Published on: 29 Kasım 2014 Konuk Yazar 0 Yorum

Hayatımızda ki her şey gerçek hayattan sanal ortama taşınmış durumda. Eskiden günlük hayatta yaptığımız şeyleri internet sayesinde bilgisayar üzerinden yapabilir hale geldik.  Arkadaşlarla görüşmek, bir mekanda yer ayırtmak, toplantılara katılmak ve aklınıza gelebilecek her şeyi yapabiliyoruz. Tüm bunları yaparken bizim için hayatımızda büyük öneme sahip olan eğitimin bu gelişmelerden uzak kalması düşünülemezdi. O da e-eğitim ya da diğer adıyla uzaktan eğitim olarak güncelledi kendini.

E-eğitim nedir?

Artık bir mekana ya da bir başkasına bağlı kalmadan da hangi konuda eğitim almak istiyorsak o konu hakkında eğitim alabileceğimiz aktif bir sistem var.  Kurslara gitmek için verdiğimiz paralar, kursa gidip gelirken yaptığımız yol masrafı, yemek, çay, kırtasiye masrafları gibi giderleri artık ödemek zorunda değiliz. Ya da yarın kursa giderken ne giyeceğim saçımı nasıl yapacağım gibi gereksiz konulara vakit harcamak zorunda da değiliz. Sınıf ortamında ki gereksiz konuşmalara ya da arkadaş ortamlarında ki gruplaşmalara, kötü şakalara, alaycı bakışlara maruz kalmak zorunda da değiliz.

Yapmamız gereken tek şey yapmak istediğimiz şeye yoğunlaşmak. Konsantrasyonumuzu bozacak tüm etmenlerden uzak, günün hangi saatinde çalışmak istiyorsak çalışabileceğimiz, ister günlük yarım saat ister se saatlerce çalışma özgürlüğümüz olan e-eğitim sayesinde sadece hedefimize yürüyebiliyoruz. Artık nerede olduğumuzun bir önemi kalmadı. İster açık ister kapalı ya da isterseniz dünyanın bir ucunda olun fark etmez. Sizin ihtiyacınız olan şeyler bir amaç ve bu amaç doğrultusunda yürümek için duyacağınız arzu ve tabi ki internet ve bilgisayar. Tüm bunlar olduktan sonra istediklerinizi yapacağınızdan emin olabilirsiniz.

  • e-eğitim ,
  • e-eğitim faydaları ,
  • e-eğitim yararları ,
  • eegitim ,
  • blog
Blog Yazarı