Close
Mobil Menu Bars

Eğiticinin Eğitimi ile Yetişkin Eğitimi

19 Kasım 2019, 2721 defa okundu.
Eğiticinin Eğitimi ile Yetişkin Eğitimi
eğiticinin eğitimi, eğitim, online eğitim, sertifika

Öğrenme süreci, doğduğumuz ilk andan itibaren başlar. Başlangıçta genel geçer şeyleri öğrensek de, zaman içerisinde daha düzenli ve nitelikli bilgiler edinmeye, gereken şeyleri öğrenmeye başlarız.

Bebeklerin çocukların öğrenme süreçleri farklı olduğu gibi, gençlerin de öğrenme süreçleri oldukça farklılık göstermektedir. Bu sebeple öğretmenler, pedagojik enformasyon eğitimi almak zorundadırlar. 

Eğiticinin eğitimi konusunun önem kazandığı bir nokta vardır. Denklemde gözden sıklıkla kaçırılan bir yer görürüz. O da yetişkinlerin öğrenme tarzlarıdır. Okullardan mezun olup birer yetişkin olunduğunda öğrenmenin doğal bir akışta gerçekleştiğini düşünmek büyük bir hatadır. Nasıl ki her yaş grubunun öğrenme tarzı farklılık gösteriyorsa yetişkinlerinde öğrenme tarzları da gençlere ve çocuklara göre farklılık göstermektedir.

eğiticinin eğitimi, eğitim, online eğitim, sertifika

Eğiticinin eğitimi ile; eğitim vermekte olan, eğitim vermek isteyen, bir şekilde eğitim sürecinin içerisinde bulunmak isteyen ve öğretmenlik rolü üstlenecek olan eğitmen adaylarına gereken bilgi, deneyim, beceri ve yeni bakış açıları kazandırmak amaçlanır. 

Eğiticinin Eğitimi Nedir?

Şimdi tüm bu gerçekleri cebimizde tutarak diğer bir gerçeğe geçelim. Diğer gerçek ise bir insanın okul hayatı bitmiş olsa bile öğrenmeye devam eder. Özellikle son yıllarda şirketler öğrenimin önemini çok daha iyi anlamışlardır ve personellerini daha yetkin kılmak adına şirket içi veya dışı sürekli eğitimler vermektedir. Hatta şirketler, verilen bu eğitimler için kadro açmakta ve ciddi yatırımlar ile kaynaklar sağlamaktadır.

Bu iki gerçek ise bizi tek bir sonuca ulaştırıyor. O da öğrenen dünyaya ayak uydurabilmek ve insanlara iş yaşamlarında bir şeyler öğretebilmek adına, eğiticinin eğitimi almak zorunda olmaktır. Şirketlerde eğitici kadrolarını hedefleyenlerin özellikle almaları gereken eğitim olan eğiticinin eğitimi, Enstitü ile artık oldukça kolaylaşmış durumdadır. Enstitü, verdiği online eğitimler sayesinde katılımcılarına kariyerlerinde ilerleme fırsatı sunuyor.

Eğitici Nasıl Eğitilir?

Eğiticilerin, eğitimlerini nasıl vermesi gerektiğini bilmeleri alınacak eğitimin kalitesinin artmasına, dolayısıyla şirketin karlılığını arttıran en önemli etkenlerden bir tanesidir. Eğiticinin Eğitimi ile yetişkinlere verilen eğitimlerde nelere dikkat edilmesini detaylı bir şekilde öğrenirsiniz. Bu da verdiğiniz eğitimlerin daha kalıcı olmasını sağlar. Bunun yanında eğitiminizi verirken nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini öğrenirsiniz. 

Enstitünün katılımcılarına sağladığı bir diğer fayda ise eğitimcinin eğitimi ile yapacağınız sunumlarda daha etkili olmanızdır. Bunu sağlayan ise online eğitimin içerisinde bulunan etkili sunum teknikleridir. 

Enstitünün sunduğu bu eğitim sayesinde şirketlerde eğitim kadrosunda çalışanların ya da bu yolda ilerleme hedefleri olanların vizyonlarını genişletmektedir. Vizyonu genişleyen eğiticiler ise şirketlerin ve çalışanların değerlerini arttırmaktadır. 

eğiticinin eğitimi, eğitim, online eğitim, sertifika

Eğiticinin Eğitimi Kimler İçin Gereklidir?

Bu eğitime özellikle katılması gereken grup içerisinde ise eğitimciler, yöneticiler ve yönetici adayları bulunmaktadır. Bu eğitimlere katılması gereken bir diğer grup ise eğitimcilik yeteneklerini geliştirmek isteyenler oluşturmaktadır. Ayrıca iş tanımları gereği sıklıkla yapmak zorunda olanlarda dinleyicileri etkilemek isteyenler de bu eğitim sayesinde yeteneklerini geliştirerek karşısındakileri kolaylıkla etkileyebilirler.

Eğiticinin Eğitimi Programına Nasıl Katılırım?

Eğiticinin eğitimi programından ücretsiz şekilde faydalanabilirsiniz. Enstitü tarafından verilen eğitime katılmak için Enstitüden giriş yaparak ardından eğitime kaydolabilirsiniz.

Eğiticinin eğitimi online bir eğitim olup, internet erişimi olan her yerden ulaşabileceğiniz bir eğitimdir. Akıllı mobil cihazlarınızdan canlı derslere katılım sağlayabilir, eğitmene ders ile ilgili soru sorabilirsiniz.

Eğitim sonunda gireceğiniz pratik sınav sayesinde öğrendiklerinizi pekiştirebilir, iş yerlerinde, kurumlarda, mevcut öğretmenlik mesleğinizde daha başarılı bir birey olabilirsiniz. Sınavdan başarılı olmanız durumunda sertifika almaya hak kazanabilir, CV’nize anlamlı bir sertifika ekleyebilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde içerik editörü olarak görev almaktadır. Kişisel gelişimle ilgili blog içerikleri ve tanıtım yazıları yazıyor.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!