Close
Mobil Menu Bars

Dijital Pazarlama Eğitimiyle Nerelerde Çalışabilirim?

16 Ekim 2018, 3214 defa okundu.
Dijital Pazarlama Eğitimiyle Nerelerde Çalışabilirim?
dijital pazarlama sertifikası

Dünya hızla değişiyor. Gelişen teknoloji iletişim fonksiyonlarını, işletmelerin mantığını ve pazarlama yöntemlerini tekrardan yaratıyor. Girişimci ve pazarlamacıların artık karşılarında interaktif tüketiciler bulunuyor. Globalleşen dünyanın yeni getirisi olan dijital pazarlama, iletişim kanalları aracılığı ile dijital ortamda internet kullanıcılarının hedeflediği pazarlama yöntemidir.

1990 senesinden sonra yaygınlaşan internet kullanımı pazarlama içerisinde teknolojinin de kullanılmasını sağladı. Akıllı telefonlar ile daha geniş bir alana hitap edip, yaygınlaşması ile dijital pazarlama kanalları da aynı oranda artmıştır.

Dijital Pazarlama Eğitimi Nedir?

Bir web siteniz var veya bir web sitenizin olmasını istiyorsunuz. Ürünlerinizi daha büyük şehirlere ve dünyaya açmak istiyorsunuz. Bu eğitim tam olarak size hitap ediyor. Tekstil, mobilya inşaat, teknoloji, gıda, eğlence ve eğitim gibi tüm sektörlerde hizmet veren kuruluş ya da ürününüzü daha büyük kitlelerle paylaşmak dijital pazarlama ile mümkün.

Dijital pazarlama süreci içinde web sitesi, sosyal medya, e-mail ve arama motorları kullanılır. Bu araçlar ile reklam ve kampanyaları yapmak, dijital pazarlama stratejilerini oluşturmak için dijital pazarlama eğitimi almak gerekiyor. İstanbul İşletme Enstitüsü Dijital Pazarlama Eğitimi ile hedef kitleye markayı tanıtma, marka sadakati ile satışları artırıcı yöntem ve projeleri kurgulamayı ve yönetmeyi öğretir.

Eğitimin sonunda alacağınız sertifika ile dijital pazarlama uzmanı olarak; websitesi güncelleme, mobil pazarlama yöntemleri, wordpress kullanımı, içerik üretimi ve yayımı, e-mail ile pazarlama yöntemleri, reklamlar, tasarım programları, SEO vb. konulara hâkim olursunuz.

dijital pazarlama eğitimi

Dijital Pazarlama Eğitimi Sertifika Programı ile Neler Öğreneceğim?

 • Ürün ve hizmetlerin internet üzerinden pazarlanabilmesi ve satılması için gerekli olan pazarlama stratejilerini,
 • Uygulamalı ve teorik eğitim ile web sitenize ziyaretçileri nasıl çekebileceğinizi,
 • Sitenize gelen ziyaretçilerin potansiyel müşteri olmalarını sağlama,
 • Durum analizleri,
 • E- ticarette  dikkat edilmesi gereken hususlar,
 • Metin, görsel, ödeme yöntemleri ve satın alma yöntemleri.

Dijital Pazarlama Teknikleri

Arama Motoru Optimizasyonu – SEO: sitenizin arama motoru sonuçlarında üst sıralarda görmenizi sağlayacak şekilde optimizasyonunu yapma işlemidir.

İnbound Pazarlama: Çevrimiçi içerik kullanan ziyaretçileri müşteri haline getirme, içeriği sevdirme yaklaşımı

Pay Per Click: En bilindik örneği Google Adwords olan reklamların tıklanması üzerinden gerçekleşen pazarlama yöntemidir.

Mail Marketing: Tüketicileri firmanın web sitesine girmesini sağlayan bir iletişim kanalıdır.

Online Pr Çalışması: İçerik tabanlı marka bilinirliği çalışmasıdır.

İçerik Pazarlama: Oluşturduğunuz markayı anlatan, tanıtan, reklamını yapan içerik, hikaye ve mesajdır. Ziyaretçilerin ilgisini çeken resim ve videolar, haberlerde birer içeriktir.

Sosyal Medya Araçları: Sosyal medya kullanarak markanızı aynı anda birçok mecrada hedef kitlenin beğenisine sunabilirsiniz. Son zamanların en etkili pazarlama araçlarından biri haline geldi. Facebook, intagram, twitter, pinterest ve linkedın gibi dijital pazarlama stratejisine uygun sosyal medya mecraları bulunmaktadır.

Mobil Araç Ve Eşyalar: Tablet, akıllı telefon gibi mobil araçlar için oluşturulmuş web sitenizin bulunması işletmenizin tanıtımını sağlar. Rekabet sahasına sizi de çeker.

Site Kampanyaları Ve Promosyonlar: Sitenizde kullanıcıları heyecanlandıran ve harekete geçmenizi sağlayan kampanyalar ile satışınızı artırabilirsiniz. Kampanyalar sitenize ziyaretçi girişini artıracağı gibi devamlı müşteri kazanımını güçlendirici etkili hamlelerden biridir.

Hedefleme: Markanızı ziyaretçilerinizin aklında kalıcı hale getirmek için basit bir Pazarlama yöntemi bulunur. Çerez yerleştirme müşterileri izleyerek onlara site üzerinden reklam göstermeye yarar.

dijital pazarlama kursu

Dijital Pazarlama Eğitimiyle Nerelerde Çalışabilirim?

Dijital pazarlama eğitimiyle nerelerde çalışabilirim sorusunun cevabı oldukça kabarık diyebiliriz.

 • Dijital pazarlama yöntemleri ile kendi işini büyütebilir,
 • Blog sayfalarından ürün ve hizmet satışı sağlayabilir,
 • Sanal firmaların pazarlama stratejilerini yönetimini,
 • Web sitelerinin yönetimini,
 • Sosyal medya yol haritasını ve yönetimini yapabilir.
 • Reklam ajanslarında,
 • Pazarlama ajanslarında,
 • Halkla ilişkiler (PR/ iletişim) ajanslarında,
 • Medya planlama ve satın alma ajanslarında,(dijital platform mecrası)
 • Kurumsal şirketlerde,
 • Eğitim kurumlarında,
 • Kurumsal firmaların pazarlama departmanlarında,
 • Freelance  olarak diledikleri yerde dijital pazarlama uzmanı olarak çalışabilirler.

Çalışacağınız alan gelişiminiz ve azminize bağlı olarak değişebilir. Eğer güncel teknolojik gelişimlerden haberdar, eğitim, projeler ve seminerlerden haberdarsanız çalışma koşullarınızın yukarı yönde bir ivme göstermesi sürpriz olmayacaktır.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

Anadolu Üniversitesi Adalet bölümünden mezundur. Kamu kurumunda görev almakta ve edinmiş olduğu deneyimleri yazılarında okuyuculara aktarmaktadır.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!