Published on: 11 Ekim 2018 Serem Gökler 0 Yorum
Okuma Sayısı : 1172

Dijital Pazarlama Nedir?Dijital ortamlar (sosyal medya, internet, mobil platformlar) vasıtası ile yapılan pazarlama işlemine dijital pazarlama denir. Gelişen teknoloji ile birlikte geleneksel yöntemlerle pazarlama (radyo, televizyon, gazete vs.) geçerliliğini yitirmeye, yeni dönem dijital pazarlama ise göz önünde bulunmaya başladı. Dijital pazarlamanın en önemli avantajı tamamen tüketici odaklı oluşu. Günümüzde tüketici deneyimi artırılıyor, interaktif mağazalar inşa edilmeye başlanıyor. Adeta pazarlama devri yeniden yaratılıyor. Bu yüzden bir dijital pazarlama kursu başvurusu yapıp, dijital pazarlama eğitimi alarak bu yeni devire sizde ayak uydurmalısınız.

Dijital pazarlamanın kullanım alanlarını sıralarsak da; internet sitelerinde, blog yayınlarında, e-kitaplar ve teknik sözlükler, infografikler, sosyal medya kanallarını örnek verebiliriz. Dijital pazarlama geliştikçe bunlara birçok şey eklenecek, daha da işlevsel hale getirilecektir.

Dijital pazarlama sayesinde doğru sonuçları kısa zamanda görme imkanına sahip olursunuz. Örneğin bir gazeteye verdiğiniz reklamda kaç tüketiciye ulaştığını, kaç tüketicide olumlu sonuç uyandırdığını bilmek pek mümkün olmaz. Ancak dijital pazarlamada kaç tüketici bunu görmüş, kaçının ilgisini çekmiş, bu sayede kaç ürün satılmış gibi her türlü soruya yanıt bulabilirsiniz.

Dijital Pazarlama Eğitimi Neden Önemli?

 dijital pazarlama, dijital pazarlama nedir

Dijital pazarlama size işinizde oldukça fayda sağlayacaktır. Dijital pazarlamayla yaptığınız her işte kolayca fark edilecek ve başarı yakalayacaksınız. Yerel veya ulusal hangi kategoride iş yaparsanız yapın dijital pazarlama ile hedeflerinize ulaşabilirsiniz. İçerik pazarlama, online satış, online hizmet gibi her konuda çevrimiçi stratejinizi belirleyecek ona uygun olarak hareket edeceksiniz.

Dijital pazarlama eğitimi için ihtiyacınız olan, bir dijital pazarlama kursu ve akıllı telefon veya tablet ile aktif internet bağlantısı. Dijital pazarlama online eğitim olarak enstitü online eğitim ile alınabilir ve kısa sürede dijital pazarlama uzmanı olabilirsiniz.

Dijital pazarlama kursu, işini veya hizmetini büyütmek isteyenler, dijital pazarlama uzmanı olmak isteyenler, ajansta çalışmak isteyenler, blogger, yazar, içerik üreticisi olanlar tarafından alınmalıdır. Ayrıca bunun dışında iş için değil de tamamen ilgi duyduğunuz için de enstitü online eğitim almak ve dijital pazarlama uzmanı olmak isteyebilirsiniz. Bu eğitimlerin sonunda alacağınız sertifika size bir prestij sağlayacaktır.

Enstitü online eğitim sayesinde dijital pazarlama dinamiklerini ve dijital pazarlamada kullanılan kavramları, Google reklam modellerini ve hangi pazarlama stratejisinin ne işe yaradığını, müşterileri nasıl kendi sitenize çekeceğinizi öğreneceksiniz. Bunun yanı sıra SEO kavramını ve ne işe yaradığını, geleneksel pazarlamadan dijital pazarlamaya nasıl geçildiğini, online mağaza kurmayı, arama reklamlarıyla fark edilmeyi, davranışları ve ölçümlemeyi öğreneceksiniz. Bu eğitim sayesinde dijital pazarlamada kendinizi geliştirecek, yeni sisteme kolayca uyum sağlayacaksınız.

  • dijital pazarlama ,
  • dijital pazarlama eğitimi ,
  • online eğitim ,
  • sertifika
Yazar
    Sosyolog, Yazar
Özgeçmiş

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezundur. Başarılı bir üniversite süreci geçirmiştir, birçok projede yer almıştır.

Devamı