Close
Mobil Menu Bars

360° Performans Değerlendirme Dersleri

06 Aralık 2014, 1694 defa okundu.
360° Performans Değerlendirme Dersleri
360° Performans Değerlendirme Dersleri

360 Derece Performans Değerlendirme, adından da anlaşılacağı gibi sistemin tamamının değerlendirmesi anlamına gelir. 360 derece, bütünün tamamı olarak algılanır. 180 derece yarısı, 90 derece çeyreği gibi, 360 derece de tamamıdır. Buradan yola çıkarak bu verimlilik değerlendirme sisteminin adı 360 Derece Performans Değerlendirme olarak belirlenmiştir.

Performans Değerlendirme Dersleri

Tüm dünyada yoğun olarak uygulanan bu yöntem ile işyerinin hammadde tedarikçileri, dağıtım kanalı, bayiler, son satıcılar ve müşteriler de dahil olmak üzere tüm aşamalarının değerlendirilmesi hedeflenir. İşyerinin bir bütün olarak hangi noktada olduğu, hangi kanalın aksadığı, hangi uygulamada revizyona ya da yeniden yapılanmaya ihtiyaç duyulduğu gibi bir çok bilgi bu değerlendirmenin sonunda net olarak ortaya çıkar.

Ücretsiz Online Sertifika Programı olan 360° Performans Değerlendirme derslerinde, sistemin tanıtımı ve uygulanma biçimleri, işletmelere sağlayacağı faydalar, geri bildirim katkısı, değerlendirme sistemin nasıl kurulacağı ve uygulanacağı ana konularında eğitim verilir.

360 derece performans değerlendirmesi, tüm dünyada yaygın olarak uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntem ile işyerinin tüm elemanları, eklentileri, çözüm ortakları ve muhataplarıyla birlikte bir bütün olarak değerlendirilmesi hedeflenir.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitü blog bölümünde içerik üretmektedir. İş hayatı, liderlik, mülakat bilgileri, cv oluşturma gibi birçok konuda yazılar yazmaktadır.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!