Close
Mobil Menu Bars

Evinizde Online Eğitim Alın

14 Temmuz 2018, 872 defa okundu.
Evinizde Online Eğitim Alın
Evinizde Online Eğitim Alın

Oturduğunuz yerden eğitim alın! Eğitim almak için artık bahaneniz kalmadı! İstediğiniz işi yapmak için veya kendinizi geliştirmek için artık bahaneniz kalmadı. Online eğitimlerle oturduğunuz yerden istediğiniz eğitimi alın. Kendi evinizden çıkmadan, trafiğe takılmadan istediğiniz yerden derslere katılın.

Belki ne zamandır bir konuda daha derin bilgi sahibi olmak istiyorsunuz veya kendinizi geliştirmek istiyorsunuz. En kolay yolu online eğitimler. İstediğiniz zaman açın bilgisayarınızı ulaşın bilgilere. Yani zamanı kendiniz belirleyin. Çok büyük bir zaman tasarrufu sağlıyor. Hele ki büyük şehirlerde yaşıyorsanız zaman gerçekten önemli bir faktör. Oturduğunuz yerden eğitim almanın pahası biçilemez. Şu ana kadar katılmak istediğim pek çok eğitimi sadece bu yüzden ertelediğimi veya istediğim eğitime gidemediğimi çok iyi biliyorum. Genellikle akşam saatlerinde çalışıyorum ve maalesef bu kurslar da hep akşam saatinde olduğu için istediğim pek çok kursa sadece bu sebepten katılamadım.

Ücretsiz Online Eğitimler

Kendimizi geliştirmeye devam edebilmek çok önemli. Kendimizin en iyi versiyonuna ulaşmak. Artık buna ne derseniz deyin. Mesela kendimden örnek verecek olursam blog yazarlığı eğitimine başladım. Bu yazı da benim ilk ödevim zaten. Blog yazıyorum ama yazdıklarımdan tam emin değilim. Birkaç dokunuşla daha iyi olacaklarından eminim. Benim yazma sebebim web siteme daha çok kişi çekebilmek. Konu bu kadar önemliyken kendinden emin olmamak çok iyi bir his değil. Şu ana kadar arkadaşlarımın önerisiyle birkaç şeyi düzeltmeye çalıştım. Ama hala biliyorum daha iyi olabilir. İşte kendimi geliştirmek için blog yazarlığı eğitimine başladım. Bir yerlerde herhangi bir konuyu sizden daha iyi bilenler mutlaka var ve ara sıra destek almak çok önemli. 

Eğitim almayıp kendiniz internette araştırma yapmayı da tercih edebilirsiniz. Ancak siz de biliyorsunuz internette gerçek bilgiye ulaşmaya çalışırken çoğunlukla bilginin içinde kayboluyoruz. Bilgi var ama çok dağınık. Bilgiye tam ulaşamadığınız gibi harcadığınız zaman da cabası. Online eğitim aldığınızda bilgiler size neredeyse tablet halinde geliyor. Yapmanız gereken tek şey bilgisayarınız açıp bilgiye ulaşmak.

Online Eğitim Evinizde

Online eğitimlere belki iş başta büyük bir istekle kaydolurken sonra günlük yaşamın yoğunluğu içinde eğitimden kopabilme riski de var. İşte bunun için de ödevler var. İlk başta ödev fikrine çok karşı çıkmış olsam da verilen ödevler yönünüzü kaybetmenizi engelliyor aslında. Disipline girdiğiniz için ilerlemeye başlıyorsunuz. Ödev yazacağımı bildiğim için videoları daha dikkatle izlemeye başladım. Mesela bu blogu yani ilk ödevimi yazarken üstünde epey düşünüyorum aslında. Bildiğim şekilde değil de videoda izlediğim önemli noktaları hatırlamaya çalışarak. Bu da artık yazdığım şeylere farklı bir gözle bakmamı sağlıyor aslında. Bunu da sağlayan şey ödevler. İstediğim şey de bu kendimi blog yazma konusunda biraz daha geliştirebilmek. 

Diğer katılımcıları izlemek de besleyici. Yapılan yorumları okuyorum. Benimle aynı düşünceyi paylaşan kişilerin de orada olduklarını biliyorum ve görüyorum. Mesela geçen bir kitap önerisi vardı. En yakın zamanda almayı planlıyorum.

Bu sadece ilk haftası. Bakalım gelecek haftalarda neler öğreneceğim. Heyecanla bekliyorum. Bence benim yazılarımı takip edin ve gelişmeyi kendiniz görün.

Yazar: Banu Çadırcı

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Devamı
Yorumlar(1)
Ortalama Değerlendirme 5,0

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Hatice Altın
17 Ağustos 2018
5.0

Kitap önerilerini bizimle de paylaşır mısınız?