Onaylı Hesap

Onaylı hesaplar en az 5 eğitimde başarılı olan ve aşağıda belirtilen şartları sağlayan öğrencilere verilmektedir. Bir öğrenciye hesap onayı verildikten sonra özel bir URL ( enstitu.online/xxxxx) oluşturulur ve QR kodu iletlir. Öğrenci kendine özel URL ve QR kodu ile başarılı olduğu eğitimlerini ve profilini paylaşabilir.

Bir öğrencinin onaylı hesap alabilmesi için kimliğini, fotoğrafını ve adresini doğrulaması gerekir. Hesap onayları Enstitü tarafından yapılmaktadır. Bu genellikle sertifika gönderiminde ya da Enstitü tarafından istenen belgeler ile yapılır. 

Öğrencinin hesabı onaylandıktan sonra doğrulama profilinde Onaylı ibaresi yer alır. Hesap onayı alabilmek için şunları yapabilirsiniz:

1 - Adresinizi doğrulayın.

2 - Kimlik fotoğrafınızı gönderin.

3 - En az 5 eğitimde başarılı olun.

4 - Sizi tanımlayacak bir profil fotoğrafı yükleyin.

Profil fotoğrafınızı seçerken yüzünüzün iyi aydınlandığından emin olun. En iyi kamera konumlandırması her bilgisayara göre değişir, ancak genellikle fotoğraf çekimi için en iyi konum, başınız bilgisayar ekranına göre ortalanmış olarak kameradan yaklaşık 12-18 inç uzaklıkta olmasıdır. (30-45 santimetre).

Adres doğrulama için Enstitü size kargo yoluyla bir mektup gönderir. Gönderilen doğrulama mektubu imza ve TC Numaranızla teslim aldığınızda kimlik ve adresiniz doğrulanır. PTT ile gönderilen teslim raporunda kimlik numaranızla işlem yapıldığı bilgisi yer almalıdır.

Resmi belgesini (sertifika) alan öğrencilerin adres ve kimlik doğrulamasını Enstitü doğrudan yapar. (Teslim alan öğrenci olmalıdır)

Doğrulama herhangi bir şekilde reddedilirse Enstitü ofisinden reddedilme sebebiyle ilgili bir e-posta gönderilecektir. Doğrulama için ne yapmanız gerektiğiyle ilgili yönergeleri bu e-posta ile görebilirsiniz.

Onaylı hesap ne kadar süreyle geçerli?

Hesap onayları 1 yıl süreyle geçerlidir. Eğer onaylanan profil fotoğrafını 1 yıldan daha önce değiştirirseniz yeniden incelemeye tabi olursunuz. Hesap onayının sona erme tarihi başarılı olduğunuz eğitimleri etkilemez.