Close
Mobil Menu Bars

E-Ticaret Eğitimi ve E-Ticaret Sitesi Kurmak

09 Eylül 2019, 1334 defa okundu.
E-Ticaret Eğitimi ve E-Ticaret Sitesi Kurmak
e-ticaret, online satış, ticaret, internetten para kazanma, online pazarlama, online sertifika, online ders

E-ticaret eğitimi son yıllarda daha fazla önem kazandı. Alışkanlıklarımızı değiştiren internetin şüphesiz yeni trendlerinden olan e-ticaret, 1995 yılından itibaren kendini gösterdi. E-ticaret ile 7/24 ve istediğimiz yerden alışveriş yapabilmekteyiz. Üstelik yalnızca birkaç dakika içerisinde... Ülkemizde 2013 yılından itibaren büyüme gösteren e-ticaret, gelişimini hala sürdürmektedir. E-ticaretin tercih edilmesinde pek çok sebep vardır. E-ticaret eğitimi ile bu kolaylıkları ve avantajları öğrenip, kendi e-ticaret sitenizi kurmak için girişimlerde bulunabilirsiniz. 

E-Ticaret Sitesi Kurarken Nelere Dikkat Edilmeli?

E-ticaret eğitimi ile e-ticaret sitesi kurarken nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda detaylı bilgi edinmek mümkün. E-ticaret sitesi kurarken her şeyden önce sahip olunması gerekenlerden biri hosting diğeri domain. İkisi de birbirinden ayrı düşünülemez. Hosting ve domain için  yıllık olarak belirli ücretler ödersiniz. E-ticaret yapan herkes alan adına göre belli bir ücret öder.

E-ticaret sitesi kurmak için pek çok yazılım mevcuttur. Arayüzü sizin için en kullanışlı olan ile çalışmalarınıza başlayabilirsiniz. Domain alırken dikkat etmeniz gereken; ö, ç, ğ, ş, ü, ı gibi Türkçe karakterler kullanmamak ve markalaşmaya müsait, anlaşılabilir bir alan adı almanızdır. Ayrıca e-ticaret yapabilmek, vergiden sorumlu olabilmek için mutlaka bir firmanızın olması gerekir. Firmanız olmaması durumunda şahıs firması kurmanız gerekir. 

E-ticaret sitesi konusunda dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta, hedef kitlenizi ve ürün analizinizi doğru yapmalısınız. Muhtemel müşterilerinizin beklentileri neler, hangi pazarlarda var olmanız daha kazançlı, ürününüz kullanışlı mı, geniş kitlelere mi hitap ediyor yoksa niş bir ürün mü satıyorsunuz? Gibi pek çok sorunun cevabını önceden verdikten sonra e-ticarete atılmanız gerekir. Doğru ve akılcı bir planlama yapmadan e-ticarete başlamanız büyük kayıplara yol açabilir. Ancak, nitelikli bir e-ticaret eğitimi ile bu işi hem sıfırdan öğrenip hayata geçirebilir hem de yaptığınız işi büyütüp alanında daha başarılı biri olabilirsiniz. 

e-ticaret, online satış, ticaret, internetten para kazanma, online pazarlama

E-Ticaret Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

E-ticaret eğitimi alarak e-ticaretin avantajlarını öğrenmek ve yeni iş modelinize başlamak mümkün. E-ticaretin sağladığı avantajlardan başlıcaları; internetin erişiminin olduğu her yerden satış yapabilirsiniz. Mesai saatleri, resmi tatil günleri sizin için sorun değildir. Çünkü internet zaten bunun için vardır. Haftanın her günü her saati alışveriş yapılabilir. Bu da demek oluyor ki uyurken bile para kazanırsınız :)

Gerçekte bir mağaza açmaktan çok daha düşük maliyetle kendi e-ticaret sitenizi kurabilirsiniz. Ürününüzle ilgili bir web sitesine reklam vererek hedef kitlenizi sitenize çekebilirsiniz. Örneğin bebek ürünleri satan bir e-ticaret sitesine sahipseniz, bebek bakım bloglarına vereceğiniz reklamlar aracılığıyla bebek sahibi olan anne adaylarını sitenize kolaylıkla çekebilirsiniz. Üstelik dilediğiniz kadar ürünü sitenize ekleyip satış yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra pek çok online satış yapan e-ticaret sitesi ile entegre olarak, ürünlerinizi oradan da pazarlayabilirsiniz. Online e-ticaret eğitimi ile bu alandaki avantajları daha detaylı öğrenebilirsiniz. 

e-ticaret, online satış, ticaret, internetten para kazanma, online pazarlama

E-Ticaret Eğitimi Alabilir miyim?

E-ticaret eğitimi bu alanda profesyonelleşmek ya da e-ticareti sıfırdan öğrenmek isteyen herkes için uygundur. İstanbul İşletme Enstitüsü bu alanda nitelikli online eğitimler vermektedir. Siz de kendi işinin sahibi olmak ve dijital çağdan geri kalmak istemeyenlerdenseniz, e-ticaret eğitimi alabilir, sertifika kazanabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde içerik editörü olarak görev almaktadır. Kişisel gelişimle ilgili blog içerikleri ve tanıtım yazıları yazıyor.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!