AnasayfaBlogE-Sertifika Eğitimleri İle Kariyerinizi Yönlendirin
E-Sertifika

E-Sertifika Eğitimleri İle Kariyerinizi Yönlendirin

27 Ağustos 2019
E-Sertifika Eğitimleri İle Kariyerinizi Yönlendirin

Günümüzde teknoloji geliştiği oranda iş dünyasında da yeni meslek grupları ortaya çıkmaya başladı. Bu meslek gruplarında var olabilmek için gerekli eğitimlere ulaşmaya ihtiyacınız var. Bilgiye ulaşmak kolay gibi gözükse de asıl olan hedefiniz kaliteli ve doğru bilgiye ulaşmak.

E-Sertifika İle Bilgiye Ulaşın

İş hayatındaki zaman darlığı ve bir de işin stresi arasında, ihtiyacımız olana ulaşamayabilirsiniz. Bu ulaşma çabası hem maddi hem de manevi olarak zamanla sizi yıpratabilir. İş hayatınızda hedef koyduğunuz yerlere gelebilmek için ise çağı yakalamak ve o bilgiye ulaşmak zorundasınız. Bunun kolay ve güvenilir yolu var mı?  Evet var. Tabi ki e-sertifika ile.

Uzaktan eğitim, kısaca e-sertifika ve benzeri eğitim çeşitleri bu süreçte iş yaşamımızı ileri taşımak önceki bilgi ve tecrübelerimize destek amaçlı hayatımızdaki yerini almaya başladı. Çalışma hayatınız boyunca devamlı gelişmeye günü yakalamaya kısaca bilgilerinizi güncel tutmaya ihtiyacınız var. Her bilgi her sertifika özellikle iş arayışındaysanız sizin için bir artı değerdir. 

E-sertifikalar ne işimize yarar?

Özgeçmişinizde bulunan e-sertifikalar iş arayışınızda diğerleri ile aranızdaki farkı yaratır ve her bir sertifika bu yarışta sizin önde olmanızı sağlar. Hele bir de çalışan bireyseniz ve aldığınız e-sertifika eğitimlerini yaptığınız işle harmanlarsanız iş hayatınızda başarı ve takdir size çok yakın demektir.

Nereden Ve Nasıl Başlamalıyız? 

E-sertifika programları yani web tabanlı eğitim programları günümüz teknolojisinin bize armağan ettiği web tabanlı nimetlerden bir tanesidir. 

E-sertifika programları nedir?

İhtiyacınız olan eğitimlere interneti olan herhangi bir yerden cep telefonu, tablet ve bilgisayar gibi cihazlarınızdan ulaşmanın en kısa yoludur. Bu tip e-sertifika platformların web tabanlı kullanıcı dostu bir ara yüzü vardır. Günümüzün gereksinimini karşılayacak eğitim içeriğine ve bunu aktarabilmek için video, slayt, canlı yayın gibi çeşitli donanımlara sahiptir. 

İçlerinde işin uzmanı eğitimciler ve web sayfasının kullanımında size her zaman desteğe hazır uzmanları barındırır. Bu web tabanlı eğitim kurumları bazıları ücretlidir. Ücretler dersin içeriğine göre yüksek veya düşük olabilir ve ancak ödeme yaptıktan sonra bu e-sertifika eğitimlerine kayıt yaptırabilirsiniz. Bu platformların bazıları ise ücretsizdir. Hızlı bir şekilde üye olup çok beklemeden haftalık olarak seçtiğiniz eğitime kolayca birkaç tıklama ile kayıt yaptırabilirsiniz. 

Ücretsiz e-sertifika programları alacağımız bir kurum var mı?

E-sertifika sahibi olmak için, İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından sunulan ücretsiz sertifika programları sayesinde hedeflediğiniz noktaya kısa sürede ulaşabilirsiniz. İstanbul İşletme Enstitüsü ücretsiz online eğitimler veren siteler arasında en önemli konumda yer almaktadır.

İstediğiniz Zaman Dersi Tekrar Edin

İstanbul İşletme Enstitüsü dersleri hem canlı hem de önceden kaydedilmiş videolar ile eğitim vermektedir. İstediğiniz zaman istediğiniz yerde tekrar tekrar izleyebilirsiniz. Bu dersleri günü gününe takip edip eğitimcilerle interaktif bir eğitim süreci yaşayabilirsiniz. Canlı e-sertifika eğitimleri çalışanların rahatlıkla takip edebilmesi için çoğunlukla mesai saatleri sonrasında yapılır. Dersi kaçırsanız da dersin bulunduğu sayfada kayıtlı videosuna kolayca ulaşıp, açıp izleyebilir eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. 

Sizler için eğitimleri pratiğe dökmek adına ödevlerde verilir. Bu ödevler eğitimciler tarafından incelenip artıları ve eksileri sizler için yorumlanır. Bir de sınava hazırlanmak adına detaylı ve anlaşılır eğitim slaytları ile deneme sınavları da aldığınız eğitimin sayfa içeriğinde bulabilirsiniz. Kendinizi bu sınavlar ile test edip hafta sonu da aldığınız eğitimin e-sertifika sınavına girebilirsiniz. 

Başarılı olduğunuz taktirde sertifikanızı alabilir özgeçmişinize ekleyebilirsiniz. Başarı puanını etkileyen faktörler ve geçiş notu, bu web tabanlı eğitim platformları arasında farklılık gösterebilir. Kimisinde verilen ödevler sayfa içerisindeki aktivitelere katılım gibi detaylarda puanınızı olumlu etkiler. İhtiyacınız olan e-sertifika eğitimini bu kriterler ışığında inceleyip, eğitimi alacağınız web tabanlı eğitim kurumuna karar verebilirsiniz.

e sertifika uzaktan eğitim online eğitimler sertifika eğitim e sertifika programları
Konuk Yazar
Konuk Yazar
Blog Yazarı

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.