AnasayfaBlogGüncellenen Uzem'de Neler Var?
Uzaktan Eğitim

Güncellenen Uzem'de Neler Var?

28 Ocak 2019
Güncellenen Uzem'de Neler Var?

Değişen dünya standartları birçok kavramın anlamını yeniden yazdı. Kimisinin önemi azalırken kimisinin önemi gün geçtikçe daha da arttı. Önemi artan kavramlardan birisi de Uzaktan Eğitim Sistemi. Çünkü devir hız devri. Devir yavaş olanlara şans tanımıyor ne yazık ki. Zaten kimsenin hiç bir şeye vakti yok da denebilir.

Online eğitim kavramı tam da bu ihtiyaçlardan doğdu da diyebiliriz.Bu yüzden en çok tercih edilen yöntemlerden birisi online eğitimler. Biz de İstanbul İşletme Enstitüsü olarak sizlere eğitimi daha hızlı daha kolay nasıl verebiliriz diye düşündük ve online eğitim alan öğrencilerimizin UZEM panellerinde bazı değişiklikler yaparak onlara kolaylık sağladık.

Uzem’de Neler Değişti?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi zaman hızın ve bilginin zamanı. Bilgiye hızlı ulaşmak ise herkesin isteği. Online eğitimler süresince canlı dersleri izleyebiliyor, deneme testlerini çözebiliyor ve eğitim dönemi sonunda sertifika sınavlarına giriyordunuz. Şimdi bunlar çok daha kolay. Üstelik artık sisteme daha fazla dahil olabilmeniz, gerekli pratikleri yapabilmeniz için de imkanlarınız genişledi. İşte değişiklikleri sizin için sıraladık;

Sohbete Grup Özelliği Geldi

Sohbet bölümünde artık gruplar halinde konuşma yapabileceksiniz, böylelikle ister bir konuyu ister bir ödevi grup halinde tartışabilir fikir alışverişi yapabilirsiniz. Arkadaşlarınızla yaptığınız bu sohbetler size eğitiminizde daha çok fayda sağlayacaktır.

Uzem Blog Yayına Girdi

Uzeminizde artık blog kısmı da olacak. Böylelikle siz de özellikle içerik editörlüğü ve blog yazarlığı eğitimi alan öğrenciler blogda yazılar yazabilecek. Bu blog onlar için aldıkları eğitimi uygulama alanı görevi görecek. Bu sayede eğitimlerini pekiştirebilecek gerçek hayata entegre edebilecekler.

Canlı Dersler Artık Daha Net

Online eğitimde canlı dersler neden önemlidir? Çünkü Profesyonel hocalar anlatırken dersi canlı dinlemek, anında da hocaya soru sorabilme imkanı sunar. Geçtiğimiz yeni ders sistemiyle, görüntü ve ses artık daha net. Üstelik erişim de çok daha kolay. Böylelikle çok daha rahat canlı derse erişebilecek ve daha kaliteli ders yayını izleyebileceksiniz.

Ders Tekrarları Artık İndirilebilir

Katılamadığınız canlı derslerin videolarını artık telefonunuza indirebilirsiniz. Bu sayede yolda, metroda telefonunuzun çekmediği yerlerde bile ders tekrarlarını izleyebilirsiniz.

Verileriniz Sizin İçin Depolanacak

Örneğin, sisteme ödevinizi girdiğiniz ama birden bağlantınız kesildi korkmayın. Sistem sizin için verilerinizi aynı şekilde 2 saat boyunca saklıyor. Böylece verileriniz kaybolmuyor.

Uzem Blog Nedir?

İçerik editörlüğü ve blog yazarlığı eğitimi alan öğrenciler blogda yazılar yazabilecek. Bu blog onlar için aldıkları eğitimi uygulama alanı görevi görecek. Bu sayede eğitimlerini pekiştirebilecek gerçek hayata entegre edebilecekler.

Uzem’de Neler Değişti?

Uzem’deki değişiklikler şöyle: Sohbete grup özelliği geldi. Uzem blog yayına girdi. Canlı dersler artık daha net ve ders tekrarları artık indirilebilir. 

Uzem’deki yenilikler Ne Sağladı?

Online eğitimler süresince canlı dersleri izleyebiliyor, deneme testlerini çözebiliyor ve eğitim dönemi sonunda sertifika sınavlarına giriyordunuz. Şimdi bunlar çok daha kolay. Üstelik artık sisteme daha fazla dahil olabilmeniz, gerekli pratikleri yapabilmeniz için de imkanlarınız genişledi.

online ders uzem uzaktan eğitim online eğitim canlı ders iienstitü enstitü blog
Kübra Uslu
Kübra Uslu
İçerik Editörü

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunudur. İstanbul İşletme Enstitüsü'nde Kariyer, iletişim konularında yazılar yazmaktadır.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.