Close
Mobil Menu Bars

Excel Eğitimi İle İş Hayatına Önde Başlayın

08 Ağustos 2019, 4129 defa okundu.
Excel Eğitimi İle İş Hayatına Önde Başlayın
excel, excel eğitimi, basic, online eğitimler, ileri excel eğitimi,

Excel ne için kullanılır sorusunu kime sorarsanız sorun klasik yanıt tablo oluşturmak için kullanılır olacaktır. Fakat siz bu yazıyı bitirdiğinizde artık excelin bir tablo programından daha fazlası olduğunu bileceksiniz. Bir program düşünün. Bilim adamlarından muhasebecilere, muhasebecilerden öğrencilere, öğrencilerden işletmelere kadar bütün herkesin ihtiyacı olduğu ve şirketlerin %90’ının kullandığı bir program. Evet işte o excel.

Excel Bilmek Sizi Rakiplerin Önüne Taşır

Excel kullanmayı bilmenin artı yönleri neler ve hangi alanlarda excel bilmek bizi rakiplerimizden bir adım öne taşır? Excel ne işe yarar? Kullanım alanları nelerdir? Bir göz atalım.

Excel ile neler yapabiliriz? 

Verilerinizi düzene sokabilir, zor matematik işlemlerinin altından kolaylıkla kalkabilir, karmaşık verilerinizi okunması daha pratik olan grafik ve tablolara çevirebilir, düzenlenmiş bilgileriniz sayesinde verileri daha kolay analiz edip çekebilirsiniz.

Excel ile tek sınır hayallerinizdir. Resim çizebilir, piyano yapabilir hatta sivrisinek kovucu program bile yazabilirsiniz. Burada tek kısıt exceli ne kadar etkin kullandığınızdır. 

Excel Bilmenin Faydaları

İşsizlik oranın %14 olduğu bir dönemde iş arayan binlerce kişi arasında kendinizi ön plana çıkarmanın yollarını arıyorsanız buna excel öğrenerek başlayabilirsiniz. Microsoft Ofis Programları Türkiye’deki firmaların %95’inin tercihidir. Çünkü MS programlarının birbiri ile mükemmel uyumu çalışan verimliliğini arttırır ve bu da excel gibi MS programlarını etkin kullanabilen kişileri işverenlerin gözünde kaçırılmaması gereken bir maden haline getirir.

Excel kullanmayı bildiğini iddia eden kişilerin yalnızca %5’inin exceli etkin kullandığı bilinmekte. Yani bu programı tam anlamıyla etkin kullanabilmek sizi ofiste daima danışılan bir eleman, eksikliği hemen fark edilecek kişi konumuna getirecek. Bu sayede kriz dönemlerinde bile koltuğunuzun sağlam olduğunu bilmenin güvenini hissedeceksiniz. Çünkü siz artık patronunuzun kaybetmeyi göze bile alamayacağı bir eleman olacaksınız. Sadece excel kullanmayı bilmek size aylık olarak daha fazla maaşın dönmesini sağlayacaktır. Araştırmalar excel kullanmayı bilen kişilerin günlük ortalama 20 dolardan daha fazla kazandığını gösteriyor. Hatta bazı sektörlerde bu yıllık olarak 1000-7000 dolar arası değişebiliyor.

Excel Öğrenmek Eğitimle Daha Kolay

Bu yazımızdan sonra excel öğrenmeye karar verdiniz ve buna nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız eğitimlerin fiyatlarını merak ediyorsanız okumaya devam edin çünkü onları da sizin için araştırdık. Ortalama 20 saatlik bir excele giriş veya excel eğitimi almak için ortalama 1000 lirayı gözden çıkarmak gerekiyor. Benim vaktim yok günümün çoğunu iş yerinde geçiriyorum kursa vakit ayıramam ve de o kadar ücrete ödeyemem diyorsanız online olarak kurs bulmanızda mümkün. 

Excel eğitimi online ve ücretsiz olarak nereden alınır?

Bu konuda İstanbul İşletme Enstitüsü ücretsiz online eğitimler veriyor. Alacağınız İleri Excel Eğitimi size büyük fayda sağlar. 

Excel eğitimi ile neler öğreneceğiz?

İlk olarak toplama çıkarma çarpma bölme gibi dört işlem gösterilir. Genelde basit uygulamalar için çoğunlukla bu dört işlem uygulanabilir. Bununla birlikte tablo oluşturma, grafik çizme, finansal hesaplamalar yapma, hücreleri birbiri ile ilişkilendirerek bağlantılı tablolar oluşturma, makro hazırlayıp sürekli tekrar eden aynı işlemleri tek bir butona bağlayıp yapma, visual basic kodlarını kullanarak mesaj kutuları sayfalar arası geçiş otomatik hücre doldurma, hücre silme, filtreleme, arama yapma gibi işlemler de yapılabilmektedir.

Yazar: Sedef Giresun
 

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Devamı
Yorumlar(1)
Ortalama Değerlendirme 5,0

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Nazan Memiş
Nazan Memiş
09 Ağustos 2019
5.0

Öğrenmek isteyenler için ideal bir yer...İyiki sizlerle tanışmışım sayenizde kendime bir çok şey kattım.Emeği geçen herkese çok teşekkürler