Close
Mobil Menu Bars

Diksiyon Eğitimi Fark Yaratır

12 Kasım 2019, 3017 defa okundu.
Diksiyon Eğitimi Fark Yaratır
diksiyon eğitimi, etkili konuşma, ikna, online eğitim, enstitü, sertifika, online diksiyon eğitimi

İletişimde dış görünüş ve imajımız bizimle ilgili ilk izlenimleri verir. Etkili bir imaj, insanları etkilemede önemli bir yere sahiptir. Dış görünüşümüzün yanı sıra, insanları en çok etkileyen unsur güzel ve etkili bir konuşmadır.

Güzel ve etkili konuşabilmek, hayatımızda büyük değişimlere yol açar. Bunlardan ilki elbette kendimizi daha iyi ifade edebilmedir. Sosyal ilişkilerimizin daha iyi gelişmesine ve insanlar ile daha kolay anlaşabilmemize etki eder. Güzel ve etkili konuşmanın hayatımıza bir diğer etkisi şüphesiz profesyonel hayatta kendini gösterir. Daha sağlıklı iş ilişkileri geliştirmede diksiyon son derece önemlidir. 

diksiyon eğitimi, etkili konuşma, ikna, online eğitim, enstitü, sertifika, online diksiyon eğitimi

Etkili konuşabilmek için gereken, iyi bir diksiyon eğitimi almaktır. Etkili ve güzel konuşmayla ilgili kendini geliştirmek isteyen ancak zaman bulamayan kişiler için online eğitim programlarından yararlanmak faydalı olacaktır.

Diksiyon Eğitimi Neden Önemlidir? 

Konuşma insanların kendilerini diğer insanlara tanıtma ve iletişim kurma yöntemidir. Etkili konuşma konusunda iyi bir diksiyon eğitimi alan bireyler diğer insanlardan bir adım daha öne geçecektir. Bunun en önemli nedeni ise kendilerini en iyi ve etkili bir biçimde tanıtma imkanı buldukları için çevresindeki insanları da konuşma tarzlarıyla rahat ve hızlı bir şekilde etkileyeceklerdir.

Diksiyon Eğitiminin Amacı Hakkında Genel Bilgi

Diksiyon eğitiminin verilme nedeni kişilerin ses tonlarını ayarlamalarını sağlamak ve konuşma tekniklerini en ince ayrıntısına kadar öğreterek mükemmel bir iletişim kurulmasını sağlamaktır. 

Diksiyon Eğitimi kursuna katılan kişiler seslerini nasıl kullanabileceklerini öğrenirler. Bununla birlikte; nefesin doğru biçimde kullanımı ve kelime telaffuzlarına kadar başarılı bir diksiyon için gerekli olan tüm detaylar aktarılmaktadır.

Diksiyon eğitimi canlı ders şeklinde sunulmaktadır. Eğitim günleri içerisinde belirlenen saat dilimlerinde eğitmen, görüntülü bir şekilde derse başlar. Canlı ders esnasında anlamadığınız yerleri chatten sorabilir, derse katkı sağlayabilirsiniz. 

“Canlı dersleri kaçırdım” ya da “bu dersi anlayamadım” diye üzülmeyin. Canlı dersler eğitim sürecinizde kaydolur ve yeniden izlemek isterseniz ders sayfanızdan erişim sağlayabilirsiniz. 

Diksiyon Eğitimi Sertifikası Nedir?

Diksiyon eğitimi almak isteyen kişiler, Enstitü üzerinden istedikleri eğitimi kolayca alabilmektedirler. Diksiyon eğitimi online bir eğitim olduğu için katılımcılar konforlarını bozmadan etkili bir zaman yönetimi ile diksiyon eğitimini alabilmektedir. Diksiyon eğitimi aynı zamanda ücretsiz olduğu için bütçe dostu bir eğitim olarak da öne çıkmaktadır.

Diksiyon eğitimi 7 gün süren online bir eğitimdir. Eğitim sonunda katılımcılar online bir sınava girecektir. Ve sınav sonunda 70 puan ve üzerinde not alan katılımcılar özel ve resmi kurumlarda geçerli sertifika almaya hak kazanırlar. Sertifikalı diksiyon eğitimi, Kişisel Gelişim ve Diksiyon Uzmanı Gonca Erkmen tarafından verilecektir.

Diksiyon Eğitimi için Gerekli Olan Malzemeler

Diksiyon eğitiminden faydalanabilmeniz için ihtiyacınız olan tek şey internet bağlantısı olan bir akıllı cihazdır. Bu akıllı cihaz; tablet, telefon, bilgisayar olabilir. 

diksiyon eğitimi, etkili konuşma, ikna, online eğitim, enstitü, sertifika, online diksiyon eğitimi

Diksiyon Eğitimine Katılanların Öğrenecekleri Hakkında Genel Bilgi

Diksiyon eğitimine yalnızca iletişim eğitimi olarak değil de kişileri etkileme ve ikna eğitimi olarak da bakmak gerekmektedir. Çünkü derslere düzenli katılım sağlayıp derslerden en iyi şekilde faydalandığınızda gözle görülür biz ilerleme kaydedeceksiniz. 

Diksiyon eğitimine katılmanız, kendinize yapabileceğiniz en iyi yatırımlardan biridir. Bu eğitim ile gerek sosyal çevreniz gerekse iş çevrenizden insanları kaliteli üslubunuz ile etkileyebileceksiniz.

Diksiyon eğitimi programı içerisindeki öne çıkan noktalar şu şekilde: 

  • Ses tonunu kullanma şekilleri
  • Kelime telaffuzları
  • Etkileme teknikleri
  • Vurgulamalar
  • İletişim teknikleri

Diksiyon eğitiminde katılımcılara başarılı bir diksiyon için gerekli olan tüm bilgiler ve teknikler öğretilmekte olup; diksiyon eğitimin başarılı olabilmesi için katılımcıların istekli olması ve öğrendiklerini titiz bir şekilde uygulamaya geçirmesi önemlidir.

Bonus: Diksiyon eğitimi sayesinde sözcükleri doğru telaffuz edebilmeyi, etkili konuşabilmeyi öğreneceksiniz. Ancak diksiyon eğitimi yüzde 100 etkili bir iletişim için yeterli olmamaktadır. 

Etkili konuşabilmede iyi bir diksiyon kadar sözsüz iletişimimiz, yani beden dilimiz de önemli yere sahiptir. Diksiyon eğitiminin yanında Etkili İletişim Stratejileri ve Beden Dili Eğitimi alarak bu alanda daha etkili ve başarılı olabilirsiniz.

İletişim alanında profesyonelleşmek, daha iyi bir sosyal çevre ve başarılı bir iş hayatı için sertifikalı İletişim Eğitimlerinden faydalanabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde içerik editörü olarak görev almaktadır. Kişisel gelişimle ilgili blog içerikleri ve tanıtım yazıları yazıyor.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!