Close
Mobil Menu Bars

Excel Formülleri İçin Bu Eğitime Katılın

23 Eylül 2019, 4377 defa okundu.
Excel Formülleri İçin Bu Eğitime Katılın
excel, excel eğitimi, excel kursu, online eğitim, sertifika,

İş dünyasında Excel programı kolaylık sağlayan en önemli seçeneklerden biridir. Bu programın kullanım kalitesi bu programa özel formüllerin en iyi şekilde bilinmesine bağlıdır. Ayrıca ileri derecede excel formülleri konusunda deneyimli olmak, kariyerinizi artıracaktır.

Excel formülleri konusunda deneyim ve tecrübeye sahip olmak için bu derslere katılmanız yeterlidir. Ofis dünyasında uzun süren listeleme işlemleri, excel formülü sayesinde kısa sürede gerçekleşmektedir. Profesyonel eğitimciler nezaretinde gerçekleştirilen excel eğitimi sayesinde iş hayatınız kolaylaşacaktır.

Excel Eğitiminin İçeriği

 • Pratik çözüm sunan bu program sayesinde karmaşık işlemler ve excel formülü konular sorunsuz bir şekilde uygulanmaktadır.
 • Excel programında veri işlemlerinin doğru bir şekilde yapılması, excel eğitim programının ilk önemli maddesini oluşturmaktadır. Dört işlem, veri aktarımı, excel formülü, mantıksal formül oluşturma gibi işlemler kolaylıkla yapılabilmektedir.
 • Programın fonksiyonel özelliklerine hakim olmak kullanım kalitesini artıracaktır. İleri seviyede excel kullanıcısı olmak için formül konusunda profesyonel çözümler ön plandadır.
 • Hesaplama çözümleri oluşturmak, iş verimini maksimum seviyeye çıkaracaktır. Saatlerinizi alacak hesaplama işlemleri excel formülleri ile daha kısa sürede hesaplanıyor.
 • Tablolar üzerinde yorum kabiliyetinin geliştirilmesi, etkili eğitim programı ile mümkündür. Karmaşık işlemler tablo çözümleriyle daha yalın hale gelecektir.
 • Filtreleme, biçimleme ve toplama gibi fonksiyonel işlemler, excel eğitimi sayesinde pratik bir şekilde yapılabilir. Karmaşık veriler içerisinde filtreleme işlemi zaman alan bir iştir. Zaman alan filtreleme işlemi kısa sürede gerçekleşmektedir.
 • Sonucun doğru olması ve istenilen sonuçların elde edilmesi, excel eğitimi programının amaçları içerisinde yer almaktadır.
 • Bu programda Word ve PowerPoint kullanımı konusunda da deneyim kazanabilirsiniz. Word, Yazı yazma işlemini kolaylaştıran pratik bir programdır. Excel kursu ile bağlantılı PowerPoint programı, sunum işlemini kolaylıkla gerçekleştirmenizi sağlayacaktır.

Excel nereden öğrenebiliriz?

İleri excel eğitimi almak isteyen öğrencilerin tamamı İstanbul İşletme Enstitüsü üzerinden katılım sağlayabilirler. Üstelik bu eğitime katılım ücretsiz olduğu gibi istediğiniz yerden katılabilirsiniz.  

Excel Eğitim Programı 

İş dünyasında pratik çözüm seçenekleri sunan ve saatler süren hesaplamaları saniyeler içerisinde gerçekleştiren excel kursu programı, sertifikalıdır. Bu kategoride verilen derslerin içeriği ise şu şekilde sıralanabilir:

 • İlk aşamada excel programının ne olduğu ve ne işe yaradığı anlatılmaktadır. Excel programının açılışı, temaları ve diğer özellikleri, ders programının ilk konusunu oluşturuyor.
 • Hücre, satır, sütun ve hücre adresleri gibi konularda bilgilendirme işlemi gerçekleşmektedir.
 • Sayısal veri girişi, veri türü, otomatik hesaplama ve formül kullanımı gibi konular anlatılmaktadır.
 • Pratik dört işlem yapma, özel formüllerle kolaylıkla yapılabilir. Excel formülleri, hesaplama işlemini kısa sürede gerçekleştiriyor. Saatlerinizi alan dört işlem, bu program sayesinde saniyeler içerisinde gerçekleşmektedir.
 • Maksimum, minimum, etopla, eğer ve ortalama gibi hesaplamalar öğretilmektedir.
 • Ayrıca ay, gün, yıl, şimdi ve bugün hesaplamaları da ders programı içerisindedir.
 • Kopyalama, biçimlendirme, satır ekleme, hücre ekleme ve benzeri işlemler de excel kursu ders programında yer almaktadır.
 • Filtreleme, sıralama, köprü kurma ve koşullu biçimlendirme konular da ders müfredatında yer alıyor.
 • Online eğitim dünyasında excel konusu iş dünyasının verimini maksimum seviyede artırıyor. 

Excel eğitimi iş hayatında işe yarıyor mu?

Excel programı sonunda verilen sertifika sayesinde kısa sürede iş bulabilirsiniz. İleri seviyede excel kullanıcıları ekonomi dünyasında tercih edilmektedir.

İleri Excel Dersi İçeriği Nedir?

Bu kategoride fonksiyon dersleri ilk aşamada verilmektedir. Arama, veri tabanı fonksiyonu, mantıksal fonksiyonlar, metin fonksiyonları ve finansal fonksiyonlar, fonksiyon derslerinin içeriğini oluşturmaktadır. Saatler alan birçok işlem, fonksiyon seçenekleriyle kısa sürede bitirilmektedir.

Çoklu Sayfa Kullanma

Excel programında çoklu sayfa kullanımı, kullanım kalitesini artırıyor. Hiperlink çoklu sayfa formülleri ve veri tablolarını birleştirme konuları, çoklu sayfa kullanma excel kursu ders programının içeriğini oluşturmaktadır. Birleştirme konuları, işlem süresini kısaltmaktadır.

Özel Tablo Oluşturma

Bu derste, tablo oluşturma, düzenleme, alan ekleme ve grafik oluşturma konuları ele alınmaktadır. Ayrıca özel tablo çeşitleri de öğretilmektedir.

Listeleme

Hızlı ve etkili liste oluşturma işlemlerinde excel en iyi programdır. Liste oluşturma, açma ve düzenleme ve kullanma gibi konular ele alınmaktadır.

Veri İnceleme

Tablo kullanma, senaryo oluşturma, formül denetleme, tablo takibi yapma, rapor oluşturma, maliyet analizi yapma, veri işleme ve analiz gibi konular ele alınıyor.

Diğer Konular

Grafiklerle çalışma, çalışma kitabını koruma, makrolar, Word ve PowerPoint dersleri, eğitim programında yer alan diğer konulardır.
 

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde içerik editörü olarak görev almaktadır. Kişisel gelişimle ilgili blog içerikleri ve tanıtım yazıları yazıyor.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!