E-Sertifikanın İşveren Açısından Faydası

Mesleki eğitim sertifikaları, hem çalışan hem de çalıştıran için önemlidir. Sertifika programları ile edinilen bilgiler, iş yaşamında pratiğe dökülür ve şirket için çok daha faydalı görevler yapılır.

Sertifika eğitimi, sonucunda katılımcılar tüm eğitimleri takip edip, yapılan sınavdan da başarılı olduğunda sertifika almaya hak kazanır. Bu sertifika da eğitime katılanın adı, eğitim aldığı program ve eğitimi veren kurum belirtilir. İşe alım süreçlerinde işveren ya da insan kaynakları uzmanı, bu sertifikaları da mutlaka değerlendirir. Hatta, görev verilecek alanda sertifika eğitimi olanlar genellikle tercih edilir. Bu nedenle de sertifika eğitimi almak gerçekten de önemlidir.

Alınan sertifikalar CV'lerde belirtiler. Başvuru dosyalarına fotokopileri konulur. Ancak, günümüzde art niyetli bir çok insan olduğu gerçeğini unutmayan insan kaynakları uzmanları ve işverenler bu sertifikaları sorgulamak, doğrulatmak isteyebilir. İşte bu durumda e-sertifika, işe alma sürecinde karar vericinin kafasındaki tüm soru işaretlerini giderecektir. e-sertifika kod numarasını web sitesinde Sertifika Sorgulama bölümüne girerek, işe almak istediği personelin sertifikalarını kontrol edebilir.

Eklenme Tarihi: 13 Aralık 2014


  • e-sertifika ,
  • esertifika eğitimi ,
  • Sertifika Eğitim Programları ,
  • sertifika eğitimi
Blog Yazarı

Özgeçmiş