Close
Mobil Menu Bars

E-Ticaret Eğitimiyle Web Sitesi Kurmak

09 Ekim 2019, 4436 defa okundu.
E-Ticaret Eğitimiyle Web Sitesi Kurmak
e-ticaret, web sitesi kurmak, e-ticaret eğitimi, online eğitim

Eğer siz de çağın ticaret modeli e-ticaret içerisinde yer almak istiyorsanız e-ticaret eğitimiyle kolaylıkla bir web sitesi kurabilirsiniz. Ticaretin internet ortamına taşınmış hali olan e-ticaret, teknolojinin getirdiği hız ve kolaylıklarla birleşerek ticarete bambaşka bir boyut kazandırıyor. Bu yeni boyutla birlikte ticaretin kuralları da internete göre şekilleniyor. En büyük markalardan bireysel olarak ürün veya hizmet satışı yapanlara kadar ticaret piyasasında yer almak için artık herkes bir dijital mağazaya yani web sitesine ihtiyaç duyuyor. 
Artık vitrininiz, ürünleriniz, kimliğiniz, hizmetleriniz ve müşteri ilişkileriniz için yeni adresiniz web siteniz. Dolayısıyla e-ticarete yönelik bir web sitesi kurmak için öncelikle bu sistemi yakından tanımanız gerekiyor. Hem tüketici davranışları hem ticaret kurallarının değiştiği, geleneksel alışverişin yerini online alışveriş modellerine bıraktığı e-ticaret sistemine adım atmadan önce yakından tanımak için e-ticaret eğitimleri size rehberlik ediyor. 

Neden E-Ticaret Eğitimi Almalısınız?

E-ticaret eğitimi en genel şekliyle e-ticaret dünyasıyla sizin aranızdaki köprüdür diyebiliriz. İzlenmesi gereken yolları zaman içerisinde deneme-yanılma yoluyla öğrenmek daha yavaş ilerlemenize sebep olacaktır. Oysaki hız faktörünün çok önemli olduğu bu çağda zaman, başarınız için çok daha fazla değer kazanan bir kavram. E-ticaret konusunda başarılı olmak için işini iyi bilen doğru bir eğitim kurumundan e-ticaret eğitimi almak gerekiyor. Hangi işi yapacak olursanız olun, işi kurallarına göre yapmak sizi her zaman rakiplerinize karşı bir adım öne çıkaracaktır. 

e-ticaret, web sitesi, e-ticaret eğitimi

Ticari bir şirketinizin olduğunu ve bu teknolojiye uyum sağlamak zorunda olduğunuzu düşünün. Bunun için bir e-ticarete yönelik bir web sitesi kurmak artık bir gereklilik halini aldı. Tabii ki bu platforma ilk defa adım atıyorsanız bu iş biraz daha zor olabiliyor çünkü hiçbir bilginiz yok. Bu yüzden e-ticaret sitesi nasıl kurulur, e-ticarette yüksek gelir nasıl elde edilir, hedef kitleye nasıl ulaşılır gibi konuları öğrenmeniz gerekiyor.

E-ticaret modelinize uygun bir web sitenizi kurdunuz ama iş onunla da bitmiyor. Bu sefer e-ticaret sitenize koyacağınız ürünler hakkında detaylı bir bilgiye sahip olmanız gerekiyor.

Bu bilgi akışını size sınırsız bir şekilde sağlayan internet platformundan da yararlanmanız mümkün.

Fakat bu sınırsız bilgi yığınının kafa karışıklığı yaratabiliyor. Bu kafa karışıklığını önlemek için de bilgilerin doğruluğunu teyit etmeniz gerekiyor. Bu da zaman alabiliyor. Hal böyleyken zamanda hız kazanmak konusunda alacağınız eğitimle her şey daha da kolaylaşıyor ve size de bir iş planı oluşturmak ve internet üzerinden tüketicileri memnun edecek şekilde hizmet vermek kalıyor. 

E-ticaret eğitimi ile nasıl bir başlangıç yapmanız gerektiğini, uzun vadeli bir iş için hangi e-ticaret modelini benimsemeniz gerektiğini, e-ticaretin ürün seçiminden müşterilere ulaşımına kadar her adımda izlemeniz gereken yöntem ve prosedürleri öğrenebilir, karşınıza çıkabilecek aksaklıklarda hızlı çözümler bularak doğru bir yol haritası çizebilirsiniz. 

E-Ticaret Eğitiminden Kimler Faydalanabilir?

e-ticaret, eğitim, kurs, laptop

 • E-Ticaret sektöründe yer almak isteyen şirket ve şirket çalışanları,
 • Kendine yeni bir iş alanı oluşturmayı hedefleyen e-ticaret girişimcileri,
 • E-ticaretin işleyiş şekliyle ilgili her türlü bilgiyi öğrenmek ve bu alanda kariyer yapmak isteyen kişiler,
 • Şirketlerin satış ve pazarlama birimlerinde çalışanlar,
 • İş hayatına atılmamış yeni mezun ve öğrenciler,
 • Kendi e-ticaret sitelerini kurmak isteyenler,
 • Ofis ortamında, masa başı işlerde çalışmak istemeyenler,
 • Var olan ticaret şirketlerini e-ticaret platformuna doğru bir şekilde taşımak isteyenler,
 • Yeni nesil iş tanımlarından e-ticaret uzmanı olarak kendisine kariyer hedefleyenler,
 • Üst düzet şirket yöneticileri, 
 • Hobilerini ticarete dönüştürmek isteyenler.

Kısacası ev hanımlarından şirket yöneticilerine kadar e-ticaret platformunda yer almak isteyen herkes e-ticaret eğitiminden faydalanabilir. 

Etkili Bir E-Ticaret Kursu Neleri Kapsar?

e-ticaret kursu, eğitim, online eğitim, uzaktan eğitim

E-ticaret kursu almak önemli olduğu kadar fayda sağlayacağınız bir eğitim programı da önemlidir. Çok kapsamlı detayları olan e-ticarete tamamen hâkim olabilmek adına adım adım tüm detaylar hakkında bilgi sahibi olabilmeniz kısaca e-ticaret dilini iyi öğrenmeniz gerekir. E-ticareti birkaç saatlik bir eğitimle tam olarak kavrayabilmeniz çok da mümkün değildir. E-ticarette başarılı olabilmeniz için etkili ve ayrıntılı profesyonel bir e-ticaret kursu almanız da önemli bir ayrıntıdır. 

Bir e-ticaret eğitiminde, e-ticaret hakkında verilen temel bilgilerle e-ticaret kavramını tanıyorsunuz. Doğru ürün bulmak, başka firmaların ürünlerin satmak gibi yöneleceğiniz iş modelleri hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir. 

Bunun sonrasında e-ticaret sitenizi yönetebileceğiniz her zaman güvenli bir e-ticaret yazılımına sahip olmanız gerektiğini öğrenirsiniz.

Bir e-ticaret yazılımında ürününüzün stokta bulunma durumunu, e-ticaret sitenize kaydolan üyelerin kontrolünü, ürünün kargoya verilmesinden alıcıya ulaştırılmasına kadar geçen süreci ve pek çok şeyi takip etme imkânınız bulunmaktadır.

Ama bu takipleri etkin ve doğru bir şekilde yapabilmeniz için eğitim programınızda olması gereken konu başlıklarından birisi de budur. SEO kuralları arama motorlarında yer edinmeniz için bilmeniz gereken bir başka detaydır. Ürün fotoğraflarınızdan, şirket bilgilerinize kadar sitenizin SEO kurallarına göre düzenlenmesi etkili bir e-ticaret kursunun konu başlıkları arasında yer almalıdır. 

Müşteri davranış modelleri ve buna göre nasıl hareket etmeniz gerektiğini bilmek de iyi bir ürün seçimi kadar önem taşıyan bir diğer konudur. İnternetin hiçbir detayı atlamayan verilerini doğru analiz etmek ve ölçümlemek işinizin başarısı için önemlidir. Eğitim programınızın olmazla olmazlarından olduğunu söyleyebiliriz. 

Amacınız Amazon, Hepsiburada, N11 gibi büyük alışveriş sitelerinde online mağaza açmak ise ya da siz de dev bir e-ticaret sitesi olmayı hedefliyorsanız, bu sitelerin sistemleri hakkında bilgi sahibi olmanız da önemlidir. Bu sebeple etkili bir e-ticaret eğitiminde olması gereken konulardan biri de budur. 

e-ticaret, kurs, eğitim, sertifika

Tüm bunların yanı sıra bir e-ticaret web sitesi kurmak için güvenilir hosting ve domain şirketlerinden domain ve hosting nasıl alınır, site güvenliği nasıl sağlanır sorularının yanıtları etkili bir e-ticaret eğitiminde yer alır. E-ticaret sitenize üye olup alışveriş yapan müşterilerinize e-posta ya da SMS yoluyla ulaşarak belirli aralıklarla yapacağınız kampanyalarla ilgili stratejiler ve püf noktalar hakkında bilgi sahibi olmak, sitenizdeki müşteri davranışlarını adım adım takip etmek için yapılması gerekenleri öğrenmeniz de önemlidir. 

E-ticaret ile ilgili sınırsız bilgileri öğrenmek için E-ticaret eğitimine kaydolun ve dijital platforma siz de atılın!

Online Eğitim Modeliyle E-Ticaret Eğitimi 

e-ticaret kursu, eğitim, sertifika, online eğitim

E-ticareti iyi anlamak için kapsamlı bir eğitim almanın öneminden bahsettik. İşinizden ya da okulunuzdan geri kalmadan kaliteli ve doğru bir eğitim almak için yeniçağın eğitim modeli online eğitimden faydalanabilirsiniz. Örgün eğitimden bilgi ve öğrenme konusunda herhangi bir farkı bulunmayan online eğitim tam tersine size daha rahat ve verimli koşullar sunar. Teorik ve pratik bilgilerin anlatıldığı sırada bilgiler görsel ve işitsel öğelerle desteklenerek kolay ve eğlenceli bir şekilde bilgi öğrenmeniz sağlanır. 

Zaman ve mekân konusunda tereddüt etmeksizin E-Ticaret eğitimini akıllı telefon, tablet veya bilgisayar gibi teknoloji araçlarından faydalanarak alabilirsiniz. Alacağınız e-ticaret eğitimi ile web sitenizi kurabilir, e-ticaretle ilgili her türlü bilgi ve donanıma sahip olacağınız gibi sizlere verilen dijital ya da baskılı sertifikalarla ticari şirketlere e-ticaret konusunda danışmanlık yapabilir ya da iş ararken bir adım önde olabilirsiniz. 

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde içerik editörü olarak görev almaktadır. Kişisel gelişim ve eğitimlerle ilgili içerik hazırlıyor.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!