360° Performans Değerlendirme Dersleri

360° Performans Değerlendirme Dersleri

360 Derece Performans Değerlendirme, adından da anlaşılacağı gibi sistemin tamamının değerlendirmesi anlamına gelir. 360 derece, bütünün tamamı olarak algılanır. 180 derece yarısı, 90 derece çeyreği gibi, 360 derece de tamamıdır. Buradan yola çıkarak bu verimlilik değerlendirme sisteminin adı 360 Derece Performans Değerlendirme olarak belirlenmiştir.

Tüm dünyada yoğun olarak uygulanan bu yöntem ile işyerinin hammadde tedarikçileri, dağıtım kanalı, bayiler, son satıcılar ve müşteriler de dahil olmak üzere tüm aşamalarının değerlendirilmesi hedeflenir. İşyerinin bir bütün olarak hangi noktada olduğu, hangi kanalın aksadığı, hangi uygulamada revizyona ya da yeniden yapılanmaya ihtiyaç duyulduğu gibi bir çok bilgi bu değerlendirmenin sonunda net olarak ortaya çıkar.

Ücretsiz Online Sertifika Programı olan 360° Performans Değerlendirme derslerinde, sistemin tanıtımı ve uygulanma biçimleri, işletmelere sağlayacağı faydalar, geri bildirim katkısı, değerlendirme sistemin nasıl kurulacağı ve uygulanacağı ana konularında eğitim verilir.

360 derece performans değerlendirmesi, tüm dünyada yaygın olarak uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntem ile işyerinin tüm elemanları, eklentileri, çözüm ortakları ve muhataplarıyla birlikte bir bütün olarak değerlendirilmesi hedeflenir.

1 Yorum

Yorum yaz

  • Kayit yaptirdim ama hala sifre gelmedi

    Dilek

Yorum yaz