Close
Mobil Menu Bars

Eğitim ve Sertifika'da Uzaktan Eğitim Avantajı

08 Ocak 2015, 1126 defa okundu.
Eğitim ve Sertifika'da Uzaktan Eğitim Avantajı
Eğitim ve Sertifika'da Uzaktan Eğitim Avantajı

Mesleki kariyer planlamasında, alınacak eğitim ve sertifika programlarının büyük önemi ve etkisi vardır. Günümüzde birçok şirketin insan kaynakları departmanları çalışanların kariyer planlamalarını yaparken çalışanların eğitim geçmişlerine, katıldığı seminerlere ve sertifika programlarına dikkat ederler. Hatta terfi işlemlerinde adayları diğerlerinden ayırt eden önemli faktörlerdendir. Bu nedenle iş hayatına atılmak isteyenler, çalışan ancak yükselmeyi arzu edenler, işlerinde başarıyı arttırmak isteyen üst yöneticiler ve patronlar için çok önemli artılar sunacaktır.

Kariyer yaşamında bahsetmişken bir noktaya daha değinmek gerekir. İşe alım için başvuru yapan adaylar başvurularında işvereni ikna etmek için o iş için en uygun kişi olduğunu ispat ve ikna etmesi gerekir. Bunun en etkili yollarından biri deneyimdir. Geçmiş iş deneyimleriniz eğer o sektörde kabul görmüş ve sektördeki aktif elemanlar ( tedaarikçiler, üreticiler, sektör liderleri, sivil toplum dernekleri, basın yayın organları ) sizin çalışmalarını tasdik ediyorsa işe kabul edilmeniz oldukça kolay olacaktır. Ancak bu ve bunun gibi başarılarınız yoksa kendinizi ispat için çeşitli aksiyonlar vermeniz gerekir. İşte bu noktada katıldığınız eğitim ve sertifika programlarını bir koz olarak kullanabilirsiniz. Özellikle mülakat sürecinde bu eğitimlerden bahsetmek mülakatta elinizi güçlendirir. İşe alım uzmanına eğitimlerde edindiğiniz deneyimlerden bahsedin. Online Eğitim progrmalarında edindiğiniz bilgileri başvurduğunuz şirkette uygulayabileceğinizden ve yeni fikirlere, yeni yöntemlere açık olup olmadıklarını sorun. Hiçbir şirket kapısından içeriye yeni bilgilerin girmesine engel olmak istemez!

Eğitim ve Sertifika Terfi Ettirir!

Sertifikalı eğitimlerde, meslek hayatınızda önünüzü açacak, daha başarılı çalışmalar gerçekleştirmenize olumlu etki edecek eğitimleri alırsınız. Eğitim ve sertifika programları, uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Böylece sadece internet erişimi olan bilgisayarınız ile web sitemiz üzerinden dersleri takip edebilir, sınavlara girebilir, sertifika almaya hak kazanabilirsiniz.

Uzaktan eğitimi başarıyla tamamladıktan sonra sertifika almaya hak kazandığınızda, e-eğitim sonunda sertifikanızı da sertifika kodu olarak alabilirsiniz. Tamamı ücretsiz olan sertifika programında, sertifika kodu için de herhangi bir ücret ödemezsiniz. İş başvurularınızda sertifika kod numaranızı CV'nize ekleyerek, işverenin internet sitemiz üzerinden eğitiminizi kontrol etmesini sağlayabilirsiniz.

Uzaktan eğitim programlarında derslerinizi internet üzerinden uzaktan olarak görebilir, online olarak sınavlara girebilir böylece e-eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Bu sayede hak edeceğinizi sertifikayı da sertifika kodu olarak alabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

Hacettepe Üniversitesi'nde Aile ve Tüketici Bilimleri bölümünden mezun oldum. Blog Yazarlığı ve İnsan Kaynakları Yönetimi sertifikalarım bulunmaktadır.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!