AnasayfaBlogDijital Dünyada Yeni İş Fırsatları
Online Eğitim

Dijital Dünyada Yeni İş Fırsatları

01 Mart 2019
Dijital Dünyada Yeni İş Fırsatları

Bu çok güzel bir buluşa benziyor ama tanrı aşkına bunu kim, niye kullanmak istesin ki?”  Rutherford B. Hayes, 19. ABD Başkanı, 1876'da ilk telefonu gördükten sonra yaptığı yorum.
“Dünya piyasalarında bilgisayarlardan en fazla beş tanesine yer olduğunu düşünüyorum.” Thomas J. Watson, IBM Başkanı 1943-
“İnternet 1996 yılında tamamıyla çökecektir.” Robert Metcalfeİnternetin mucitlerinden
Yeni hiçbir şey yok artık, icat edilebilecek her şey icat edildi.” Charles H. Duell, ABD Patent Dairesi Başkanı

Siz de böyle mi düşünürdünüz? Hiç sanmıyorum, haklı olsalardı dünya çok farklı bir yer olurdu. Zaman bizler için büyük bir illüzyon ama kesin olan bir şey var ki dijitalleşen dünya sonucu teknoloji çok daha hızlı ilerliyor. 
Tarihte bu gafların sahipleriyle birlikte anılmamak ve gelecekte işsiz kalmamak için değişimi ve bu değişimin getirdiği yeni iş fırsatlarını yakalayabilmek çok önemli. Bunun için de online sertifika kursları vazgeçilmezimiz.

Online Kurslar

Peki böylesine hızlı değişen dünyada nasıl takip edebiliriz yeni iş fırsatlarını” dediğinizi duyar gibiyim. İşinizi geliştirebilmeniz veya kariyerinize hızlı bir başlangıç yapabilmeniz için tasarlanan ve ücretsiz olarak sunulan online kurslar nedir öğrenmek istiyorsanız kesinlikle doğru yerdesiniz. 

Neyse ki bugün internet dimdik ayakta ve bilgisayarlarımız son derece az yer kaplıyor. Yeni iş fırsatlarına kolayca ulaşabiliyoruz. Cebimize sığacak kadar küçülen telefonlarla erişebildiğimiz eğitimler aracılığıyla bilgiye hiç olmadığımız kadar yakınlaştık. 
Teknolojiyle birlikte hayatımıza giren bu yeni iş fırsatlarını yakalayabilmek için online eğitim seçeneklerimiz de çok fazla.

Dijitalleşen dünya düzenine uyum sağlamak için Enstitü gibi başarılı platformlar bize makul ücretli ve ücretsiz çok farklı alanlarda online eğitimler sunuyor. Söz konusu teknoloji ve getirdiği yeni iş fırsatları olunca da Enstitü’nün bu eğitimlerini almak kaçınılmaz oluyor.

Enstitü Başlıca Eğitimleri Neler?

Dijital Dünya

Dijitalleşen dünya içinde yerimizi almaya hazır mıyız? Kendimize sormamız gereken asıl soru bu. Bugün Tesla ve Toyota gibi birçok araba üreticisi sürücüsüz arabalar üzerinde çalışıyor. Şirketler droneları daha iyi hale getirmek için tüm gücüyle çalışıyor. Bir süre önce düz yolda yürümeyi başaramayan robotlar bugün ters takla atabiliyor, tamamen yapay zekânın bizi ameliyat edeceği günler hiç de uzak değil. Dijitalleşen dünya sonucu tüm bu baş döndürücü gelişmeleri oturduğumuz yerden tek bir tıkla takip edebiliyorken bu değişime seyirci kalıp hayret etmeye devam mı edeceğiz, yoksa ayağımıza kadar gelen online kurslar ile “biz de varız” diyebilecek miyiz? 

Rehabilitasyon Uzmanı Robotlar

Gelecekte teknolojinin daha da hızlı gelişeceğini düşünürsek belki de bir gün teknoloji detoksu yapmak isteyeceğiz ve bu kez de dijitalleşen dünya için vazgeçilmez olan “Rehabilitasyon Uzmanı Robotlar” yardımımıza koşuyor olacak. Kim bilir belki de bu dünya bizi fazlasıyla sıkacak ve uzun bir uzay tatiline ihtiyaç duyacağız. Bunun için de ABD başkanının lüzumsuz gördüğü telefonu kullanarak iyi bir “Uzay Turizm Rehberi” bulmaya çalışacağız. 

O günler gelene dek biz yeni iş fırsatları için var gücümüzle öğrenmeye devam etmeliyiz. Size göre icat edilecek her şey icat edildi ve bize icat edecek hiçbir şey kalmadı mı? Online kurslar ile dijitalleşen dünya ve yeni iş fırsatlarını yakından takip etmeye devam etmeliyiz. Her zaman daha iyisini yapacak birileri vardır. Kim bilir belki de sıra sizdedir, ne dersiniz? 

Yazar: Cenk Akın

blog yazarlığı dijital dünya dijital pazarlamaonline eğitimleronline kurslar
Konuk Yazar
Konuk Yazar
Blog Yazarı

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.