AnasayfaBlogBir Şeyin Nasıl Yapılacağını Anlatabileceğiniz İngilizce İfadeler
Yabancı Dil Eğitimi

Bir Şeyin Nasıl Yapılacağını Anlatabileceğiniz İngilizce İfadeler

03 Şubat 2023
Yapmayı nasıl anlatmak ve talimat vermek için İngilizce cümleler kullanmak, konuşma ve yazma becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır.
İngilizce İfadeTürkçe KarşılığıKullanım Örneği
First of allÖncelikle (İlk Olarak)First of all, you need to preheat the oven.
ThenSonraThen, mix the dry ingredients together.
AlsoAyrıcaAlso, don't forget to stir the mixture occasionally.
FinallySon olarakFinally, bake for 25-30 minutes.
SecondlyIkinci olarakSecondly, pour the batter into the baking tray.
NextArdındanNext, put the tray into the oven.
FurthermoreDaha da önemlisiFurthermore, it’s important to check it regularly.
After thatOnun ardındanAfter that, let the cake cool down.
In conclusionSonuç olarakIn conclusion, decorating the cake is the last step.
MoreoverDahasıMoreover, you can add some fresh fruits on top.

Konuşma ve yazma becerilerinizi geliştirmek için, bir şeyi nasıl yapacağınızı veya talimat vereceğinizi anlatmak için İngilizce cümleler kullanmanın önemini unutmamalısınız.

Bu blog yazısında, bir şeyi nasıl yapacağını anlatmak için kullanabileceğiniz İngilizce cümleleri inceleyeceğiz. Bu cümleleri kullanarak, İngilizce konuşma ve yazma becerilerinizi geliştirerek ne kadar kolay olduğunu öğrenecek ve İngilizce çalışmaya devam edeceksiniz.

Bir Şeyin Nasıl Yapılacağını Anlatmak İçin İngilizce Cümleler

İngilizce cümleler kullanırken açık ve net bir anlatımın önemini vurgulamak gerekir. Aşağıda, bir şeyi nasıl yapacağınızı anlatmak ve talimat vermek için kullanabileceğiniz İngilizce cümleler verilmiştir:

  • Öncelikle (İlk Olarak) - First of all

  • Sonra - Then

  • Ayrıca - Also

  • Son olarak - Finally

Bu cümleler, bir şeyi nasıl yapacağınızı veya talimat vereceğinizi anlatmanız için çok yararlı olacaktır.

Ancak, bu cümlelerin dışında, bir şeyi nasıl yapacağınızı veya talimat vereceğinizi anlatmak için çok farklı İngilizce cümleler de kullanabilirsiniz. İngilizce konuşma ve yazma becerilerinizi geliştirmek için, İngilizce cümleleri kullanarak farklı şeyleri anlatmayı deneyin.

İngilizce konuşma becerilerinizi geliştirmek için, farklı İngilizce cümleleri kullanarak konuşmayı deneyin. Ayrıca, İngilizce cümleleri kullanarak yazmayı deneyin. Bu, İngilizce konuşma ve yazma becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır. Bununla birlikte sıfırdan İngilizce kursumuza katılarak ifade yeteneğinizi ileri seviyede geliştirebilirsiniz.

Bir şeyin nasıl yapılacağını anlatabilmeniz için bilmeniz gereken ifadeleri biraz daha detaylandırdık. Bu ifadelerin sesli okunuşlarını ve cümle örneklerini inceleyerek daha da netlik kazanın.

Sistemli bir şekilde İngilizce öğrenmek için telegram kanalımıza katılın
Her gün İngilizce kelime öğrenin, İngilizce becerilerinizi eğlenceli ve interaktif bir şekilde geliştirin. Zor kelime ve ifadeleri öğrenmek için ihtiyacınız olan tüm yardımı alın.
First of all, Öncelikle (İlk Olarak), First of all, you need to preheat the oven, Then, Sonra, Then, mix the dry ingredients together, Also, Ayrıca, Also, don't forget to stir the mixture occasionally, Finally, Son olarak, Finally, bake for 25-30 minutes, Secondly, Ikinci olarak, Secondly, pour the batter into the baking tray, Next, Ardından, Next, put the tray into the oven, Furthermore, Daha da önemlisi, Furthermore, it’s important to check it regularly, After that, Onun ardından, After that, let the cake cool down, In conclusion, Sonuç olarak, In conclusion, decorating the cake is the last step, Moreover, Dahası, Moreover, you can add some fresh fruits on top
İngilizce cümleler talimat prosedür konuşma yazma tanım yapma ingilizce tanım ingilizce tarif etmek ingilizce anlatma Bir şeyin nasıl yapılacağı ile ilgili ingilizce ifadeler
Genç bir kadın yakın plan bir portrede görülüyor. Açık tenli, yüksek elmacık kemikli ve belirgin bir çene hattına sahip. Gözleri parlak ve büyüleyici, uzun kirpikleri ve kapakların etrafındaki hafif gölgesi var. Dudakları dolgun ve açık pembe bir renge boyanmış. Saçları koyu kahverengi ve yüzünün etrafına yumuşak dalgalar halinde dökülüyor. Güzelliği yayan kendinden emin ama nazik bir ifadesi var.
Meryem Winstead
Blog Yazarı

Hacettepe Üniversitesi Aile ve Tüketim Bilimleri Bölümü mezunuyum. Blog yazarlığı ve insan kaynakları yönetimi sertifikalarım var. İngilizce dilinde yüksek lisans derecem var ve 3 yıl ABD'de yaşadım.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
Resimde bir oyunun yakın çekimi görülmektedir. Görüntünün ana odağı, üzerinde N harfi bulunan ahşap bir bloktur ve bu blok, üzerinde harfler bulunan iki küçük ahşap blokla çevrilidir. Tahta blokların solunda kırmızı ve beyaz bir yüzey üzerinde siyah bir yıldız, sağında ise beyaz bir yüzey üzerinde siyah bir daire görülüyor. Ayrıca, görüntünün arka planında üzerinde harfler bulunan daha büyük bir ahşap blok var. Ahşap harflerin hepsi kahverenginin farklı tonlarında ve bir oyunun parçası gibi görünüyor.
Yabancı Dil Eğitimi

İngilizce Öğrenme Oyunları

18 Aralık 2019
Takım elbiseli bir kadın kolunu uzatmış, uzaktaki bir şeyi işaret ediyor. Eli hafifçe bulanık, bu da nesneye yakın durduğunu gösteriyor. Siyah bir takım elbise giymiş ve saçlarını düzgün bir topuzla arkaya toplamış. Yüzü kararlı, gözleri nesneye odaklanmış. Kolu hafifçe bükülmüş, işaret parmağı vurgulamak için uzatılmış. Kendinden emin ve kendinden emin görünüyor, gücü ve inancı duruşundan belli oluyor.
Bölümler

Türkçe Öğretmenliği Bölümü

13 Mayıs 2020
Bu görüntüde yüzünde hoş bir ifade olan ve doğrudan kameraya bakan bir kadın yer alıyor. Uzun siyah saçları var ve mavi ekose bir gömlek giyiyor. Kollarını hafifçe kaldırmış ve elleri görünüyor. Genişçe gülümsüyor, dudakları hafifçe ayrılmış ve dişleri görünüyor. Yüz hatları beyaz teni ve belirgin kaşlarıyla vurgulanmaktadır. Arka planda, üzerinde siyah bir Y harfi görünen beyaz bir duvar var. Kadın görüntünün merkezinde ve etrafında geniş bir alan var. Göğüs bölgesi hafifçe görünüyor, köprücük kemiği ve gömlek düğmeleri görülebiliyor. Başka hiçbir insan ya da nesnenin görünmediği bir odanın ortasında gibi görünüyor. Kadın görüntünün ana odağıdır, gülümseyen ifadesi izleyiciyi oyalanmaya davet eder.
Yetkinlik Bazlı Mülakat

Yetkinlik Bazlı Mülakat İçin Bilmeniz Gereken 7 İpucu

13 Ağustos 2015