Close
Mobil Menu Bars

Eğitim

28 Kasım 2014, 1468 defa okundu.
Eğitim
Eğitim

Doğduğumuz ilk dakikadan itibaren beynimiz her gördüğü olayı, hareketi kayıt altına alır. Faydalı olanları, deneye yanıla hayatımızda uygulamaya çalışır. Bu küçükken yemek yeme, konuşma, yürüme gibi temel davranışlarla başlar ve gelişmenin artmasıyla doğru orantılı devam eder. Tüm bu tutumun temelini öğrenme oluşturur. Öğrenmenin daha sistemli yapılabilmesi için belli bir seviyeye ulaştıktan sonra hayatımıza eğitim girer.

Eğitim Nedir?

Eğitim; daha önceden başkalarının öğrenmiş olduğu genel geçer doğruları düzenli ve sistemli şekilde bilmeyen kişilere aktarımıdır. İnsanlığın ilerlemesinde ki en önemli etkendir. Hayatımızda kazanılan tecrübeleri bir sonraki nesille aktarmamış olsaydık sürekli en baştan başlamak zorunda kalırdık. Şimdi ise başkasının kaldığı yerden bayrağı devralıp daha ileri taşıma imkânı bulmaktayız.

Alanında uzman kişiler tarafından doğru teknikler kullanılarak yapılan eğitimle öğrenen kişinin temeli kavrayıp işin en zor kısmını geride bırakmasını sağlamış olacağız. İkinci adım ise öğrenilen temeli en sade ve pratik şekliyle gerçek hayata aktarmaktır. Bu şekilde hem pratik hem de teorikte ilerleyen sistem başarılı bir eğitim sistemidir.  Biz de verdiğimiz eğitimlerimizde alanında uzman, kariyerlerinde belli noktalara gelmiş, sürekli pratik iş hayatının içinde olan kişilerden eğitmen kadromuzu oluşturduk. Kaliteli bir öğrenme için tüm şartları da sağlayarak sizlerin hizmetine sunduk. Tek yapmanız gereken bizi seçerek keyifli bir şekilde başarıya doğru yürümek.

Eğitimin Yararları

Eğitimin birçok yararı bulunmaktadır. Eğitim gören bir insanın ufku genişler ve olaylara daha geniş bir açıdan bakar. Eğitimli bir insan aldığı eğitim ile iş hayatına atılabilir ve o konuda uzmanlaşıp para kazanabilir. Bir insanın hayatını en iyi şekilde idare ettirmesi için mutlaka eğitim alması gerekmektedir. Eğitim yaşam boyunca devam eder. Bundan dolayı eğitimli bir insan olmak toplumda her zaman söz sahibi olmamızı sağlar.

Eğitim hayatın her anında insana değer katar ve böylece kişinin gelişimine büyük bir ön ayak olur. Eğitimli kişiler gerek konuşmaları gerekse olaylara yaklaşımı açısından örnek bir kişi olarak gösterilebilir. Davranışları iyi yönde değiştirir ve kişiyi değerli kılar. İnsanlar bir olayın doğru olup olmadığını ancak eğitim ile öğrenebilir.

Eğitim İçin Ne Gereklidir?

Eğitim için bazen çok şeyler gerekse de bazen sadece bir telefon bile eğitim için yeterli olabilir. Eğitimin gerekli kılan bazı şeyler vardır. Ayrıca eğitim için gerekli olan şeyler yer ve mekan açısından değişiklik gösterebilir. Eğitim genelde okulda veya bir bina içerisinde olabilir. Bu yüzden eğitim için bazen okul gerekirken bazen de günümüzde oldukça popüler olmuş online eğitim sayesinde eğitim için gerekli olan tek şey telefon olabilir. Böylelikle eğitim hayatımıza nüfuz eder ve eğitimli bir toplum olarak ülkemiz gelişir. Bir ülkenin gelişimi için o ülkede ki toplumun eğitim bakımından gelişmesi şarttır.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!