Close
Mobil Menu Bars

E-Sertifikanın Hayatımıza Katkısı

28 Haziran 2019, 2873 defa okundu.
E-Sertifikanın Hayatımıza Katkısı
e-sertifika, sertifika, online eğitimler, yönetim, inovasyon, kişisel gelişim, canlı dersler,

E-sertifika teknolojideki gelişmelerin bilgiye erişimi kolaylaştırması sonucu hayatımıza giren bir kelime. Daha önceden sertifika kazanılması için bir programın bulunması, ona uygun olarak kişinin planlarını ayarlaması, ulaşım, konaklama ve maddiyat gibi sorunların çözülmesi gerekmekte idi. Bu süreçlerde zaman kaybı da oldukça fazlaydı. 

E-Sertifikanın Önemi 

Ülkemizdeki işsizlik oranı gün geçtikçe artmakta. Bu oran TÜİK verilerine göre %11’dir. Bu durum bir iş ilanına beklenenden çok daha fazla kişinin başvurmasına sebep olmaktadır. Akıllara açık kontenjana hangi kriterlere bakılarak hangi başvurunun kabul edileceği sorusu geliyor.  İşte bu noktada e-sertifika önemi de artıyor. Artık sadece üniversitede teorik eğitim görmüş iş deneyimi olmayan veya kendini geliştirmeyen kişileri seçmek yerine kendisini hem mesleki hem de kişisel yetenekler konusunda ilerleten ve bunları yapabilmek için sertifika programlarına katılan kişiler tercih ediliyor. 

Mesleki hayat dışında da e-sertifikanın faydaları bulunmakta. Bireyler katıldıkları bir eğitim ile yeni bir ilgi alanını keşfedebilir veya ilgi alanlarında kendilerini daha da geliştirebilir. Örneğin, hobisi fotoğraf çekmek olan birisi katıldığı fotoğrafçılık eğitimi ile kendini bu konuda ilerletebilir ve bunu profesyonel bir şekilde yapmaya başlayabilir.     

E-Sertifikanın Tercih Edilme Sebepleri 

Birçok kişinin yoğun iş temposundan dolayı zamanını yetiştirememe vakit yaratamama gibi sorunlardan yakındığını duymaktayız. Bir sertifika programına katılabilmek bu kişiler için oldukça zorlaşmaktadır. E-sertifika programları ile kişi ne zaman vakit bulursa nerede isterse kendine uygun eğitim seçebilir. 

Klasik sertifika kurslarında farklı kriterler olabilir. Bir eğitime katılabilmek için başka bir eğitime katılmış olmanız veya yaşınızın belirli aralıklarda olması gerekebilir. Ama online eğitim ve e-sertifika programlarında yaşınız kaç olursa olsun veya mesleğiniz ne olursa olsun istediğiniz bir eğitimi alabilirsiniz. Canlı dersler sayesinde aklınıza takılan bir soruyu o anda eğitmene veya sizinle birlikte ders alan kişilere sorabilirsiniz. Uzaktan eğitimler sayesinde ulaşım, konaklama veya program ücreti gibi maddi sorunları düşünmek zorunda kalmazsınız. Çünkü tüm eğitimler ücretsiz.

E-Sertifika Sahibi Olmak

E-sertifika ile uzaktan eğitim sayesinde nerede ve ne zaman isterseniz sertifika sahibi olabilirsiniz. Sadece şu adımları takip etmeniz gerekir:

 • İnternet sitesinden programa kayıt olunması
 • Canlı derslere katılım
 • Ödevlerin yapılması ve sınavlara katılım

Eğer başarılıysanız sertifikanız hazır. Sertifikanızı baskı şeklinde veya sorgulamak için numara şeklinde alabilirsiniz. Ücretsiz sertifika programları 2019 yılı için İstanbul İşletme Enstitüsü birbirinden farklı ücretsiz online eğitimler vermekte. Canlı derslere katılabilir, ders tekrarlarını izleyebilir, ödevler ile konuyu pekiştirebilir ve kendinizi seçtiğiniz alanlarda geliştirebilirsiniz. İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından verilen aşağıdaki eğitimlerin her birinin kendi içinde farklı eğitimleri de mevcut.

 • Kişisel Gelişim
 • Satış ve Pazarlama
 • İletişim
 • İş Hayatı
 • Finans-Muhasebe
 • Yabancı Dil
 • İşletme
 • İnsan Kaynakları
 • Yazılım-Bilişim

Örneğin, iş hayatı eğitimleri içinden seçeceğiniz iş hayatında yazışma teknikleri eğitimi veya yaratıcı düşünme teknikleri ve inovasyon sertifika eğitimleri size büyük fayda sağlar. İş hayatınızda asla peşinizi bırakmayacak olan kariyer hedefleri için kişisel gelişimin önemi büyüktür. E-sertifika programları içinde yer alan stratejik yönetim eğitimi veya zaman yönetimi eğitimi de oldukça önemli eğitimler. 

Eğer siz de bir adım önde olmak farkınızı ortaya koymak istiyorsanız hemen İstanbul İşletme Enstitüsü eğitimlerinden birine katılın ve e-sertifika sahibi olun. 

Yazar: Deniz Buse Özyurt
 

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!