Close
Mobil Menu Bars

Eğiticinin Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

06 Eylül 2019, 6184 defa okundu.
Eğiticinin Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?
eğiticinin eğitimi, eğitici, eğitim, online eğitimler, uzaktan eğitim,

Eğitim dünyasında kariyer sahibi olmak isteyenler için, ‘eğitici dalında kendini geliştirme’ programlarına eğiticinin eğitimi denilmektedir. Profesyonel eğitici kadrosunun meydana gelmesi için, eğiticinin eğitimi gereklidir. Bu eğitim programı sayesinde eğitmen, yeteneklerini geliştiriyor ve daha iyi bir eğitici oluyor.

Eğitici Eğitimi İçeriği

Grup eğitimi ve birebir eğitim konusunda profesyonel olmak isteyenler için hazırlanan enstitü programı, yetişkin eğitiminin başarılı bir şekilde gerçekleşmesi için özel hazırlanmaktadır. Eğitim kalitesini doğrudan etkileyen enstitü programı, ders anlatım teknikleri konusunda seviyeyi artırıyor.

Eğiticinin eğitiminin amacı nedir?

Öğrenci ile iletişimin artırılması, öğrenciye bilginin aktarılması ve bilgilerin kalıcı olması, eğitimin asıl amacını oluşturuyor. Yazılı ve görsel materyallerin kullanılması ve katılımcının motive edilmesi, enstitü programının amaçları içerisinde yer almaktadır. Eğitim dünyasında eğiticinin sorunsuz bir şekilde ders anlatması, önemli bir konudur. Heyecanlanmak, kekelemek, konuya nereden başlayacağını bilememek, eğiticinin sorunları içerisinde yer almaktadır.

Ayrıca derse motivasyon ve öğrencinin derse motive edilmesi gibi konularda başarılı olmak, eğiticinin eğitilmesi programının temel prensiplerini oluşturuyor. Bu kategoride hizmet veren kurumlar, online eğitim seçenekleriyle eğitimci yetiştirmektedir. Yol masrafı, yemek ve diğer masraflara girmeden, evinizde eğiticinin eğitimi konusunda ders alabilirsiniz. Online uzaktan eğitim seçenekleriyle, zaman ve mekan kısıtlaması yaşamadan eğitim alma imkanı sunuyor. İnternetin olduğu bütün mekanlarda ders takibi gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz telefonunuzu kullanarak derse katılabilirsiniz.

İş Verimini Eğitimcinin Eğitimi Doğrudan Etkiler

Bu eğitim programının en önemli amacı, eğitimcinin sürdürülebilir eğitim becerisine sahip olmasını sağlamaktır. Özellikle iş dünyasında, iş veriminin artırılması adına yetişkin eğitiminin başarılı ve etkili bir şekilde gerçekleşmesi hedef alınmıştır. Bu eğitim programı, bilhassa iş sağlığı ve iş güvenliği kategorisinde tercih edilmektedir. İş güvenliği konusunda personelin eğitilmesi noktasında, profesyonel eğitimciler tercih edilmektedir.

Diğer birçok kategoride ‘eğitimcinin eğitimi’ önemli bir konu olarak değerlendirilmektedir. İş veriminin artırılması, bu kategoride verilen eğitimin kalitesine bağlıdır. İş güvenliği ve diğer konularda personelin eğitimi, eğitim sisteminin kalitesine bağlıdır. Bu aşamada ilk önemli konu profesyonel eğitimcilerin tercih edilmesidir.

Eğitimcinin Eğitimi Sertifikasını Kimler Alabilir?

  • Eğitici olmak isteyenler (Sertifikanın geçerli olduğu kurumlarda),
  • İSG uzmanları (Eğitim kadrosunda görevli olanlar)
  • İş güvenliği İSG uzmanları,
  • Firmalarda iş güvenliği doktoru olmak isteyen doktorlar,
  • İş yerinde sunum yapan personeller,
  • Eğitim Dairesi Başkanlığına bağlı eğitimciler,
  • İnsan Kaynakları Bölümünde çalışanlar,
  • Yöneticiler,
  • İş güvenliği ve iş hekimliği yetiştiren kurumlarda çalışmak isteyenler,
  • Personel eğitimi konusunda görev alanlar, hali hazırda eğitmen olanlar ve bu konuda eğitici olmak isteyenler,

bu kurs programına katılabilir. Bu kategoriye dahil olan herkes eğiticinin eğitimi programına katılabilir ve program sonunda sertifika alabilir. Eğitim programı sonunda sertifika, kurum tarafından veriliyor. Sertifikanın geçerli olduğu bütün kurumlarda 'eğitici' olarak işe başlayabilirsiniz.

Eğitim Programının Genel Amacı

İş yerinde hizmet kalitesinin artırılması, profesyonel eğitim ile mümkündür. Bunun için kaliteli eğiticiye ihtiyaç vardır. Eğiticiler yetişkin eğitimi konusunda gerekli donanıma sahip olmaları gerekir. Katılımcıların motive edilmesi, konu anlatımının başarılı olması ve materyallerin en iyi şekilde kullanılması, eğitim kalitesini maksimuma çıkaracaktır.

Eğiticiler nasıl ders anlatmalı?

Eğiticinin öğrenci psikolojisini göz önüne alarak ders anlatması eğitim kalitesini doğrudan etkileyen en önemli konudur. Ders anlatım şekli, dersin anlaşılmasında en önemli maddedir. Eğitimci ders anlatımı, öğrenci ile diyalog ve materyal kullanma konusunda başarılı olursa, eğitim kalitesi artacaktır. Bu özelliklere sahip eğitimci, bu konuda başarılı olacaktır.  

Sertifikalı Online Uzaktan Eğitim Programı

Eğitim dünyasında zaman ve mekan kısıtlamasını ortadan kaldıran pratik uzaktan eğitim seçenekleri, sertifikalı seçeneklerle kursiyerlere sunulmaktadır.

Eğiticinin eğitimi dersi nereden alınır?

İstanbul İşletme Enstitüsü online eğitimler seçenekleriyle eğiticinin eğitimi dersine katılarak sertifika sahibi olabilirsiniz. İstediğiniz yerde istediğiniz zaman ders tekrarı yapma imkanına sahipsiniz. Ayrıca ev ödevi konusunda da online eğitim konusu pratik çözüm seçenekleri sunuyor.

Uzaktan eğitim kategorisinde eğiticinin eğitilmesi zamanı olmayan katılımcılar için bulunmaz bir fırsattır. Çalışmak zorunda kalan veya zamanı olmayan kursiyerler, online eğitim seçenekleriyle kurs programına katılabilir. Bu ders programında zamanı siz belirliyorsunuz. Kurs binasına gelmeden istediğiniz eğitimi alabilirsiniz. Online uzaktan eğitim programı sonunda alınan sertifika, kanuni açıdan diğer sertifikalarla aynı özelliklere sahiptir.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde içerik editörü olarak görev almaktadır. Kişisel gelişimle ilgili blog içerikleri ve tanıtım yazıları yazıyor.

Devamı
Yorumlar(1)
Ortalama Değerlendirme 5,0

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Filiz Koçer
08 Haziran 2020
5.0

Bir öğretmen adayı olarak heyecanla eğitimin başlamasını bekliyorum saygılarımla