AnasayfaBlogBilgisayar İşletmenliği Sertifikası Neden Önemli?
Bilişim

Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası Neden Önemli?

29 Mart 2021
Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası Neden Önemli?

Bilgisayar işletmenliği denildiğinde aklımıza ilk gelen hayat kurtarıcı olsa gerek.

Bilgisayar operatörlüğü adı altında geçen veri hazırlamada büyük ölçüde katkı sağlayan bu program marifetleri saymakla bitmez. Bilgisayarın genel yapısından tutun ki Word yazım düzeninde içerik oluşturmada, Excelde tablolama hesaplama analiz etme formüle dökme işleminden PowerPointte sunum hazırlamaya kadar aklınıza gelecek tüm işlemleri hızlı ve pratik şekilde yapmanızı sağlar.
İşverenler tarafından en çok talep edilen programlar arasında yer almaktadır.

Günümüzde her alanda bilgisayara ihtiyaç duyuluyor. Her sektör düzen ve hız için bilgisayar sistemlerine muhtaç. Bilgisayar sistemlerinin olmadığı alanlar hep eksik kalır.

Böylesine ihtiyaç noktasında zaruri olan bilgisayar teknolojileri için insanların duyarsız ya da öğrenmeme gibi lüksü olamaz derecede. Bazen bir garson adisyon sistemine geçerken korku ve kaygı ile geçiş yapar hatta “Eğer cep bilgisayarı ya da el terminali kullanabilseydim burada ne işim var.” sitemlerini zaman zaman duyarız. Fakat elindeki sipariş formunu aldığımızda yerine el bilgisayarını verdiğimizde bir süre sonra el Bilgisayarı olmadan iş yapamadığını hatta sorun çıktığında ilk şikayet edenlerden olduğunu tecrübe ile gördük. (Yaşanmış Bir anı)

Hayatımızın işimizin her alanına bu kadar girmişken bu teknoloji, burada da bir yarış söz konusu oluyor.

Bilgisayar İşletmenliği Eğitimi

Şunu söyleyebiliriz ki madem herkes bilgisayar kullanmak zorunda o zaman bu yarışta en iyi kullanabilen en iyi teknoloji imkânlarından faydalanan en başarılı olacak demektir.

Dolayısı ile Bilgisayar İşletmenliği Eğitiminde biz öğrencilerimize teknolojiyi bilgisayarı en iyi kullanabilme fırsatını sunuyoruz. 
Bu Programda Misafir Teknik Personellerin tecrübelerinden, bilgi birikimlerinden faydalanacağımız gibi Kendimiz olumsuz tecrübeler edinmeden onların olumsuz tecrübelerinden de faydalanmış olacağız.

Bu eğitime katılan herkes bilgisayar kurulumu, işletim sistemleri hakkında bilgi sahibi olmakla beraber donanım seçimlerinde doğru tercihleri öğrenmiş olacak.

Ayrıca bilgisayar üzerinde çalışan paket programlar hakkında da bilgi sahibi olacak. Herkes çalıştığı işletmeler de kendisi sunum yapabilecek rapor hazırlayabilecek resmi yazışmalarında daha düzenli sayfalar oluşturabilecek ve mail iletişimlerini daha düzenli yapabilecek bir duruma gelmesini hedefliyoruz.

Bilgisayar işletmeni sertifikası alarak iş başvurularınızda daha özgüvenli bir şekilde soruları cevaplayıp ikna edebileceksiniz.

Bilgisayar İşletmenliği Eğitimi Ne Öğretiyor?

Teknolojiyi bilgisayarı en iyi kullanabilme fırsatını sunuyoruz. Bu eğitime katılan herkes bilgisayar kurulumu, işletim sistemleri hakkında bilgi sahibi olmakla beraber donanım seçimlerinde doğru tercihleri öğrenmiş olacak.

Bilgisayar İşletmenliği Eğitimi Nasıl İşleniyor?

Bu programda misafir Teknik Personellerin tecrübelerinden, bilgi birikimlerinden faydalanacağımız gibi Kendimiz olumsuz tecrübeler edinmeden onların olumsuz tecrübelerinden de faydalanmış olacağız.

Bilgisayar İşletmeni Sertifikası Neden Önemli?

Şunu söyleyebiliriz ki madem herkes bilgisayar kullanmak zorunda o zaman bu yarışta en iyi kullanabilen en iyi teknoloji imkânlarından faydalanan en başarılı olacak demektir. Bilgisayar işletmeni sertifikası alarak iş başvurularınızda daha özgüvenli bir şekilde soruları cevaplayıp ikna edebileceksiniz.

bilgisayar işletmenliği bilgisayar işletmenliği eğitimi bilgisayar işletmenliği sertifikası bilgisayar işletmeni bilgisayar operatörlüğü
Bilgisayar mühendisliği mezunu. Şu anda bilgisayar mühendisliği alanında faaliyet göstermekte olup, aynı zamanda bilgi teknolojisi alanında yüksek lisans yapmaktadır.
Betül Yılmaz
Blog Yazarı

Bilgisayar mühendisliği mezunu. Şu anda bilgisayar mühendisliği alanında faaliyet göstermekte olup, aynı zamanda bilgi teknolojisi alanında yüksek lisans yapmaktadır.İstanbul İşletme Enstitüsü Blog bölümünde içerik üretmektedir. İnsan Kaynakları, Teknoloji alanında yazılar yazmaktadır.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
Adobe Premiere Temel Eğitimi
Ekrem SözenEkrem Sözen
16969
Robotik Kodlama Eğitimi
5
(4)

Robotik Kodlama Eğitimi

5 Konu30 Saat
Ders EğitmeniDers Eğitmeni
500160