Close
Mobil Menu Bars

Excel Öğrenme Online Eğitimle Çok Kolay

17 Eylül 2019, 4086 defa okundu.
Excel Öğrenme Online Eğitimle Çok Kolay
online excel eğitimi, excel eğitimi, excel, online eğitim, sertifika,

Excel öğrenme her alanda olduğu gibi bazı temel prensipler gözetilerek yapılmalıdır. Örnek vermek gerekirse bilgisayarda temel bilgi sahibi olan kişiler yazılım öğrenmek istemeleri durumunda ilk olarak microsoft office programlarının tamamını net bir biçimde öğrenmelidir. Excel programı da bu belirttiğimiz microsoft office programları arasında yer alıyor. Sizlere bu yazımızda online eğitim ile excel öğrenme konusu hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Size bu yazımızı okuduktan sonra excel programını online eğitim sayesinde kolaylıkla öğrenebileceksiniz.  

Online Excel Eğitimi Hakkında 

Excel programı Microsoft tarafından yaratılan daha çok tablolama işlemleri için kullanılan programdır. Nitekim excel programını açtığınız zaman karşınıza direkt olarak boş bir tablo çıkacaktır. İlk olarak bu boş tabloya baktığımızda pek işe yaramadığını düşünürüz. Eğer program hakkında yeterli bilgimiz yoksa, kesinlikle önemsiz olduğunu düşünmeye başlayabiliriz.

Ancak Microsoft Excel programıyla neler yapılabildiğini öğrendiğimiz zaman ciddi anlamda bu programa saygı göstermeye başlarız. Özellikle çok karmaşık tablolama işlemlerini yapabilmesi sayesinde büyük bir öneme sahiptir. Excel programını öğrenmek ise sandığınız gibi öyle zor değil. Uzaktan olarak sayılan online eğitim sayesinde excel programını tahmin edemeyeceğiniz kadar kısa süre içerisinde öğrenebileceksiniz. Peki, excel programını öğrenmek için ihtiyacınız olan şeyler nelerdir? Ne gibi ekipmanlar online excel eğitimi için gereklidir? 

Online Olarak Excel Öğrenimi İçin Gerekli Ekipmanlar Nelerdir?

  • Aktif olarak kullanabileceğiniz internet bağlantısı, 
  • Bilgisayar, tablet veya akıllı telefon, ihtiyaçlarınızı karşılamaya yeterli olacaktır. 

Online Excel Eğitimine Kimler Katılabilir? 

  • Muhasebe ve finans alanında çalışanlar veya çalışmak isteyenler,
  • Verilerle işlerini yürüten kişiler, 
  • Bütün sektör çalışanları, 
  • Bu alanda ihtiyaç sahipleri ve ilgi duyan kişiler, 

Excel programlarını etkin olarak kullanmak isteyen kişiler olarak sıralanabilir. 

Online Excel Eğitiminde Neler Öğrenilir? 

Temel olarak ilk öğreneceğiniz bölme, toplama ve çıkarma işlemleri olan dört işlemdir. Basit uygulamalar için gerekli olan dört işlem ilk etapta öğreneceğiniz başlangıç seviyesi eğitimidir. Daha sonra excel programında grafik çizme, tablolar oluşturma, finansal hesaplamalar ve bağlantılı tablo oluşturma gibi eğitimler alınır. Kısacası bu program ile hayatınızı kolaylaştıracak, iş hayatınızda sizlere artı değer katacak eğitimlerin tamamını alıp, kolayca öğrenmeye başlarsınız.  

Online Excel Eğitimleri Ücretli Midir? 

Hayır. Excel online eğitimine katılım sağlamak isteyen öğrencilerin tamamı İstanbul İşletme Enstitüsü üzerinden katılım sağlayabilirler. Üstelik bu eğitime katılım ücretsiz olduğu gibi istediğiniz yerden katılabilirsiniz.  

Online Excel Eğitiminin Süresi Ne Kadar?

Eğitimin tamamlanma süresi net olarak 1 haftadır. Öğrenciler bu 1 hafta içerisinde canlı verilen derslere katılım sağlayabildikleri gibi ders notlarına bakabilir, videolar izleyebilir ve gerekli belgelere anında erişim sağlayabilirler.  

Eğitiminin Sonunda Sertifika Veriliyor Mu? 

Online eğitimler olarak excel öğrenme sistemimize başvuruda bulunanlar süreci başarıyla tamamlamaları durumunda dijital sertifika kodlarını kolayca alabilirler. Bu sertifikayı dilerlerse tüm dünyada öz geçmişlerine aktarabilirler.  

Alınan Sertifika Nerelerde Geçerli Olur? 

Alınacak olan bu sertifika tüm resmi ve özel alanlarda geçerli olup, uluslararası seviyelerde kolayca kullanılabilir. İstediğiniz başvurularda dilediğiniz gibi sertifikayı kullanmakta özgürsünüz.  

Eğitimler Videolar Mı Yoksa Canlı Derslerden Mi Oluşur? 

Yeterli olarak katılım sağlanması durumunda verilen eğitimler canlı olarak derslerle verilir. Eksik katılım söz konusu olduğu zaman öğrenciler videolar ile kolayca eksiklerini tamamlayabilirler.  

Online Eğitimle Excel Öğrenme Artık Çok Kolay 

Eğitimin özellikle Avrupa ve Amerika'da yavaş yavaş bilgisayar ortamına aktarılmaya başlanmasıyla birlikte tüm dünyada etkilerini görebiliriz. Bu nedenle gün geçtikçe değer görmeye başlanan online eğitim öğrenciler için hem daha pratik hem de etkin öğrenmeyi sağlayabiliyor. Sizde online eğitimle excel programı hakkında bütün detayları kolayca öğrenebilir ve bunu hayatınızın her alanında kullanabilirsiniz. 

Online Excel Eğitimi Bana Ne Katar? 

Eğitimin kökeninde yer alan öğrenme isteği üretmenin gerekliliğidir. Eğer siz de öğrenmek ve bunu pratik anlamda kullanmak istiyorsanız excel eğitimi programını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Online excel eğitimi programına katılım serbest olduğundan öğrenmek isteyen arkadaşlarınızı da davet edebilir hep birlikte öğrenmeye başlayabilirsiniz.  Online excel öğrenmek size birçok artı değer katar. Bununla da kalmaz günlerce yüz yüze eğitimle uğraşmanıza gerek kalmaz. Yani evinizde sadece gerekli ekipmanlarla kolayca öğrenmeye başlarsınız. 
 

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde içerik editörü olarak görev almaktadır. Kişisel gelişimle ilgili blog içerikleri ve tanıtım yazıları yazıyor.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!