Close
Mobil Menu Bars

E-eğitim

29 Kasım 2014, 1521 defa okundu.
E-eğitim
E-eğitim

Hayatımızda ki her şey gerçek hayattan sanal ortama taşınmış durumda. Eskiden günlük hayatta yaptığımız şeyleri internet sayesinde bilgisayar üzerinden yapabilir hale geldik.  Arkadaşlarla görüşmek, bir mekanda yer ayırtmak, toplantılara katılmak ve aklınıza gelebilecek her şeyi yapabiliyoruz. Tüm bunları yaparken bizim için hayatımızda büyük öneme sahip olan eğitimin bu gelişmelerden uzak kalması düşünülemezdi. O da e-eğitim ya da diğer adıyla uzaktan eğitim olarak güncelledi kendini.

E-eğitim nedir?

Artık bir mekana ya da bir başkasına bağlı kalmadan da hangi konuda eğitim almak istiyorsak o konu hakkında eğitim alabileceğimiz aktif bir sistem var.  Kurslara gitmek için verdiğimiz paralar, kursa gidip gelirken yaptığımız yol masrafı, yemek, çay, kırtasiye masrafları gibi giderleri artık ödemek zorunda değiliz. Ya da yarın kursa giderken ne giyeceğim saçımı nasıl yapacağım gibi gereksiz konulara vakit harcamak zorunda da değiliz. Sınıf ortamında ki gereksiz konuşmalara ya da arkadaş ortamlarında ki gruplaşmalara, kötü şakalara, alaycı bakışlara maruz kalmak zorunda da değiliz.

Yapmamız gereken tek şey yapmak istediğimiz şeye yoğunlaşmak. Konsantrasyonumuzu bozacak tüm etmenlerden uzak, günün hangi saatinde çalışmak istiyorsak çalışabileceğimiz, ister günlük yarım saat ister se saatlerce çalışma özgürlüğümüz olan e-eğitim sayesinde sadece hedefimize yürüyebiliyoruz. Artık nerede olduğumuzun bir önemi kalmadı. İster açık ister kapalı ya da isterseniz dünyanın bir ucunda olun fark etmez. Sizin ihtiyacınız olan şeyler bir amaç ve bu amaç doğrultusunda yürümek için duyacağınız arzu ve tabi ki internet ve bilgisayar. Tüm bunlar olduktan sonra istediklerinizi yapacağınızdan emin olabilirsiniz.

Online Eğitim her türlü insanların faydalanabileceği son derece aktif olan bir sistemdir. İnternet bağlantısı ve akıllı cihazlara sahip olan insanlar kurslara yüksek fiyatlar ödemeden diledikleri yerden kişisel gelişim sertifikaları alma şansını yakalayabiliyorlar. E eğitimin en büyük yararı da insanların normal kurs ortamlarında bulmakta zorlanacakları eğitimleri ev ortamında alma şanslarının bulunmasıdır. Özellikle özel sektörün yorucu iş hayatına katlanmak zorunda olan insanların kendilerini yeteri kadar geliştirememesi karşısında e eğitim bulunmaz fırsatlar sunabiliyor. Kaliteli ve hızlı bir eğitim sonucunda dilediğiniz kariyer sertifikasını almaya hak kazanıyorsunuz.

E-Eğitim Neden Önemli?

İnsanların kendilerini geliştirmeleri açısından sertifikalara sahip olabilmeleri son derece önemlidir. Yüksek standartlara sahip olan insanlar birçok kariyer kurslarına katılmış ve bu kurslardan sertifika almış olan insanlardır. İş bulmada ve kariyer geliştirmede sizin en büyük yardımcılarınız olacak olan sertifikaları edinmek için iş çıkışlarında kurslara giderek saatlerinizi harcamanıza gerek bulunmuyor. Bunun yerine çok daha rahat bir şekilde dersleri dinleyebileceğiniz bir ortam yaratabilir ve çok hızlı bir şekilde kariyerinizi geliştirebilirsiniz.

E-Eğitime Kimler Katılabilir?

E-eğitime katılmak isteyen herkes bu ücretsiz sertifika programlarına katılabilir.. Özellikle iş hayatında ve şirket ortamında bulunan insanlar için özellikle kariyer kursları öneriliyor. Evinizde internet bağlantınızın olması ve bilgisayar ya da tablet gibi bir cihaza sahip olmanız tüm kursları almanız için yeterli olacaktır. Üniversite öğrencilerinden tüm kariyer hedefi olan insanlara kadar herkes  e eğitim olanaklarından yararlanabilir.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!