Published on: 10 Aralık 2014 Konuk Yazar 1 Yorum
Okuma Sayısı : 1573

Sertifika Eğitim Programları, örgün eğitim ile fiziki olarak bir derslik ya da amfide, uzaktan eğitim ile televizyon, internet ile katılımcının dilediği yerde verilmektedir.

E-Sertifika nasıl alınır?

Online sertifika eğitimi programları ile eğitim almak isteyen çalışan ve işverenler, bilgisayarları ile web sitesi üzerinden eğitimleri için kayıt, ders, sınav gibi tüm işlemleri gerçekleştirirler. Yapılan sınav sonucunda başarılı olan katılımcılar eğitim gördükleri konuyla ilgili  olarak sertifika almaya hak kazanır. Online Sertifika Programları ücretsiz olarak verilen bir hizmettir. Para ödenmediği için bütçeye olumsuz bir etkisi yoktur. Bu nedenle de insanlar gerçekten da iş hayatına önemli katkılar sağlayan içeriklere sahip tüm alanlarda eğitim alıp, sertifika sahibi olmak isterler.

E-sertifika,  Eğitim dönemi sonunda hak edilen sertifika için kullanıcıya verilen bir kod numarasıdır. Bu kod ile, kullanıcı web sitesinden sertifika sorgulaması yapabilir ve kendisine ait olan kodu girerek sertifikalarını görüntüleyebilir. E-sertifika kod numaraları, iş başvurularında CV’ye eklenir. Böylece işe alıma karar veren İnsan Kaynakları Uzmanı ya da işveren, bu kod numarası ile sertifikaları görüp, alınan eğitimleri kontrol edebilir.

E-sertifika programlarında, kendiniz için en uygun çalışma programını belirleyebilir ve istediğiniz zaman hazır videolardan, istediğiniz konuyu tekrarlama fırsatına sahip olabilirsiniz. Programın bitiş zamanı da işin hızına göre değişir. Başka bir deyişle, kursun başlangıç ve bitiş tarihi düzenli bir sertifika programında planlanabilir. Bununla birlikte, e-sertifika programlarında, programı er ya da geç kendi işletim sisteminizden tamamen tamamlayabilirsiniz. Buna da ek olarak, e-sertifika programları diğer programlara göre daha ucuzdur. Özellikle  İnternetteki bilgi kirliliği nedeniyle e-Sertifika Programı tercih edecek adayların çok dikkatli ve titiz davranmaları gerekmektedir.

E-Sertifika Avantajları Nelerdir?

Sertifika programları pratik eğitim sağladığı için, stajyer daha kısa sürede ve de daha uzun bir süre, ayrıca kalıcı olarak sağlanan bilgileri öğrenir. Çalışma fırsatı ve staj olanakları, seçim nedenlerinden biri olarak kabul edilir. Özellikle, yeni mezunlar, staj programları aracılığıyla deneyim kazanarak ve ortamlar yaratarak iş bulma şanslarını arttırır. Adaylar kendi çıkarlarına göre herhangi bir sertifika programına katılabilir. Yeterlilik  belgesine genellikle programın başlaması için ihtiyaç yoktur ve aranmaz.

Sertifika Programına Başvurmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Ücretsiz Sertifika programına katılmadan önce adayların iyi bir araştırma yapmaları önerilir. Adaylar, başvuracakları sertifika programı ile ilgili, başta sektörde geçerlilik süresi olmak üzere bunun gibi hayati önem teşkil eden birçok konuyu en detaylı şekilde araştırıp, bu araştırma sürecinin ardından titizlik ile başvurularını yapmaları gerekmektedir.

  • Online sertifika eğitimi programları ,
  • örgün eğitim ,
  • Sertifika Eğitim Programları ,
  • uzaktan eğitim ,
  • blog
Yorumlar(1)
Yorumlar
5,0
Ortalama Değerlendirme
%100
%0
%0
%0
%0
Değerlendirmeler
G. P.
13.Aralık.2019

e-sertifika büyük kolaylık

Yazar
    Blog Yazarı
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Devamı