Close
Mobil Menu Bars

Başarının Yolu Zaman Yönetimi

04 Eylül 2019, 922 defa okundu.
Başarının Yolu Zaman Yönetimi
başarı, kariyer, zaman yönetimi, iş, zaman

Zaman, satın alamayacağımız, gittiğinde geri getiremeyeceğimiz bir kavram. Günlük yaşamımızda okul, iş, sosyal hayat derken zamanın nasıl geçtiğini anlamayız. Özellikle meslek hayatımızda önemi yadsınamayacak olan zaman yönetimi, bizi başarıya götürmede en önemli anahtardır.

“Hiçbir İşimi Vaktinde Yetiştiremiyorum!” Diyenler… 

Gerek öğrencilikteki sınav zamanları gerek işyerimizdeki yetişmesi gereken acil işler gerekse gideceğimiz yere vaktinde gidebilmek…. Hepsinin temelinde zamanı iyi yönetebilmek yatar. Zaman yönetimi, başarılı bir hayat için olmazsa olmazdır. Okul sınavlarınız için bir türlü yetişmeyen konularımız varsa belki de sorun zamanı iyi yönetemememizden kaynaklanıyordur. Son geceye bırakılan ders çalışma eylemi bizi oldukça sıkıştırır ve başarı elde etmemizi olanaksız kılar. 

Aynı şekilde zamanında teslim edilmesi gereken işleri yetiştirememek fazladan mesaiye kalmamıza neden olur. Bu da psikolojik olarak kendimizi yetersiz hissetmemize, motivasyon düşüklüğüne sebebiyet verir. Bu yüzden acil halledilmesi gereken işlerimize öncelik vermeliyiz. İş Hayatında Etkin Zaman Yönetimi büyük önem taşımaktadır.

başarı, iş, kariyer

Gideceğiniz Yere Gecikmemenin Önemi

Son derece önemli bir randevunuz ya da iş mülakatınız var. Fakat görüşmeye geç kalarak morel olarak 1-0 yenik başladınız bile! Bu durum kendinizi huzursuz, kaygılı, özgüvensiz hissetmenize neden olur. Arkadaş buluşmalarında yaşayacağınız gecikmeler de aynı şekilde sizi olumsuz etkileyip mahcup hissettirebilir. Tüm bu olumsuzlukların önüne geçmek mümkün. 

başarı, zaman yönetimi, iş, kariyer

Zaman Yönetimi Eğitimini Neden Almalıyım?

Zaman Yönetimi, günlük ve profesyonel yaşamımızın aksamaması açısından oldukça büyük öneme sahip. Zaman yönetimi sayesinde ailenize, sosyal çevrenize, işinize yeterli vakitleri ayırabilme yetisini kazanırsınız. Kariyeriniz için de oldukça öneme sahip Zaman Yönetimi Eğitimi, en değerli hazineniz olan zamanı nasıl yönetmeniz gerektiği konusunda size yardımcı olacaktır.


 

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!