Published on: 16 Aralık 2014 Konuk Yazar 0 Yorum

İş hayatında başarılı olmak, yükselmek, vazgeçilmez personel olmak, taltif edilmek, maaş zammı almak büyük önem taşır. Tüm çalışanların çabaları da bu yöndedir. Ama amaçları gerçekleştirmek için önce bir iş sahibi olmak gerekir.

Çalışmak, düzenli bir iş sahibi olmak için insanlar, bir çok kez iş başvurusunda bulunabilir. İş başvurularında artık standartlaşan bir uygulama da CV, sunmaktır. CV, bir çeşit eğitim ve çalışma hayatının özgeçmişidir. İngilizce olarak özgeçmiş manasına gelen Curriculum Vitae'ın baş harflerinden oluşur. Gerek İnsan Kaynakları yöneticisi, gerekse de patron işe alımlarda öncelikle yapılan başvurularda CV'leri inceler. CV'si yeterli görülen aday, görüşmeye çağrılır ve genellikle işe kabul edilir.

CV'de mesleki yeterliliğinizi kanıtlayacak olan diplomanın yanı sıra aldığınız eğitimlerin sertifikaları da işe alımda karar vereni olumlu etkileyecektir. Her CV'de mezun olunan okulun yanı sıra sahip olunan sertifikalar da mutlaka yer alır. CV örneklerinde bu bölüm kesinlikle yer alır. İş başvuru formlarında da Sertifikaların sıralanması istenir. Bu nedenle, iş başvurularında tercih edilen olmak için online sertifika programları içinden sektörünüzle ilgili olanları tercih ederek, sertifika alabilirsiniz. Ücretsiz online sertifika eğitim programları ile herhangi bir ücret ödemeden eğitim alabilirsiniz.

  • Ücretsiz online sertifika eğitim programları ,
  • cv ,
  • Online sertifika programları ,
  • özgeçmiş
Blog Yazarı