AnasayfaBlog1 Haftada Excel Öğren
Online Eğitim

1 Haftada Excel Öğren

28 Mart 2020
1 Haftada Excel Öğren

Günümüzde iş dünyasında fayda sağlayan temel yetkinliklerden biri olan Excel öğrenme, sadece bu yönüyle değil, pek çok alanda gerekliliğiyle biliniyor. Meslek dalı fark etmeksizin Excel kullanımı oldukça yaygın. Program içerisinde fayda ve kolaylık sağlayan örnek kullanımlar, iş dünyasındaki yoğun tempoyu da azaltmakta. Böyle olunca da istenilen önemli yetkinliklerden biri Excel kullanımı oluyor. 

Dijitalleşme çağında işinize yarayacak temel kullanımlı programları bilmeden verimli bir çalışma yürütmeniz zorlaşır. Excel gibi pek çok program, mevcut işinizi kısa sürede bitirerek size zaman kazandıracak faydaları sunar.

Hem cv' nizde sizi farkılaştırmak adına hem de iş hayatınızda aktif kullanım için de Excel öğrenmek şart. Bu konuda pek çok eğitim ve kurs seçenekleri de sizi öğrenme sürecinde yalnız bırakmayacak dersleri içeriyor. Excel öğrenme kısa sürede kolaylıkla kavrayabileceğiniz bir kullanıma sahip. Yeter ki bu alanda uzman ve ilgili bir öğreticiniz ve yeterli isteğiniz olsun. Zamanınızı fazla almadan önemli bir yetkinlik elde edeceğiniz Excel kurs ve eğitim programlarının detaylarını da yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Excel Öğrenmek İçin Hangi Eğitime Katılmalıyım?

Excel programı, sağladığı işlevler sayesinde hemen hemen her alanda kullanılmakta. Microsoft Office programları içerisinde istenen bir yetkinlik olarak Excel, kolayca öğrenilebilecek bir sisteme sahip. Excel programı ile yapacaklarınız yalnızca mali tablo ve analiz anlamında değil, raporlama, grafik ve daha birçok kullanıma açık işlevlere yarıyor. Çoğu kişi Excel'i temel düzeyde bildiğini düşünmüş olsa da Excel kursu ile öğrenebilecekleriniz sınırsız. Üstelik yalnızca kursa bağlı değil, kendinizin keşfetmesiyle de Excel dünyasının temel kullanımlarından daha farklı birçok kullanıma şahit olabilirsiniz.

Temel ve daha sonra da ileri düzey eğitim almanızı sağlayacak pek çok kursu bulabiliyorsunuz. Günümüzün gelişen teknolojisiyle de mekândan bağımsız kaliteli eğitim alabilmeniz mümkün. Üstelik online olarak alacağınız kurslar, kaliteli içerikle beraber kısa sürede kavramanızı sağlayacak Excel formülleri ve ipuçlarını barındırıyor.

Excel kursu, uzaktan eğitim yoluyla gereken uygulamaları, formülleri ve kısayolları rahatlıkla öğrenebileceğiniz bir akıcılıkta bilgileri aktarıyor. 1 hafta içinde Excel öğrenebilmenize olanak sağlayan Excel eğitimi ile temel kullanım detaylarını kavrayabilirsiniz. Mevcut kurs ile ilgili bilgileri aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

Excel Kursu Ders İçeriği

1 hafta içinde temel düzey Excel eğitimi veren kurs, Excel programının ana hatlarından başlayarak önemli ve kullanılan formülleri öğrenmenizi sağlayacak. Canlı ders biçiminde süren Excel kursunda öğreticinize ders akışında sorularınızı sorabilir ve sohbet panelinde binlerce kişiyle etkileşim yoluyla bilgi ve fikir paylaşabilirsiniz.

İnternetinizin olduğu her yerde zaman sıkıntısı olmadan dersleri takip edebilirsiniz. Online eğitiminin bir getirisi olarak istediğiniz zaman tekrar tekrar izleyebileceğiniz ders videoları ve derslerin kısa özetlerine de erişebiliyorsunuz. Kurs ve eğitim programlarından verim alabilmeniz en önemli koşullarından birini de dersi veren öğreticilerin ilgi ve yetkinlikleri oluşturuyor.

Bu konuda rahat olmanızı sağlayacak bir kurs öğreticisine sahip olduğunuzu da söyleyebiliriz. Ders akışında soru, öneri, ve fikir alışverişinde bulunabileceğiniz bir eğitim ortamında olacaksınız. Excel kursundan tam verimlilikle ayrılmak için de ödev, canlı ders, ders dokümanları, tartışma forumları ve sınav seçenekleri vardır. İş dünyasında bu önemli yetkinliği gösterebilmenizin yolu, sertifika yoluyla bunu ispat edebilmenizden geçiyor. Alacağınız Excel kursunda başarılı olmanız durumunda geçerli sertifikanızla iş dünyasında bir adım daha öne çıkabilir ve yetkinliğinizi belgeleyebilirsiniz. Aşağıda da Excel kursunun bölümler hâlinde ilerleyen ders konularını inceleyebilir ve eğitime de gönül rahatlığıyla kayıt olabilirsiniz.

 • Microsoft Excel Arayüz Tanıtımı ve Kullanımı

 • Yeni Dosya açma- kaydetme

 • MS Excel Yardım Seçeneğini Kullanabilme

 • Sık Kullanılan Kısayollar

 • Çalışma sayfası seçme, ekleme, silme, isim verme

 • Çalışma sayfasını reklendirme

 • Çalışma sayfalarını taşıma, kopyalama

 • Çalışma sayfalarını yerleştirme

 • Çalışma sayfasına özel kısayol tuşları

 • Hücre, satır, sütun ve alan seçme

 • Hücre ekleme, silme ve sık kullanılan hücre kısayolları

 • Sütun genişletme, satır yüksekliği ve satır- sütun gizleme- gösterme, kısayollar

 • Sayısal, metinsel ve tarihsel veri girişi, veri kopyalama-taşıma

 • Özel yapıştır- geri al ve tekrarla işlemi

 • Veri tipine göre biçimlendirme

 • Yazı tipi, hizalama ve kenarlık biçimlendirmeleri

 • Tablo ve otomatik biçimlendirmeler

 • Hesaplama için hücre adres mantığı ve otomatik toplama, dört işlem

 • Grafik oluşturma, grafik tipini değiştirme, düzenleme ve kullanılan kısayollar

İleri Düzey Excel Kursu

Temel düzeyde ders aldıktan sonra Excel konusunda kendinizi geliştirmek oldukça faydalı bir sonuca kapı açar.

Böylelikle kendinizi iş dünyasında takdim ederken bilginize bilgi kattığınızı gösterebilir ve iş görüşmesinde adaylardan ileride olmanızı sağlayacak bir duruma geçebilirsiniz. Temel düzey Excel öğrenme, programın işinize yarayacak, kolaylıkla kavrayacağınız kullanımlarını gösterir.

İleri düzey Excel kursu ise iş hayatınızda kullanmak zorunda olduğunuz durumlarda, daha rahat olmanızı sağlar ve programın işleyişini çözerek vakit kaybetmeyeceğiniz bir kullanımı öğretir. Uzaktan eğitim yoluyla alabileceğiniz kurs sürecinde; listelerde hızlı hareket etme yöntemleri, koşullu biçimlendirmeler, grafik ile çalışma yöntemleri, çoklu sayfalarda çalışma, listeleri oluşturma- düzenleme ve makro girişi ve daha birçok kullanımı öğrenebileceksiniz. Excel dünyasında yapabileceklerinizin fayda sunan kazanımları için tek yapmanız gereken ileri Excel eğitimi için kayıt olmanız.

Neden Excel Öğrenmeliyim?

İşimizi icra etme noktasında sıklıkla yardımcı olması açısından mevcut programlardan yararlanırız. Dijitalleşme sürecinde artık hesap makineleri, klasik defter tutma, evrak takip raporları gibi geleneksel kullanımlar oldukça vaktimizi alıyor ve kısa sürede verileri dijitale aktarabildiğimiz mevcut programların yardımıyla verimli çalışabilmemizin yolu açılıyor. Excel programı da hangi alanda çalışırsanız çalışın, işinize yarayacak tablo, grafik, işlem, raporlama, listeler, sayısal verileri analiz gibi pek çok işleve ev sahipliği yapıyor.

Ayrıca Excel kullanmak, cv hazırlama ve iş görüşmesi sürecinde de kendinizi farklılaştıran bir yetkinlik ifadesidir. Özellikle finans- muhasebe alanlarında beklenen bu kullanım, bilgisayarla çalışacak herkesin öğrenmesini de gerekli kılıyor.

Excel öğrenimini cv hazırlama aşamasında sertifika bilgilerinizle yazmak, yetkinliğinizi ispat ettiğinizin şık bir yoludur. İsteğinize bağlı olarak alacağınız İleri düzey Excel kursu da kendinizi geliştirdiğinizi ve Excel konusunda kapsamlı bilgi ve fikre sahip olduğunuzu gösterecektir. Hangi eğitimi alacak olursanız olun, kısa süre içinde verimli ve keyifli bir ders anlatımı için Excel kursunu almayı aklınızda bulundurun.

excel öğrenme excel excel kursu ileri düzey excel kursu excel programı excel eğitimi sertifika
Emine Büşra Kanat
Emine Büşra Kanat
Blog Yazarı

Ankara Üniversitesi Halkla ilişkiler ve tanıtım bölümünden mezun oldu. Lisans öğreniminde sosyal farkındalık kampanyalarında görev aldı. İstanbul İşletme Enstitüsü’nde fotoğrafçılık, iletişim, kişisel gelişim ve diğer farklı konularında yazmaya başladı.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
1 Haftada Excel Öğren
Online Eğitim

1 Haftada Excel Öğren

28 Mart 2020
CV'de Olması Gereken Bilgisayar Programları
Özgeçmiş Bölümleri

CV'de Olması Gereken Bilgisayar Programları

13 Kasım 2018
Excel Eğitimi
4.9
(558)

Excel Eğitimi

10 Konu5 Saat
Excel Raporlama Eğitimi
5
(3)

Excel Raporlama Eğitimi

30 Konu5 Saat
İleri Excel Eğitimi - Kursu
4.9
(302)

İleri Excel Eğitimi

25 Konu4 Saat