Close
Mobil Menu Bars

Girişimcilik Sertifikası Nedir?

04 Kasım 2019, 1668 defa okundu.
Girişimcilik Sertifikası Nedir?
girişimcilik, girişimcilik eğitimi, girişimcilik ve değer yaratma, online eğitim, sertifika

Girişimcilik, çalışıp para kazanmaktan çok daha fazlasıdır. 9.00-18.00 mesailerine bağlı kalmayı ya da yıllık izninizi dahi patronun inisiyatifi ile almayı unutun. Burda patron da sizsiniz işçi de. Kuralları siz belirler ve siz uygularsınız. Girişimcilik sayesinde kendi vizyonunuzu kendiniz belirler kendi yolunuzu kendiniz çizersiniz.

Girişimcilik öğrenilir mi? Girişimcilik ve Değer Yaratma Stratejileri Eğitimi alarak sertifika almamız mümkün mü? Sertifikayı nereden ve nasıl alabilirim? Bu soruların cevaplarına geçmeden önce girişimciliğin avantajlarına sizler için değinelim.

girişimcilik, girişimcilik eğitimi, girişimcilik ve değer yaratma, online eğitim, sertifika

Girişimciliğin Avantajları Neler?

Girişimcilik size çok yönlü avantajlar sunar. Bunların başında bir patronun emri ile hareket etmemek ve dilediğiniz yerden çalışabilme imkanı belki de kulağa en güzel gelenlerden.

İş hayatı göründüğü kadar kolay olmayan bir dünya. Ofis içi problemler, iş arkadaşlarınızla sorunlar, mobbinge uğramak, patronunuzun fazla mesaiye bırakıp ücretinizi vermemesi gibi daha pek çok zorluk sıralanabilir. Ancak özgürlüğüne düşkün, emir altında çalışmaktan hoşlanmayan, üstelik bir başkasının hayallerini gerçekleştirmek için günde 10 saat çalışmak sizi manen yoruyorsa belki de bu duruma bi’ dur deme zamanı gelmiştir.

Girişimcilik, kendi hayallerini gerçekleştirebilecek kadar cesur olmaktır. Yaratıcı ve farklı bir fikriniz varsa, hiç değilse kendiniz için günde 10 saat çalışmak, geri dönüşü kat kat fazla olabilecek bir seçenektir.

Kendi işinizi yaparken bir ofise, iş yerine bağlı değilsiniz. Özellikle de dijital ortamda bir girişim söz konuysa, internetin ve bilgisayarınızın olduğu her yer sizin ofisinizdir. Günün en verimli ve en güzel kısımlarını kapalı ofislerde, güneş ışığına hasret geçirmek zorunda değilsiniz. Konsantrasyonunuzu nerede sağlayabiliyorsanız orada çalışabilirsiniz.

YouTube’da zaman zaman, ‘kurumsal hayatı nasıl bıraktım’ videolarına denk gelmişsinizdir. Bu tarz insanlara baktığımız zaman çoğu; iş hayatında birkaç yıl bulunmuş, belki belli bir birikim yapmış ve kendi işini kurmaya, hayallerini gerçekleştirmeye karar vermiş cesur insanlar. Gerçekten güvendikleri bir fikirleri ve belirli bir yol haritaları vardır. Belki çevreleri belki networkleri, belki kendilerini geliştirme stilleri, aldıkları eğitimler… Daima öğrenmiş ve gerçekleştirmek istedikleri işler için bol bol araştırma yapmışlardır. 

Girişimcilik için yalnızca hayal kurmak yetmez, hayalleri gerçekleştirmek için çalışmak, çaba göstermek gerekir. 

girişimcilik, girişimcilik eğitimi, girişimcilik ve değer yaratma, online eğitim, sertifika

Girişimcilik Sertifikası Neden Önemli?

İş dünyasında küresel bağlamda büyük bir rekabet söz konusudur. Bu rekabet şirketler arasında olabildiği gibi ülkeler arasında da söz konusu. Kurumların, işletmelerin, bireylerin bu rekabette daha başarılı olabilmesi için değerlere dayalı yeni anlayışı öğrenmeleri gerekmektedir. 

Girişimcilik sertifikası sayesinde temel girişimcilik becerilerini kazanabilirsiniz. Öte yandan, geleneksel rekabetin de ötesinde daha yaratıcı ve farklı rekabet yollarını, iş modellerini öğrenebilirsiniz. İş fikri geliştirme, iş planı hazırlama, geleneksel iş yönetimi ile yeni iş yönetimi anlayışını, değer üretmeyi ve yaratıcılık teknikleri hakkında geniş bilgi birikime sahip olursunuz. 

Hayata geçireceğiniz yeni iş modeliniz ya da ortaya koyduğunuz ürün, müşteri için öneme sahip olmalıdır. Müşterinizde karşılık bulabilecek değer ve anlamı barındırmalıdır. 

Kendi işini yapan girişimciler, girişimci olmak isteyenler, yöneticiler, çalışanlar, kısacası iş dünyasında olan ya da kendi iş dünyasını kurmak isteyen herkes için uygun ve alınması gereken bir eğitimdir. 

Girişimcilik Sertifikasını Nasıl Alabilirim?

Girişimcilik sertifikasını, alacağınız girişimcilik eğitimi sayesinde elde edebilirsiniz. İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından verilen online eğitimlerden Girişimcilik ve Değer Yaratma Stratejileri Eğitimine katılabilirsiniz. Eğitim sonundaki sınavdan başarılı olmanız halinde sertifikanız size ücretsiz olarak gönderilir. 

Alacağınız sertifika CV’nizde önemli bir yere sahip olacaktır. Özel ve resmi kurumlarda geçerli olan sertifika ile uluslararası başvurularda da bulunabilirsiniz. 

İş dünyasında fark yaratmanızın, kendinizi geliştirmenizin ve adınızdan söz ettirmenin yolu bireysel eğitimlerden geçer. Sertifikalı eğitimler sayesinde de özgeçmişinize yeni bir sertifika ekleyebilir, bilgilerinize bilgi katarsınız. 

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde içerik editörü olarak görev almaktadır. Kişisel gelişimle ilgili blog içerikleri ve tanıtım yazıları yazıyor.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!