Close
Mobil Menu Bars

E- sertifika programları nedir ?

19 Kasım 2014, 1012 defa okundu.
E- sertifika programları nedir ?
E- sertifika programları nedir ?

Hayatımıza internetin girmesiyle bilgi çağına geçtik. Aradığımız her bilgiye ulaşabilir ve istediğimiz her şeyi öğrenebilir olduk. Ama bu kadar fazla bilginin bir arada olması bilgilerin güvenilir olup olmadığı konusunda soru işaretleri oluşturdu. Bizim bilgiye bu kadar kolay ve rahat ulaşmamız çok güzelken içine düştüğümüz bilgi denizinde doğruyu bulmak çok zor bir iş haline geldi.

E-sertifika programları ve iş hayatı

Hal böyleyken her konuda olduğu gibi iş hayatında daha iyi olmak için kendimizi geliştirmek istediğimizde de klasik yöntemler yerine internet üzerinden rahatlıkla ulaşabileceğimiz e-sertifika programlarına yönelmeye başladık. Bu programların klasik yöntemlere göre birçok avantajı vardı. Bunlardan en önemlisi e-sertifika programlarında uymamız gereken bir program olmamasıdır. Bize en uygun programı kendimiz belirler, yüklenmiş ders videolarını izleyerek istediğimiz konuyu istediğimiz kadar tekrar edebiliriz. Programın bitme süresi tamamen bize bağlıdır. Çok zaman ayırırsak daha kısa zaman da az zaman ayırırsak daha uzun zaman sürede programı bitirebiliriz. İnternet üzerinden iletişim sağlandığı için kurum giderleri kurslara göre bir miktar daha az olduğundan fiyatları da kurslara göre daha uygundur.

Tüm bu avantajlarına rağmen internetteki bilgi kirliliği ve kötü amaçlı kullanıcılar yüzünden e-sertifika programları veren kurumu seçme konusunda insanlar bir adım geri durmaktadır. Bu sektörde ki tek kurum biz olmadığımız için ve bazı köyü niyetli kişilerce bu durum suiistimal edilmeye açık olduğu için hataya düşmemek adına çok iyi araştırma yaparak karar vermek gerekmektedir. Programa kayıt olmadan önce aklınızda ki her türlü soruyu sorup emin olduktan sonra kararınızı vermelisiniz. Biz bu konuda size destek olmak için her zaman yanınızdayız.

İnsanlar kariyer geliştirmek için birçok kursa katılmak zorundadırlar. Özellikle özel sektör çalışanları bu kurslara ve sertifikalara daha fazla ihtiyaç duyuyorlar. Belli bir uzmanlık alanının geliştirilebilmesi ve çalışan insan kalitesinin yükseltilebilmesi için yalnızca üniversite diploması yeterli olmuyor.

Muhasebe, finans, üretim geliştirme, şirket yönetimi gibi konularda e sertifika programları insanlara aradıkları kariyer fırsatlarını sunuyor. Her insan bu kurslardan dilediği kadar yararlanabilir ve kurs sonunda yapılan sınavda başarılı olan insanlar sertifika almaya hak kazanabilir. E sertifika programları birçok alanda insanların sertifika almasına olanak sağlayan bir sistemdir. Evden ya da iş yerinden alınmak istenilen kursa kayıt yaptırılarak bir süre bu kurslara da katılım sağlayarak istenilen sertifikaya sahip olunabilir.

Hangi E-Sertifika Programları Var?

E-sertifika programları arasında insan kaynakları, muhasebe, halkla ilişkiler, yabancı dil programları, kalite yönetimi, şirket yönetimi, aile danışmanlığı, işaret dili gibi alanların tamamında sertifika alabilirsiniz. Ancak öncesinde belirli bir süre boyunca kurs görmeniz ve derslere katılmanız gerekiyor. 

E-Sertifika Programında Sınav Sistemi

Sertifikalar sınavsız bir şekilde verilmiyor. Kalitenin düşmemesi açısından her program sonunda verilen dersler ışığında mutlaka sınav yapılıyor. Sınavlarda başarı gösteren ve barajı gösteren insanlar sertifikalarını almaya hak kazanıyorlar. Sertifika sınavları da dersler gibi online sistem üzerinden yapılıyor. Dersin hocasının inisiyatifine bağlı olarak sorulan soruları cevaplayarak sınavı tamamlıyorsunuz. Sertifika alma baraj puanını geçen kurs katılımcıları kısa sürede sertifikalarını alabilirler.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!