratıcı düşünceye ihtiyacınız olacağı anlamına gelir.

Bir hacker olmanın tanımlayıcı yönlerinden biri bulmaca çözme kabiliyetidir.  bir komut dosyasını yürütmekten ve onu bir gün olarak adlandırmaktan daha fazlasıdır. Hacking, çok sayıda bilgi alanının güzel bir şarkıyı çaldığı bir senfonidir, ancak bir bütün olarak ne çalacağımızı bilmek için, her enstrümanı nasıl çok iyi çalacağımızı bilmemiz gerekir. Bu, bir noktada, dalıp bilgi için bu susuzluğu kendi başınıza takip etmeniz gerektiği anlamına gelir. Disiplinli olmak ve her ne kadar kurallar dışı bir iş yapsanız da bu işin kurallarına uymak önemlidir.

Nasıl Hacker Olunur?

Bir bilgisayar korsanı olmak istiyorsanız, hangi konuda uzmanlaşacağınızı bilmeniz gerekir. Ancak uzmanlık değişebilirken, korsanların tümü bazı temel becerileri paylaşır. Hacker Nasıl Olunur PC üzerinden öğrenmek daha kolay ve mantıklıdır.

Programlamayı Öğrenin:

Bu kısım çok önemlidir. Gerçek programlama dilleri hakkında çok fazla değil, daha çok programlama kavramlarını anlamak gerekmektedir. Bir şeyin nasıl tasarlandığını anlayabilirseniz, güvenlik açıklarının nerede olduğunu bilirsiniz. Enstitü'de birçok programlama eğitimi var. 

HTML (ve muhtemelen CSS):

Bilgisayar korsanlığı için doğrudan geçerli olmasa da HTML, size web'in temellerini öğretecek ve hatalara karşı büyük bir toleransla hızlı bir şekilde görünür bir şey oluşturmak isteyenler için harika bir giriş dilidir. Enstitü'de HTML5 ve CSS3 Eğitimi'ne katılabilirsiniz.

PHP Öğrenin:

PHP, web uygulamalarınızı sıkıcı statik web sitelerinden şık arka uç odaklı iş gücüne taşımanıza olanak tanır. Verileri ve çok daha fazlasını depolamak için kullanışlı uygulamalar oluşturabileceksiniz. Bu dilin dezavantajı, ASPX gibi daha katı dillerin izin vermediği bazı şeylere izin vermesidir. Ancak bir PHP uygulamasını kolayca dağıtabilmeniz ve biraz daha fazla hata toleransı elde edebilmeniz büyük bir artıdır.

Python Öğrenin:

Python, herhangi bir bilgisayar korsanının bir tutam içinde hızlı bir komut dosyası oluşturmak için kullanabileceği genel bir dildir. Python çoklu platformdur, yani onu destekleyen tüm işletim sistemlerinde çalışacaktır. Ancak Java gibi diğer daha hacimli dillerin aksine, onu çok daha hızlı çalıştırabilirsiniz. Ayrıca son kullanıcılar için daha az katıdır. Enstitü'de Python Eğitimi'ne katılabilirsiniz.

Linux'u Nasıl Çalıştıracağınızı ve Kullanacağınızı Öğrenin:

İlk başta göz korkutucu görünebilir. LINUX/UNIX, bilgisayar sistemlerine daha iyi güvenlik sağlayan açık kaynaklı bir işletim sistemidir. Bir bilgisayar korsanı olarak LINUX'u atlamanıza gerek yok çünkü bilgisayar korsanlığı için en çok kullanılan işletim sistemlerinden biridir ve bilgisayar korsanları için geniş araçlar sağlar. Yaygın Linux dağıtımlarından bazıları, Red Hat Linux, Kali Linux, Ubuntu, BackTrack, vb.'dir. Kali Linux, en çok kullanılan Linux sistemlerinden biridir ve bilgisayar korsanlığı için özel olarak özelleştirilmiştir.

Ağ Oluşturmanın Temellerini Öğrenin:

Bir ağ içinde neler olup bittiğini bilmek gerçekten önemlidir. Paketlerin bir bilgisayardan diğerine nasıl gönderildiğini öğrenmeniz gerekiyor çünkü sonunda bu trafiği nasıl yorumlayacağınızı ve dikkatlice analiz edeceğinizi bilmeniz gerek. Temel bilgilerin de ötesine geçebilir, bir kablosuz erişim noktası kurmak zorunda değilsiniz ancak güvenlik duvarı ayarlarınız ve bağlantı noktası yönlendirme gibi şeylerle oynamayı deneyebilirsiniz.

Nasıl Anonim Olunacağınızı Öğrenin:

Bir hacker olarak, bu kişinin bilmesi gereken önemli adımlardan biridir. Bir bilgisayar korsanı olarak bunların çoğunu yapabilirsiniz, bazıları yasal olabilir, bazıları izinsiz olabilir. Bu nedenle, nasıl anonim olunacağını ve kişinin kimliğini çevrimiçi ortamda nasıl gizleyebileceğini bilmek gerekir, böylece bir iz bırakmazsınız. Diğer yandan pek çok hacker olma yolunda giden kişilerin yaptığı en büyük hata, bunu dile getirmesidir. Nasıl ki süper kahramanlar kimliklerini gizliyorsa sizde kimliğinizi gizlemeli ve her yerde işinizden bahsetmemelisiniz. Hacker hayatınız daha başlamadan biter…

Gizli Web'i Keşfedin:

Dark web veya Deep web, internetin arama motorları tarafından görülemeyen bir parçasıdır ve erişilmesi için Tor vb. adlı anonimleştirici bir tarayıcının kullanılmasını gerektirir. “Karanlık ağ” hakkında bir suç faaliyeti yatağı olarak konuşulduğunu şüphesiz duymuşsunuzdur. Ancak her şey yasa dışı değildir, karanlık ağın da meşru bir yanı vardır. Bu nedenle, ne olduğu ve nasıl çalıştığı hakkında biraz bilgi sahibi olmak gerekir.

Beceri Setinize Gizli Yazma Sanatını Ekleyin:

Gizli yazma sanatı olarak da adlandırılan kriptografi, bir bilgisayar korsanı olarak ustalaşmanız gereken bir şeydir. Şifreleme ve Şifre Çözme, bilgisayar korsanlığında önemli becerilerdir. Şifreleme, verilerin kimlik doğrulaması, gizliliği ve bütünlüğü gibi bilgi güvenliğinin çeşitli yönlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bir ağdaki bilgiler her zaman şifrelenir, ağ üzerinden gönderilen paketler vb. Bu nedenle, bir bilgisayar korsanı olarak şifrelemeyi tanımlamak ve kırmak gerekir.

Hacking'in Derinlerine Dalın:

Şimdiye kadar tartışılan konular hakkında iyi bir bilgiye sahip olduğunuzda, derinlere dalmanın zamanı geldi. Güvenlik açığı değerlendirmesi, sızma testi, SQL enjeksiyonları ve çok daha fazlası gibi bilgisayar korsanlığı kavramlarına ve öğrenme konularına derinlemesine dalmayı deneyin. Bilgisayar korsanlığı alanında öğrenme hiç bitmiyor çünkü güvenlik, sistemdeki yeni güncellemelerle her gün değişiyor. Bu nedenle, bir sistemi kırmanın veya bir sistemi güvence altına almanın en yeni araçları ve yollarıyla güncellenmeniz gerekir.

Aynı adımlar “hacker nasıl olunur telefondan” diye soranlar için de geçerlidir. iPhone ya da Android’e geçmeden önce, bilgisayar üzerinden kendinizi geliştirmeniz gerekmektedir. Daha sonra kendi bilgisayarınız üzerinden telefonlara ulaşmayı öğreneceksiniz.

Adımların Sonunda;

Tüm bu adımları tamamladıktan sonra kendinizi geliştirmek için, diğer hackerlardan yardım alın. Bir bilgisayar korsanı için en önemli şey, dünyadaki diğer bilgisayar korsanlarıyla tartışmalara katılmanıza yardımcı olacak bir topluluk oluşturmak veya forumlara katılmaktır. Facebook, Telegram, Discord ve daha fazlası gibi çeşitli platformlarda çeşitli topluluklara katılabilirsiniz. Bunun için de özenli bir araştırma yapmalısınız.

hacker nasıl olunur hacker python eğitimi programlama dili deep web dark web derin web hack hacking
Sezin Gök - Blogger
Sezin Gök
Blog Yazarı

Akdeniz Üniversitesi İşletme bölümü mezunudur. Üniversiteden fakülte derecesi ile mezun olmuştur. Gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi ile çevresine katkıda bulunmuştur. Gönüllü olarak sosyal sorumluluk projesini devam ettirmektedir. İşletme ve alanları ile ilgili yazılar yazmaktadır.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
Yazılımcıların Okuması Gereken 10 Kitap
Kişisel Gelişim

Yazılımcıların Okuması Gereken 10 Kitap

03 Mayıs 2021
Yazılımcıların İzlemesi Gereken 7 Film
Kişisel Gelişim

Yazılımcıların İzlemesi Gereken 7 Film

14 Ağustos 2021
Siber Saldırı Nedir?
Siber Güvenlik

Siber Saldırı Nedir?

27 Aralık 2019
Python Eğitimi
4.9
(65)

Python Eğitimi

10 Konu5 Saat
Hanifi ÇetinkayaHanifi Çetinkaya
550209
HTML5 ve CSS3 Eğitimi
4.9
(62)

HTML5 ve CSS3 Eğitimi

35 Konu5 Saat
Beytullah AnıBeytullah Anı
800209