Published on: 06 Şubat 2018 Sinem Eralkan 38 Yorum
Okuma Sayısı : 3758

Excel Ne İşe Yarar? Günümüzde tüm farklı matematik işlemlerin ve değişik formüllerin tek seferde ve rahatlıkla gerçekleştirilmesine büyük bir olanak sağlayan Excel programı, özellikle çalışan kesim ile birlikte aynı zamanda öğrenciler için de büyük bir öneme sahiptir. Formül kullanımını detaylı bir şekilde öğrenmek suretiyle Excel eğitimi alarak matris tablolar günümüzde rahatça hazırlanabilir. Üstelik tüm değişik sektörler adına çalışan kişiler kapsamında birbirinden farklı raporlar için dönem filtre ile kolay bir biçimde hesaplama imkanı da elde edilebilmektedir.

Çok uzun bir zaman alacak ve değişik hesaplamaların gerektirdiği, aynı zamanda bu hesaplamaları grafik bazında göstermek için de günümüzde bu program büyük bir öneme sahip olduğundan dolayı, ileri Excel kursu almak, yapılacak iş kapsamında daha verimli bir fırsat sunmaktadır. Özellikle birçok sektör kapsamında artık tüm çalışanlardan istenen Excel eğitimleri, iş bulma ile birlikte aynı zamanda kariyer kapsamında ilerlemek için de oldukça önemli bir hale gelmiş durumdadır. Tabii bu bağlamda İstanbul gibi büyük şehirler altında daha fazla gerektiği de bir gerçektir.

Profesyonel Bir Şekilde Grafiklerle Özel Raporlar Hazırlama

Tamamen profesyonel bir kapsamda alınacak olan Excel kursları altında özet tablo ve grafik seçenekleri ile özet raporlar da yine en iyi şekilde hazırlama şansı sağlanabilmektedir. Pivottable ve pivotchart da denen bu sistemler altında, tüm farklı rapor ihtiyaçları oldukça hızlı bir biçimde karşılama imkanı elde edebilmektedir. Çok fazla zaman kaybetmeden raporlama hizmetlerinin ya da diğer matematiksel işlemlerle birlikte grafiksel çözümler açısından, vakitlice tamamlanması konusunda günümüzde Excel oldukça yoğun bir biçimde kullanılmaktadır. O yüzden yeni başlayanlar ya da ileri derecede öğrenmek isteyenler için Excel eğitimi mutlaka gerekir.

Özellikle veri analizi yapılırken ileri Excel kursu çok faydalı bir imkan tanımaktadır. Alınacak olan bilgiler dahilinde büyük bir tecrübe kazanıldıktan sonra veri analizine bağlı olan araç çeşitlerini kolay bir şekilde kullanmak suretiyle veri birleştirme veya ayıklama seçenekleri nefes almak kadar kolay bir hale gelebilmektedir. Bu bağlamda Excel eğitimleri ile birlikte ayrıca olasılıklara bağlı olan raporlama işlemleri de ileriye dönük şekilde hazırlama imkanı sağlar.

Tüm Farklı Sektörlere Ait Firmalarda Çalışanlar İçin Excel Eğitimi

Birbirinden farklı şirketler içerisinde en hızlı ve uygun çözümü yakalayarak kısa bir süre içerisinde problemlerin çözülmesi adına İstanbul gibi yerde Excel bilmek büyük bir öneme sahiptir. Bu yüzden günümüzde farklı sektörlere ait firmalar ve şirketler konusunda çalışanlar için özellikle ileri Excel kursları daha doğru raporlama ve veri analizi hizmetlerini kullanım fırsatını vermektedir. Sıfırdan başlayacak olanlar ya da daha ileri seviyeye gelmek isteyenler için online eğitim kapsamında internet üzerinden Excel eğitimi verilebilmektedir. Her yerden rahatlıkla girme şansı ile birlikte ileri Excel kursu bilgisayar veya cep telefonu ile birlikte tablet üzerinden de alınabilir.

Excel İle Gerçekleştirilecek Hedefler Neler?

Çalışan kişilerin raporlama becerilerine en iyi hale getirebilmesi için Excel eğitimleri alması elzemdir. Etkili sunumlar hazırlayabilmek, özet rapor çıkarabilmek ve bunu grafikler ya da formülleriyle hazırlamak için Excel kursları detaylı bir biçimde profesyonel olarak tüm bu bilgileri sağlamaktadır. Günlük ya da haftalık ve aylık olarak rapor hazırlayan, verileri kontrol eden ya da rapor üreten herkes farklı sektörler kapsamında bu eğitimi İstanbul ve birçok farklı şehir kapsamında alabilir. Excel veri analizlerini en iyi şekilde kullanmak suretiyle aynı zamanda programın tüm farklı kısımlarını da yine çok iyi kullanmak için profesyonel bir Excel eğitimi büyük bir öneme sahiptir.

Excel Eğitimi Alabilir miyim?

Elbette. İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından ücretsiz verilen online Excel Eğitimine katılabilirsiniz.

  • excel eğitimi ,
  • ileri excel ,
  • kişisel gelişim ,
  • uygulamalı excel
Yorumlar(38)
Yorumlar
4,9
Ortalama Değerlendirme
%97
%0
%0
%2
%0
Değerlendirmeler
Enstitü
R. A.
02.Şubat.2019

Öncelikle güler yüzünüz, sevecen ve her zaman ılımlı yaklaşımınız ile bizlerin gönlünde taht kurdunuz hocam. derslerde ki azim ve çabanızı sırf bizler anlayalım diye tekrar tekrar üzerinde durmanızı takdir ediyorum. excel ve ileri excel dersleri benim açımdan çok verimli geçti ve çok memnum kaldım. hocamızın branşındaki mevcut eğitimleri ve eklenecek olan yeni eğitimleri büyük sabırsızlıkla bekliyorum. Yönetime ve Aslıhan hocama çok teşekkür ederim.

Enstitü
F. Y. K.
21.Ocak.2019

aldığım excel eğitiminde bana kattığınız bilgiler için teşekkür ederim ve bir bilgisayar mühendisliği öğrencisi olarak sizden daha çok mesleğimiz alanında olan eğitimlerinde açılmasını ve almaya çok isterim

Enstitü
E. K. Y.
12.Kasım.2018

Yanımda bir bilen olmasa hiç bir şey öğrenemezdim. Çok karışık ve dersin özünden uzak bir anlatış tarzı var. Herkesin merakla öğrenmek istediği bu programı bence daha fazla uygulama ile öğrenebilirdik. Slaytlarla Excel öğretmek yerine direkt excel üzerinden eğitimler daha faydalı olurdu. hele gereksiz sohbet bölümüne hiç girmek istemiyorum. O da öğretmenin karakteri diyebilirz. Tabi emeği için sonsuz teşekkürler.

Yazar
    Blog Yazarı
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitü blog bölümünde içerik üretmektedir. İş hayatı, liderlik, mülakat bilgileri, cv oluşturma gibi birçok konuda yazılar yazmaktadır.

Devamı