Published on: 19 Kasım 2014 Konuk Yazar 0 Yorum

Hayatımıza internetin girmesiyle bilgi çağına geçtik. Aradığımız her bilgiye ulaşabilir ve istediğimiz her şeyi öğrenebilir olduk. Ama bu kadar fazla bilginin bir arada olması bilgilerin güvenilir olup olmadığı konusunda soru işaretleri oluşturdu. Bizim bilgiye bu kadar kolay ve rahat ulaşmamız çok güzelken içine düştüğümüz bilgi denizinde doğruyu bulmak çok zor bir iş haline geldi.

E-sertifika programları ve iş hayatı

Hal böyleyken her konuda olduğu gibi iş hayatında daha iyi olmak için kendimizi geliştirmek istediğimizde de klasik yöntemler yerine internet üzerinden rahatlıkla ulaşabileceğimiz e-sertifika programlarına yönelmeye başladık. Bu programların klasik yöntemlere göre birçok avantajı vardı. Bunlardan en önemlisi e-sertifika programlarında uymamız gereken bir program olmamasıdır. Bize en uygun programı kendimiz belirler, yüklenmiş ders videolarını izleyerek istediğimiz konuyu istediğimiz kadar tekrar edebiliriz. Programın bitme süresi tamamen bize bağlıdır. Çok zaman ayırırsak daha kısa zaman da az zaman ayırırsak daha uzun zaman sürede programı bitirebiliriz. İnternet üzerinden iletişim sağlandığı için kurum giderleri kurslara göre bir miktar daha az olduğundan fiyatları da kurslara göre daha uygundur.

Tüm bu avantajlarına rağmen internetteki bilgi kirliliği ve kötü amaçlı kullanıcılar yüzünden e-sertifika programları veren kurumu seçme konusunda insanlar bir adım geri durmaktadır. Bu sektörde ki tek kurum biz olmadığımız için ve bazı köyü niyetli kişilerce bu durum suiistimal edilmeye açık olduğu için hataya düşmemek adına çok iyi araştırma yaparak karar vermek gerekmektedir. Programa kayıt olmadan önce aklınızda ki her türlü soruyu sorup emin olduktan sonra kararınızı vermelisiniz. Biz bu konuda size destek olmak için her zaman yanınızdayız.

  • ders videoları ,
  • e-sertifika programları ,
  • online kurslar ,
  • sertifikalar
Blog Yazarı