Close
Mobil Menu Bars

Evden Para Kazandıran İşler

12 Ekim 2018, 4739 defa okundu.
Evden Para Kazandıran İşler
Evden para kazanmak, evden nasıl para kazanabilirim, evden çalışmak

Para kazanmanız gerekiyor ama zamanınızın büyük çoğunluğu evinizde geçiriyorsunuz.  Ev ekonomisine katkı sağlamak, ek gelir elde etmek ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek için birçok değişik gelir elde etme şekli bulunmaktadır. Gerçekliği kanıtlanmış iş fikirleri ile evde geçirilen kayıp zamanı karlı hale getirebilir ekonominize katkıda bulunabilirsiniz.

Hemen her koşulda iş bulmanın ve para kazanmanın çeşitli yolları bulunabilir. Bilgi ve yetenekleriniz doğrultusunda karlı iş fikirleri ile evde geçirdiğiniz zamanları değerlendirebilirsiniz. Evde ne iş yapabilirim sorusuna cevap ararken ilk olarak birazdan değineceğimiz iş fikirleri arasında kendinize en uygun olan işi belirlemeniz gerekir. Bu iş fikirlerinden mutlaka biri sizin isteklerinize karşılık verir.

Yeterince istekli ve azimliyseniz çok kolay bir şekilde para kazanabilirsiniz.

Evde para kazanmak için yapılacak işler neler?

Makale Yazarak Para Kazanın

Makale yazmak, evden para kazanmak

Son zamanlarda evde para kazanmanın en kolay yolu internet üzerinden yapılan işlerdir. Bu işlerden yaygın olanlarından biri de makale yazarak para kazanmaktır. Makale yazmayı hiç bilmeyenler için bu konuda eğitim videoları ve çeşitli yazılar bulunmaktadır. İnternette çeşitli konularda ücretli makale yazdıran siteler bulunmaktadır. Sizde kendinizi geliştirerek bu sitelerden herhangi birine yazılarınızı yazabilir, yazdığınız makaleleriniz üzerinden para kazanabilirsiniz.

Dropshipping ile satış yapın

Dropshipping, evden para kazanmak

Blog sayfanız var veya sosyal medyanız üzerinden para kazanmak istiyorsanız Dropshipping tam size göre bir para kazanma yolu. Peki, Dropshipping nedir? Bir şirkete ait ürünleri kendi sosyal medyanız veya bloğunuzda satışa çıkarabilirsiniz. Ürünleri sattıktan sonra şirket sizin adınıza ödemesini yaptığınız ürünlerin alıcılara ulaşımını sağlar. Sizin kazancınız her ürün üzerindeki kar farkı. Biraz karışık bir konu olarak gelen Dropshipping son zamanların popüler evde para kazanma yollarından biridir. Dropshipping ile para kazanma konusunda en ünlü firma amazon sitesidir.

Call Center Hizmeti Verin

call center hizmeti vermek, evden para kazanmak

Size ciddi anlamda gelir sağlayacak işlerden biri de call Center hizmeti vermektir. Bir bilgisayar ve kulaklığınızı aldıktan sonra yapmanız gereken tek şey çağrı merkezleri ile mail yolu ile anlaşma sağlamak.  Çağrı merkezleri telefon üzerinden ürünlerini satmayı amaçlarlar. Bunun için ise sattıkları ürünleri pazarlayabilmektir. İş burada size düşüyor. Ses tonunuz iyi ise birkaç deneme ile ciddi anlamda yüksek komisyonlar elde ederek büyük gelirler elde edebilirsiniz.

Ürün Fotoğrafları Çekimi Yapın

ürün fotoğrafı çekerek para kazanmak, evden para kazanmak

İnternet üzerinden satış yapan firmalar, satışını yapacakları ürünlerin fotoğraflarını çekmek için fotoğrafçı arayışına girerler. Ürün fotoğrafı çekimini yapan çok az fotoğrafçı olması sebebi ile çok talep alan bu işte yüksek kazançlar elde edilebilir.

E ticaret sitelerinde ürünlerin beyaz fonda net çekilmiş fotoğraflarını görürsünüz. Bu fotoğrafları çekmek için bir fotoğraf makinanız ve ürün çekim çadırınızın olması yeterli olur. İletişime geçip anlaşma sağladığınız firmalar ile fotoğraf çekerek para kazanabilirsiniz. Fotoğrafçılık eğitimi ile bu yolda bir adım atabilirsiniz.

Özel Ders Verin

özel ders vererek para kazanmak, evden para kazanmak

Bir konuda profesyonellik derecesinde bilgiye sahipseniz evde özel ders verebilirsiniz. Dersi verdiğiniz konuya göre saatlik ücretiniz de değişir. Bu özel ders bir okul dersi, sanat dalı, hobi, uğraşı veya el işi yapma konusunda olabilir. Bunun için birkaç internet sitesinde reklamınızı yapmanız yeterli olacaktır.

Ücretli - Ücretsiz Kurslarla İş Görüşmeleri Yapın

online eğitim vererek para kazanın, evden para kazanmak

Evde ders videoları çekebileceğiniz kadar bir konuda profesyonel bilgilere sahip olmanız size evde para kazandıran işler konusunda yeni bir mecra oluşturacaktır. İnternette bulunan ücretli ya da ücretsiz kurs platformlarından birine üye olduktan sonra çektiğiniz ders videolarını bu sitelere satarak gelir elde edebilirsiniz.

Blog Sayfası Açarak Para Kazanın

blog yazarak para kazanmak, evden para kazanmak

İnternetin en etkin iş mecralarından biri de Blog açmaktır. Blog yazmayı bilmeseniz de internette bulunan birçok ünlü blog sitesinde not defterine yazı yazmak kadar kolay bir şekilde kendi bloğunuzdan para kazanabilirsiniz.  Blog üzerinden sayısız para kazanma yöntemi bulunmaktadır. Blog yazarak nasıl para kazanabilirim? En bilineni Google adsense üzerinden para kazanma, ürün satışı ve satış ortaklığı ile para kazanma yöntemleri vardır. Ayrıca blog yazarlığı kursuna katılarak nasıl blog yazacağınızı öğrenebilirsiniz.

Mobil Uygulamaları Kullanarak Para Kazanma

mobil uygulamadan para kazanın, evden para kazanmak

Evde yapılan işler arasında en kolay ve zahmetsiz olan mobil uygulamalar ile para kazanmaktır. Uygulamalar reklamlarını yapmasını sağlamak amacı ile yeni bir iş fırsatı sunmuştur. Bu işte yapılması gereken tek şey reklam videolarını izlemek veya reklamların linklerine tıklamaktır. Böylece hem uygulamanın sahibi reklam geliri elde edecek, hemde siz evde kolayca gelir elde edeceksiniz.  

Anket Doldurarak Para Kazanma

anket doldurarak para kazanmak, evden para kazanmak

İnternetten para kazanma yollarından en bilinenlerinden biri anket doldurarak para kazanmaktır. Güvenilir bir firma ile çalışarak aylık olarak ciddi ekonomik gelir elde edebilirsiniz. Bu işin püf noktası güvenilir firmayı bulup, doldurmanız gereken anketi verilen sürede doldurmaktır.

Veri girişi yaparak para kazanın

veri girişi yaparak para kazanın, evden para kazanmak

Web sitelerine sahip olan kişiler sitelerinde yayınlamak isteyecekleri verileri sistemlerine düzenli bir şekilde girecek iş arkadaşları aramaktadırlar.  dağınık notları düzenleyip okunabilir halde yazmak, bu verileri sisteme girmek çok karmaşık bir iş değil. Yazı dışında e ticaret sayfalarında bulunan ürün fotoğraflarını yüklemek, fiyatını düzenlemek, tükenen ürünleri kaldırmak da bu işin diğer kollarından biri. Zamanımı ayırabilir, sistemli veri girişini sağlayabilirim diyorsanız bu  iş tam size göre.

Yerli ve yabancı kaynaklardan derlediğimiz bu iş fikirleri ile birçok kişi tatmin edici gelirler elde ediyor. Neden siz de zamanını kendinizin belirlediği bir işe sahip olmuyorsunuz? Çalışma zamanını kendinizin belirlediğiniz işiniz ile aktivite ve çalışmalarınıza zaman ayırabilirsiniz. Sizler için derlediğimiz evden para kazandıran işler ile ekonominizi güçlendirebilir, yaşam standartlarınızı daha iyi bir hale getirebilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

Anadolu Üniversitesi Adalet bölümünden mezundur. Kamu kurumunda görev almakta ve edinmiş olduğu deneyimleri yazılarında okuyuculara aktarmaktadır.

Devamı
Yorumlar(2)
Ortalama Değerlendirme 5,0

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Elif Nur Güray
13 Aralık 2019
5.0

Evden para kazandıran işler içinden özel ders vermek ve blog yazmak çok mantıklı 

Sinem Yüksel
13 Ekim 2018
5.0

ÇOK BİLGİLENDİREN BİR YAZI TEŞEKKÜRLER