Close
Mobil Menu Bars

Excel Eğitimi

06 Şubat 2018, 11863 defa okundu.
Excel Eğitimi
Excel Eğitimi

Excel Ne İşe Yarar? Günümüzde tüm farklı matematik işlemlerin ve değişik formüllerin tek seferde ve rahatlıkla gerçekleştirilmesine büyük bir olanak sağlayan Excel programı, özellikle çalışan kesim ile birlikte aynı zamanda öğrenciler için de büyük bir öneme sahiptir. Formül kullanımını detaylı bir şekilde öğrenmek suretiyle Excel eğitimi alarak matris tablolar günümüzde rahatça hazırlanabilir. Üstelik tüm değişik sektörler adına çalışan kişiler kapsamında birbirinden farklı raporlar için dönem filtre ile kolay bir biçimde hesaplama imkanı da elde edilebilmektedir.

Çok uzun bir zaman alacak ve değişik hesaplamaların gerektirdiği, aynı zamanda bu hesaplamaları grafik bazında göstermek için de günümüzde bu program büyük bir öneme sahip olduğundan dolayı, ileri Excel kursu almak, yapılacak iş kapsamında daha verimli bir fırsat sunmaktadır. Özellikle birçok sektör kapsamında artık tüm çalışanlardan istenen Excel eğitimleri, iş bulma ile birlikte aynı zamanda kariyer kapsamında ilerlemek için de oldukça önemli bir hale gelmiş durumdadır. Tabii bu bağlamda İstanbul gibi büyük şehirler altında daha fazla gerektiği de bir gerçektir.

Profesyonel Bir Şekilde Grafiklerle Özel Raporlar Hazırlama

Tamamen profesyonel bir kapsamda alınacak olan Excel kursları altında özet tablo ve grafik seçenekleri ile özet raporlar da yine en iyi şekilde hazırlama şansı sağlanabilmektedir. Pivottable ve pivotchart da denen bu sistemler altında, tüm farklı rapor ihtiyaçları oldukça hızlı bir biçimde karşılama imkanı elde edebilmektedir. Çok fazla zaman kaybetmeden raporlama hizmetlerinin ya da diğer matematiksel işlemlerle birlikte grafiksel çözümler açısından, vakitlice tamamlanması konusunda günümüzde Excel oldukça yoğun bir biçimde kullanılmaktadır. O yüzden yeni başlayanlar ya da ileri derecede öğrenmek isteyenler için Excel eğitimi mutlaka gerekir.

Özellikle veri analizi yapılırken ileri Excel kursu çok faydalı bir imkan tanımaktadır. Alınacak olan bilgiler dahilinde büyük bir tecrübe kazanıldıktan sonra veri analizine bağlı olan araç çeşitlerini kolay bir şekilde kullanmak suretiyle veri birleştirme veya ayıklama seçenekleri nefes almak kadar kolay bir hale gelebilmektedir. Bu bağlamda Excel eğitimleri ile birlikte ayrıca olasılıklara bağlı olan raporlama işlemleri de ileriye dönük şekilde hazırlama imkanı sağlar.

Tüm Farklı Sektörlere Ait Firmalarda Çalışanlar İçin Excel Eğitimi

Birbirinden farklı şirketler içerisinde en hızlı ve uygun çözümü yakalayarak kısa bir süre içerisinde problemlerin çözülmesi adına İstanbul gibi yerde Excel bilmek büyük bir öneme sahiptir. Bu yüzden günümüzde farklı sektörlere ait firmalar ve şirketler konusunda çalışanlar için özellikle ileri Excel kursları daha doğru raporlama ve veri analizi hizmetlerini kullanım fırsatını vermektedir. Sıfırdan başlayacak olanlar ya da daha ileri seviyeye gelmek isteyenler için online eğitim kapsamında internet üzerinden Excel eğitimi verilebilmektedir. Her yerden rahatlıkla girme şansı ile birlikte ileri Excel kursu bilgisayar veya cep telefonu ile birlikte tablet üzerinden de alınabilir.

Excel İle Gerçekleştirilecek Hedefler Neler?

Çalışan kişilerin raporlama becerilerine en iyi hale getirebilmesi için Excel eğitimleri alması elzemdir. Etkili sunumlar hazırlayabilmek, özet rapor çıkarabilmek ve bunu grafikler ya da formülleriyle hazırlamak için Excel kursları detaylı bir biçimde profesyonel olarak tüm bu bilgileri sağlamaktadır. Günlük ya da haftalık ve aylık olarak rapor hazırlayan, verileri kontrol eden ya da rapor üreten herkes farklı sektörler kapsamında bu eğitimi İstanbul ve birçok farklı şehir kapsamında alabilir. Excel veri analizlerini en iyi şekilde kullanmak suretiyle aynı zamanda programın tüm farklı kısımlarını da yine çok iyi kullanmak için profesyonel bir Excel eğitimi büyük bir öneme sahiptir.

Excel Eğitimi Alabilir miyim?

Elbette. İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından ücretsiz verilen online Excel Eğitimine katılabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitü blog bölümünde içerik üretmektedir. İş hayatı, liderlik, mülakat bilgileri, cv oluşturma gibi birçok konuda yazılar yazmaktadır.

Devamı
Yorumlar(39)
Ortalama Değerlendirme 4,9

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Aysel özgür
22 Haziran 2020
5.0

Oldum olası excel programında zorlanirdm ama öte yandan mesleğim için gerekli. İyiki bu eğitimi aldım . Hocamizin neşesi , motive eden ders anlatımı için çok teşekkür ediyorum. Ders içerikleri ise çok yerinde. Hocamız tekrar tekrar örnek verdi. Gerçekten öğretti takdir ediyorum kendisini.

Reyyan Akbaş
Reyyan Akbaş
02 Şubat 2019
5.0

Öncelikle güler yüzünüz, sevecen ve her zaman ılımlı yaklaşımınız ile bizlerin gönlünde taht kurdunuz hocam. derslerde ki azim ve çabanızı sırf bizler anlayalım diye tekrar tekrar üzerinde durmanızı takdir ediyorum. excel ve ileri excel dersleri benim açımdan çok verimli geçti ve çok memnum kaldım. hocamızın branşındaki mevcut eğitimleri ve eklenecek olan yeni eğitimleri büyük sabırsızlıkla bekliyorum. Yönetime ve Aslıhan hocama çok teşekkür ederim.

Furkan Yasin Keskin
Furkan Yasin Keskin
21 Ocak 2019
5.0

aldığım excel eğitiminde bana kattığınız bilgiler için teşekkür ederim ve bir bilgisayar mühendisliği öğrencisi olarak sizden daha çok mesleğimiz alanında olan eğitimlerinde açılmasını ve almaya çok isterim

Elif Karçin Yatkin
Elif KARÇİN YATKIN
12 Kasım 2018
2.0

Yanımda bir bilen olmasa hiç bir şey öğrenemezdim. Çok karışık ve dersin özünden uzak bir anlatış tarzı var. Herkesin merakla öğrenmek istediği bu programı bence daha fazla uygulama ile öğrenebilirdik. Slaytlarla Excel öğretmek yerine direkt excel üzerinden eğitimler daha faydalı olurdu. hele gereksiz sohbet bölümüne hiç girmek istemiyorum. O da öğretmenin karakteri diyebilirz. Tabi emeği için sonsuz teşekkürler.

Lale Huseynli
Lale Huseynli
11 Ekim 2018
5.0

Aslıhan hocadan aldığım eğitim mükemmeldir,çook teşekkür ederim var olduğunuz için.Bir istekde bulunacakdım. Lütfen mümkünse grafik tasarım eğitimlerine start verin,cünkü bu dönemlerde gençlerin daha çok oğrenmeye ihtiyacı olan proqramlar

Yaşar Kiliç
Yaşar KILIÇ
27 Eylül 2018
5.0

Güzel bir eğitim oluyor. Excel başlangıç eğitiminden sonra ileri düzeyde excel eğitimi olursa sevinirim.

Şeyda Nur Vural
26 Eylül 2018
5.0

Aslıhan hocamızın yaklaşımından çok memnun kaldım , excel dersinin ileri seviyesinin de devam etmesini çok istiyoruz

Dilek Bülbül
24 Eylül 2018
5.0

Aslıhan hocamın bilinçaltına hitap eden anlatımından çok memnunum. Oldukça basitleştirip karmaşık excel terimlerini anlaşılır kılıyor. Kodlama üzerine de ders almak istiyorum .

Arzu Kahrıman
24 Eylül 2018
5.0

Hocamızın ileri excel dersi vermesini rica ediyorum. Yardımcı olursanız.

Buket Bükrü
16 Eylül 2018
5.0

Aslıhan hoca çok iyi anlatıyor.İleri excel eğitimi olursa mutlaka katılamayı düşünüyorum.

Hüseyin Sönmez Kumral
16 Eylül 2018
5.0

En alt seviyeden en üst seviyede olan herkes çok rahat bir şekilde hocamızın anlattığı konuları anlayabilir

Simge Orhan
Simge Orhan
15 Eylül 2018
5.0

Aslıhan Hocadan eğitim alıp memnun kalmamak mümkün değil. İleri excel eğitimi vermesini talep ediyorum.

MUZAFFER BEKTAŞ
14 Eylül 2018
5.0

Harika ders anlatıyor ileri Excel dersinde de kendisini görmekten memnuniyet duyarım.

Sevingül Uçkan
14 Eylül 2018
5.0

çok güzel ders anlatıyor , başka eğitimlerde de kendisini görmek istiyorum teşekkür ederim :)

Mahmut Babur
Mahmut Babur
03 Eylül 2018
5.0

Aslıhan hocamın excel eğitimi çok güzeldi. Kendisinden ileri düzey excel eğitimi de bekliyoruz

Zeliha Pamukcu
02 Eylül 2018
5.0

Aslıhan hocamın eğitiminden çok memnun kaldım. Bilgi birikimi, anlatım tarzı son derece verimli. ileri excel, spss gibi dersler de vermesini talep ediyorum.

Davut Can Çetinkaya
02 Eylül 2018
5.0

Aslıhan hocamızın dersleri çok eğlenceli bilgi aktarım yaparken anlayabileceğimiz seviyelere kadar iniyor kendisine çok teşekkür ediyorum ve ileri excel kursununda açılmasını talep ediyorum ...

Uğur Can Yılmaz
31 Ağustos 2018
5.0

Hocam şahane kendisinden C++ vb eğitimlerde almak isterim.

Gizem Küçüker
31 Ağustos 2018
5.0

Aslıhan hocadan excel eğitimi alıyorum, çok memnunum. Kendisinden ileri seviye excel eğitimi talep ediyorum.

Semiha Bakır
30 Ağustos 2018
5.0

aslıhan hocamdan çok memnun kaldım.Mümkünse ileri seviye excel dersi de vermesini istiyoruz.Tesekkürler.

Merve Sarıışık
29 Ağustos 2018
5.0

Aslıhan hocamın müthiş ders anlatımını ileri excel ve world egitimlerinde de dinlemek isterim:) (birçok derstte hatta..:))

GÖKHAN TANIŞ
29 Ağustos 2018
5.0

hocamızı kaybettiğiniz gün bizleri de kaybettiniz demektir.aslıhan hocamdan branşında bir idoldur dersler almaya devam etmek isteriz...

eda akkuş
29 Ağustos 2018
5.0

Aslıhan Hoca ders aldığım en iyi hocalardan bir tanesi lütfen kendisinden daha fazla eğitim alma imkanı tanımanızı rica ederiz.

Umut VURAL
29 Ağustos 2018
5.0

Çok kibar öğrenciye saygılı bir eğitmen böyle eğitmenlere ihtiyacımız var.

Taha Yasin Kutan
taha yasin kutan
29 Ağustos 2018
5.0

Anlatımı gayet iyi başka eğitimler de verse çok güzel olur :)

Nezahat Uyanık
28 Ağustos 2018
5.0

Aslıhan hoca harika kesinlikle kaçırmayın derim

Ayşe Ermiş
AYŞE ERMİŞ
20 Ağustos 2018
5.0

Hocamızın anlatımından memnun kaldım.İleri Excel eğitimi de almak isterim.

Elgun Mammadov
Elgun Mammadov
20 Ağustos 2018
5.0

Ders anlatımı gerçekten mükemmel olan Aslıhan öğretmen sayesinde Excell eğitmini başarıyla bitirdim. İleri düzeyde Excell eğitimi almak isterim.

Ayşegül Yılmaz
19 Ağustos 2018
5.0

Aslıhan Hocamızdan aldığım excel eğitiminden kesinlikle çok memnun kaldım. Dersleri gerek bizim de aktif olabileceğimiz soru cevaplarla gerekse yaptığı uygulamalarla hiç sıkıcı bir hal almadan işledi. Kendisinden bir endüstri mühendisi olarak 'İleri Excel', 'Visual Basic' vb. kurslar da talep ediyorum. İyi çalışmalar..

ORHAN BİRCİ
19 Ağustos 2018
5.0

Anlatımınız çok öğretici. Sİzden ileri excel ve autocad derslerinide almak isterim. Emeğiniz için teşekkürler hocam.

Tuğba Koltuk
19 Ağustos 2018
5.0

Aslıhan hocamıza teşekkürler. Eğitiminden gayet memnun kaldım açıklayıcı ve net bilgileri doğrudan aktarıyor. İleri düzey excel eğitimini de kendilerinden ders olarak almak istiyorum.

Ceren Denizhan
Ceren Denizhan
18 Ağustos 2018
5.0

Aslıhan hocamızın dersi çok keyifli ve çok faydalıydı. Devamının olması için ileri excel dersini talep ediyorum.

Ceren Denizhan
Ceren Denizhan
18 Ağustos 2018
5.0

Aslıhan hocamızın anlatımına çok memnun kaldım ve devamı için ileri Excel eğitimin de olmasını talep ediyorum.

Pınar Yüce
Pınar Yüce
17 Ağustos 2018
5.0

Gayet güzel ve akıcı bir ders oldu ve tek tek o kadar soru sormamıza rağmen sıkılmadan güler yüzünü hiç eksik etmeden cevapladığınız için çok teşekkür ederim hocam her şey için sagolun???

Öykü Selçuk Şengül
Öykü Selçuk Şengül
17 Ağustos 2018
5.0

Aslıhan hocamızdan Excel dersi aldım. Çok iyi ders anlatıyor. Ileri excel,C,C+,pyhton,r,... gibi programlama dillerini de dinlemeyi çok isterim.

Esin Diyar İbrahim
17 Ağustos 2018
5.0

Aslıhan hocanın dersi çok verimli ve keyifli geçiyor. Umarım Aslıhan hocanın başka derslerine katılma fırsatımız olur.

Gökhan Demiral
17 Ağustos 2018
5.0

excel eğitiminden çok memnun kaldık ileri excel de olursa çok seviniriz

Merve Gürcan
17 Ağustos 2018
5.0

Aslıhan hocanın anlatımını çok beğendim ve temelini attığımız excel'in, ileri düzey kursunun açılmasını istiyorum

BEYZA SANCAKLI
17 Ağustos 2018
5.0

Aslıhan hocanın anlatımından çok memnun kaldım,ileri excel dersinin açılmasını da talep ediyorum.

Tüm Yorumlar