Close
Mobil Menu Bars

Geleceğin Mesleği: İçerik Editörlüğü

25 Eylül 2019, 2104 defa okundu.
Geleceğin Mesleği: İçerik Editörlüğü
içerik editörlüğü, içerik, online eğitimler, seo eğitimi, seo,

Artık meslekler sanal ortamlara mı taşındı? Bir bilgisayar ve internet bağlantısı ile iş yapmak mümkün mü? Evden iş yapmak insanlara cazip mi gelmeye başladı?

Online İçerik Editörlüğü

Teknoloji ile ilgileniyorsanız mutlaka duymuşsunuzdur. Gelecekte bütün işleri robotlar yapacak. Bunun mümkün olup olmadığını gelin uzmanlara bırakalım. Bu geçiş döneminde yeni nesil iş modeli online içerik editörlüğü hakkında bilgili olmak gerek.

Online içerik editörlüğü nedir? 

Kullanıcıların çokluğundan ve gelirlerin artmasından dolayı internet siteleri ve bloglar için içerik üretecek birilerine ihtiyaç duyuldu. İşte tam bu noktada internetin karnında online içerik editörlüğü doğdu.Online içerik, metin, ses, görüntü, oyun, e-kitap, e-dergi, e-gazete, grafik ve animasyonlara kadar pek çok biçimi kapsayan büyük bir dünyadır.

Böyle büyük bir dünya elbette kullanıcılar için bulunmaz bir nimettir. İsterseniz hobi olarak isterseniz ek gelir olarak isterseniz de ana gelir kaynağı olarak içerik editörlüğü yapabilirsiniz. Eğer içerik editörlüğünün ne olduğunu dahi bilmiyorsanız lütfen bulaşıp bu mesleği de aşağılara çekmeyin. 

Eğitim Almak Gerek

Önce eğitiminizi alın ve bu alanla ilgili bilgilenin.  Sonrasında ise bu kutsal mesleği parmaklarınızla yapabilirsiniz. 

İçerik editörlüğü kursu var mı?

İstanbul İşletme Enstitüsü’nün vermiş olduğu ücretsiz online eğitimler var. İçerik editörlüğü eğitimi dahil olmak üzere onlarca sertifika programları sayesinde merak ettiğiniz her konuda eğitim alabilirsiniz.

İçerik Editörlüğünün Zor Yanları Var Mı? 

Elbette parmaklarınız yazmaktan uyuşacak. Artık kahve bardağını tutamaz hale geleceksiniz. Tabi ki tüm bunlar şaka. Unutmayın ki her mesleğin kendine ait zorlukları vardır. Hangi mesleği seçmiş olursanız olun o mesleğin tüm zorluklarını da kabul etmiş olursunuz.

Freelance olarak yapacağınız bu işi istediğiniz zaman istediğiniz yerde yapabilirsiniz. Ayrıca alacağınız işlerin yoğunluğunu siz belirleyebilirsiniz. Evinizin en sevdiğiniz köşesinde, kanepede veya masada yanında kahvenizle rahat iş ortamınızı kurabilirsiniz.

Nasıl İçerik Editörlüğü Yaparım? 

İstanbul İşletme Enstitüsünden almış olduğunuz eğitimden sonra birkaç marka ile iletişime geçerek verilen konuya göre yazınızı yazmaya başlayabilirsiniz. Şunu eklemeliyim ki SEO uyumlu içerik üretmek her zaman önceliğiniz olacak. Bu yüzden iienstitüden SEO eğitimi de almayı unutmayın.

Yukarıda kutsal meslek derken sizlere şaka yapmıyordum. Gerçekten önemli bir meslek grubu. Gelecekte de epey revaçta olacak. İçerik editörlerinin içerikleri sayesinde bugün markalar binlerce lira kazanıyor. O yüzden yazılarınız çok önemli ve değerli. İçerik editörlüğü yapacaksanız Mesleğin hakkını veren markalarla veya sitelerle anlaşma yapın. Mesleğinizin değerini ve önemini sizler sürdüreceksiniz. 
 

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!